وزیر دفاع: برنامه های موشکی و فضایی باید بی وقفه پیش برود
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دیدار با مدیران ارشد سازمان هوا و فضای وزارت دفاع گفت: مدیریت نوین بومی و جهادی وزارت دفاع باید استمرار یابد و نیازهای حوزه های دفاعی و غیردفاعی کشور با سرعت، دقت و اطمینان بیشتری پیگیری، تثبیت و محقق شود.

به گزارش وزارت دفاع، امیر سرتیپ آشتیانی در دیدار با رئیس، معاونان و روسای گروه های سازمان هوافضای وزارت دفاع با بیان اینکه همه موفقیت ها مرهون عنایت الهی است و این جز با اخلاص و تلاش برای کسب رضایت الهی اتفاق نمی افتد، اظهار داشت: کلید موفقیت در کنار علم و دانش ، معنویت و توکل بر خدا و توسل به حضرات معصومین (ع) است.

وی با اشاره به روند رو به پیشرفت دستاوردهای این سازمان گفت: برنامه های پیش بینی شده فضایی و موشکی در سال ۱۴۰۲ نشان از جهش بزرگ سازمان هوا و فضا دارد و بیانگر حرکت این سازمان به شرایط مطلوب تر و آینده درخشان تر دارد. برنامه های موشکی و فضایی باید طبق برنامه زمان بندی شده و بدون وقفه پیش برود.

امیرآشتیانی با اشاره به تهدیدات و نبردهای نوظهور گفت: مدیریت نوین بومی و جهادی وزارت دفاع باید استمرار یابد و این الگوقابل ارائه به کشور برای حل مسائل مختلف کشور است.وزیر دفاع با استماع گزارش معاونان و روسای گروه های سازمان هوافضا دستورات و نکات لازم را صادر و بر ضرورت پیگیری و تعهد به برنامه های تمهید شده از حیث افزایش کیفیت و کمیت و نیاز نیروهای مسلح تاکید کرد.

وی با اشاره به جلسات شورای عالی فضایی کشور و اختصاص زمان توسط رئیس جمهوری و مطالبه جدی ایشان، نیاز کشور به گزارش های ماهواره های بومی برای موضوعاتی همانند چالش های آبی، پیشگیری و ارزیابی بلایای طبیعی، تقویت ارتباطات و اینترنت کشور و کشاورزی پیشرفته برای کشور از طریق فضا را مورد تاکید جدی قرار داد و افزود: باید نیازهای حوزه های دفاعی و غیر دفاعی کشور با سرعت، دقت و اطمینان بیشتری پیگیری، تثبیت و محقق شود.

وزیر دفاع با اشاره به تهدیدات مختلف برای ایران وجود انواع سامانه های دفاعی موشکی را از اولویت های دکترین دفاعی ایران بر شمرد و بر لزوم به روز ماندن این فناوری ها به همراه آموزش های تخصصی و پشتیبانی و نگهداری را به نیروهای بهره بردار تاکید کرد.

وزیر دفاع این دیدار از زحمات مدیران و کارکنان سازمان صنایع هوافضا که در گمنامی و خارج از هیاهوی رسانه ای برای اقتدار و امنیت این سرزمین مجاهدانه تلاش می کنند، تشکر کرد.

نسخه مناسب چاپ