شلیک سارقان مسلح پلیس‌نما به سمت ماموران برای فرار از دستگیری
سرویس حوادث: رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقان مسلحی که هنگام دستگیری به سمت پلیس شلیک کرده بودند، خبرداد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ علی ولیپور گودرزی در تشریح جزئیات این خبر گفت: درپی وقوع یک فقره سرقت مسلحانه از خانه‌ای در غرب تهران، رسیدگی به این پرونده در دستورکار تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و آنان با تحقیقات میدانی متوجه شدند که ۲ مرد جوان با جعل عنوان مامور پلیس به بهانه بازرسی وارد خانه‌ای در محله شهرزیبا شده‌و با تهدید سلاح گرم دستان مالباختگان را بسته‌اند و سپس اموال با ارزش خانه و ازجمله طلا، خودرو، پول و تلفن‌های همراه آنان را سرقت کرده‌اند و از محل گریخته‌اند. همچنین در جریان تحقیقات بیشتر ماموران مشخص شد که یک زن جوان در نزدیکی خانه مذکور مخفی شده و ترددهای مشکوک آنجا را گزارش کرده است که در این زمینه و با کسب این سرنخ ماموران با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین کشف جرم و روش‌های علمی هویت و مخفیگاه این متهمان سابقه‌دار را شناسایی کردند.

وی با اشاره به هماهنگی با مقام قضایی برای انجام عملیات گفت:‌کارآگاهان پس از کشف این سرنخ با هماهنگی‌مرجع قضایی راهی مخفیگاه این افراد در جنوب تهران شدند. اما در آنجا متهمان با سلاح کلت کمری به سمت کارآگاهان شلیک کردند که در واکنش به این اقدام نیز کارآگاهان با رعایت قانون بکارگیری سلاح اقدام به شلیک کردند و ابتدا سارقان شامل ۲ مرد و یک زن را خلع سلاح و سپس آنها را با فنون رزمی زمین‌گیر و دستگیر کردند.

ولیپور گودرزی با انتقال متهمان به مقر انتظامی و بازجویی از آنان، گفت: این افراد در جریان بازجویی‌ها در اداره یکم پلیس آگاهی به جرم سرقت مسلحانه از خانه موردنظر با جعل عنوان مامور پلیس اعتراف کردند.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه سلاح کلت کمری و اموال مسروقه از مخفیگاه متهمان کشف شد، گفت: مالباخته نیز در مواجه حضوری سارقان را شناسایی کرد و در ادامه با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی متهمان برای کشف وجرائم احتمالی در اختیار کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی قرار گفتند و تحقیقات از این افراد ادامه دارد.

همچنین لازم به ذکر است که در جریان تیراندازی متهمان به سمت ماموران پلیس، آسیبی متوجه آنان نشد. ولیپورگودرزی تاکید کرد که مردم هنگام مواجهه با افرادی که خود را مامور پلیس معرفی می‌کنند، حتما کارت شناسایی آنان را ببینند و در صورتی که قصد ورود به خانه را داشتند، حتما حکم ماموریت آنان را رویت کنند.

نسخه مناسب چاپ