تجمع ضد آمریکایی در هیروشیما همزمان با برگزاری نشست گروه ۷
 

سرویس خارجی:صدها نفر از مردم هیروشیما همزمان با حضور سران گروه ۷ در این شهر، در یک تجمع اعتراضی سیاست‌های جنگ افروزانه آمریکا و دیگر اعضای این گروه را محکوم کردند.

همزمان با حضور سران گروه۷ در هیروشیما برای ادای احترام به کشته شدگان ناشی از حمله اتمی آمریکا به این شهر در جنگ جهانی دوم، صدها نفر از مردم ژاپن علیه سیاستهای گروه ۷ و در مخالفت با جنگ افروزی تظاهرات اعتراضی برپا کردند. خبرگزاری اسپوتنیک از محل تجمعات اعتراضی گزارش داد، معترضان بنرها و پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود «هرگز به آمریکا و ژاپن اجازه تهاجم به چین را نخواهند داد». روی یک پلاکارد دیگر نوشته شده بود «نه به گروه ۷ نه به نشست امپریالیستی، نه به جنگ اتمی».این گزارش افزود: این تظاهرات در خیابان‌های هیروشیما در میان حضور گسترده نیروهای امنیتی ژاپن برگزار شد. خبرنگار اسپوتنیک شمار نیروهای پلیس را بسیار زیاد توصیف کرده است. رهبران گروه هفت شامل آمریکا، فرانسه، ایتالیا، انگلیس، آلمان، کانادا، ژاپن به همراه دو مقام ارشد اتحادیه اروپایی قبل از آغاز نشستهای رسمی این گروه با حضور در شهر هیروشیما به کشته شدگان حمله اتمی آمریکا ادای

احترام کردند. اسپوتنیک در تشریح جزئیات این تظاهرات افزود: نیروهای پلیس تلاش می‌کردند خویشتنداری کنند اما در مواقعی نیز برای جلوگیری از پیشرفت معترضان آنها را به عقب هل دادند و یا بعضی از آنها را از میان جمعیت بیرون کشیدند. معترضان نیر تلاش کردند با تشکیل زنجیره انسانی مانع از اعمال زور پلیس شوند. در این حال،نشست سران گروه هفت در ژاپن با خوشامدگویی نخست‌وزیر این کشور به سران کشورها در پارک یادبود صلح هیروشیما آغاز شد .

نسخه مناسب چاپ