اخبارکوتاه
۲ عامل حادثه تروریستی شاهچراغ در ملاعام اعدام می شوند

سرویس حوادث:رئیس کل دادگستری فارس از تائید حکم اعدام ۲ نفر از عاملان حادثه تروریستی حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) خبر داد.

حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی گفت: حادثه تروریستی حرم مطهر شاهچراغ(ع) دو بعد دارد که یک قسمت مربوط به قصور و کوتاهی در بخش انتظامات است که در دادسرای نظامی فارس پرونده این موضوع در دست رسیدگی است.همچنین قسمت دوم پرونده این موضوع در دادسرای عمومی و انقلاب رسیدگی و کیفر خواست برای متهمان صادر شد. به گفته وی حکم اعدام ۲ نفر از عاملان این حادثه تروریستی بزودی در خیابان ۹دی اجرا می‌شود.

‎‏۳ ‎قاچاقچی سلاح و مهمات با کمک پهپادها به دام پلیس افتادند‏

سرویس حوادث: ماموران پلیس «نوپو» با کمک پهپادها توانستند ۳ قاچاقچی سلاح و مهمات را در مخفیگاهشان در جنوب کشور شناسایی و دستگیر کنند‎.

‎به گزارش تسنیم، ۲۷ اردیبهشت ماه خبر دستگیری ۳ شرور و سارق مسلح در شهرستان خرمشهر در رسانه‌ها منتشر شد. این سه سارق مسلح در زمینه ترانزیت و قاچاق عمده سلاح و مهمات در شهرستان‌های شادگان و خرمشهر فعالیت داشتند و مدت‌ها تحت تعقیب پلیس بودند‎. ‎ماموران «نوپو» استان خوزستان با به کارگیری ریزپرنده‌ها و تسلط بر مخفیگاه این متهمان توانستند آنها را غافلگیر و با صحبت و استفاده از تاکتیک‌های نرم و بدون شلیک حتی یک گلوله ۲ نفر از این متهمان را وادار به تسلیم در مخفیگاه خودشان کنند‎. ‎«نوپو» یکی از واحدهای زیرمجموعه یگان ویژه فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران است که برای رهایی گروگان‌ها، خنثی‌سازی عملیات تروریستی و برخی از مأموریت‌های ویژه و تخصصی دستگیری سارقان مسلح به میدان می‌آیند‎.

انهدام شبکه سارقان مسلح جاده‌ای در اهواز‏

سرویس حوادث: فرمانده انتظامی اهواز از دستگیری اعضای شبکه سارقان مسلح جاده‌ای با ۶ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.‏

سرهنگ حسین زلقی اظهار کرد: در پی وقوع سرقت مسلحانه از یک دستگاه کامیون به همراه بار آن در محورهای مواصلاتی منتهی به شهر اهواز، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.‏

به گزارش پایگاه خبری پلیس، وی افزود: ماموران کلانتری ۲۰ با اقدامات تخصصی و رصد اطلاعاتی اعضای شبکه ۴ نفره سارقان را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی و در عملیاتی غافلگیرانه آنان را مخفیگاهشان دستگیر کردند.‏ فرمانده انتظامی اهواز با اشاره به کشف خودروی کامیون سرقتی در مخفیگاه متهمان، گفت: متهمان در تحقیقات پلیس به شش فقره سرقت جاده‌ای اعتراف کردند و پس از تشکیل پرونده و تحویل به مرجع قضایی با قرار صادره روانه زندان شدند.‏

توصیه پلیس به رانندگان پس از وقوع تصادف‌های خسارتی

سرویس حوادث: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی منطقه ۳ تهران بزرگ از بی‌توجهی برخی رانندگان به رعایت حقوق شهروندان پس از وقوع تصادف رانندگی هشدار داد.

سرهنگ پیمان اسماعیل زاده با بیان این که رانندگان موظفند بلافاصله پس از وقوع تصادف، وسیله نقلیه خود را برای رسیدگی توسط کارشناسان تصادف به کنار معبر انتقال دهند و مانع ایجاد ترافیک و تضییع حقوق دیگران شوند، گفت: به عنوان نمونه چند روز قبل براثر وقوع یک فقره تصادف خسارتی بین ۲ دستگاه خودور سواری پژو و پراید در بزرگراه حقانی و کنار نکشیدن آن‌ها ترافیک سنگینی در این معبر و اطراف آن ایجاد شد که پس از حضور تیم کارشناسی پلیس راهور منطقه در محل این تصادف و ایمن سازی محدوده آن، خودروهای گرفتار شده در ترافیک موفق شدند به حرکت خود ادامه دهند. همچنین رانندگان ۲ خودروی مورد نظر به علت کنار نکشیدن، مورد آموزش و اعمال قانون قرار گرفتند تا بار دیگر مرتکب سد معبر نشوند‎.

‎اسماعیل زاده تاکید کرد: بر اساس ماده ۸۹ آیین نامه راهنمایی و رانندگی، هرگاه تصادف فقط منجر به خسارت مالی شود، به نحوی که امکان حرکت از وسیله نقلیه سلب نشده باشد، رانندگان موظفند بلافاصله وسیله نقلیه را برای رسیدگی و بازدید کارشناسان به کنار راه منتقل کنند تا موجب سد معبر نشوند‎.

دستگیری ۲عضو شورای شهر و معاون سابق شهرداری شیراز

سرویس خبر: معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس گفت: در راستای مبارزه قاطع دادگستری فارس با مفاسد اقتصادی ۲ عضو فعلی شورای شهر شیراز و معاون سابق شهرداری شیراز با اتهامات مالی و به دستور مقام قضایی بازداشت شدند.

به گزارش تسنیم ، محمدی دره شوری با بیان این که پیش از این هم ۴ نفر از پرسنل مسئول در سازمان فرهنگی شهرداری شیراز با موضوع اتهامات مالی بازداشت شده بودند، افزود: دستگیرشدگان بر اساس گزارش پاسداران گمنام امام زمان (عج) در سپاه فجر استان فارس مرتکب تخلفات و فساد گسترده مالی شده اند که پس از دریافت گزارش مذکور و تشکیل پرونده قضایی تحقیقات زیر نظر بازپرس ویژه آغاز و با اخذ نظر کارشناس رسمی دادگستری و انجام حسابرسی و همچنین اقدامات تخصصی و اطلاعاتی ضابطان مربوطه ابعاد گوناگون و افراد مرتبط و مسئول در این فساد مالی شناسایی شدند.وی تاکید کرد: تکمیل تحقیقات، حسب مورد اتهاماتی از جمله مشارکت در اختلاس، تبانی در معاملات دولتی، تحصیل مال از طریق نامشروع، جعل سند رسمی، تنظیم گزارش خلاف واقع، اهمال در انجام وظیفه منتهی به تضییع اموال عمومی به متهمان تفهیم شده است. معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس افزود: متهمان جدید این پرونده مالی شامل ۲ عضو شورای شهر و معاون سابق شهرداری شیراز دیروز پس از احضار و اخذ دفاعیات مشروح با صدور قرار تأمین از نوع بازداشت موقت و همچنین وثیقه بازداشت شدند.

‏ ۱۰ کشته در حادثه تیراندازی مسابقه اتومبیلرانی

در حادثه تیراندازی در جریان یک مسابقه اتومبیلرانی در شهر «انسنادا» ایالت «باخا کالیفرنیا»ی مکزیک، دست‌کم ۱۰ نفر جان خود را از دست دادند.‏به گزارش ایسنا به نقل از «سی‌بی‌اس۸»، ۹ نفر دیگر نیز در پی این تیراندازی زخمی شدند.‏ بنا به گزارش یک خبرنگار در مکزیک، تیراندازی توسط گروهی از مردان مسلح و در طول یک مسابقه سالانه ۲ روزه به نام «‏CACHANILLAZO‏» اتفاق افتاده و ‏ویدئویی که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است، خانواده‌هایی را نشان می‌دهد که در حین وقوع تیراندازی در حال فرار کردن هستند. تاکنون هویت دقیق قربانیان یا مظنونان این حادثه اعلام نشده است. ‏

نسخه مناسب چاپ