خط ارتباطی مردم با اطلاعات
درخواست جانبازان اعصاب و روان از بنیاد شهید و امور ایثارگران

جانبازان اعصاب و روان نیروی زمینی سال‌ها در سازمان امور ایثارگران نزاجا واقع در لویزان جزو جانبازان وظیفه بند ب ماده ۱۰۸ قانون ایثارگران بودند که از سال ۹۱ تاکنون این سازمان جانبازان یاد شده را در ردیف جانبازان بند الف قرار داده و در نتیجه از مستمری و مزایای آنان کاسته شده و این در شرایطی است که بسیاری از این جانبازان درآمد و شغل ثابت ندارند و در شرایط نابسامان اقتصادی، روزگار سختی را سپری می‌کنند. با توجه به آسیب‌های روانی و جسمی این افراد در دوران جنگ تحمیلی انتظار می‌رود که بنیاد شهید و امور ایثارگران برای حل مشکلات و احقاق حق آنان، اقدامات لازم را انجام دهند.

سعادتی، جانباز اعصاب و روان ـ استان البرز

به عملکرد خلاف قانون فروشگاه‌های زنجیره‌ای رسیدگی کنند

فرزندم در یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌‌ای وابسته به یک گروه معروف صنایع غذایی کار می‌کرد که بی‌هیچ دلیل منطقی حقوق اردیبهشت‌ماه آنان را کاهش دادند، ضمن آنکه هزینه به اصطلاح ضایعات فروشگاه‌ها را هم از حقوق مسئولان آنها کسر می‌کنند و در نهایت وضعی را به وجود می آورند که کارکنان جوان و تحصیلکرده پس از مدتی ناچار به استعفا شوند و به جای آنان، جوانان دیگری را به صورت قراردادی به کار گیرند و پس از مدتی آنان را هم اخراج یا ناچار به استعفا کنند که جا دارد مسئولان ذیربط بازرسانی را مامور رسیدگی به عملکرد فروشگاه‌های زنجیره‌ای کنند تا با جلوگیری از تخلفات مکرر آنها، حق و حقوق کارکنان فروشگاه‌های یاد شده را به آنان بازگردانند.

پدر یکی از کارکنان فروشگاه زنجیره‌ای

به قطع ۹ ساعته جریان آب در گرگان پایان دهند

جریان آب در منازل ساکنان خیابان شهدا، لاله ششم و به ویژه بن بست یکم میخچه‌گران گرگان از ۲ سال قبل از ساعت ۹ شب تا ۶ صبح قطع است و برای آنان مشکلات بسیاری ایجاد می‌کند که از مدیرعامل جدید شرکت آب‌و‌فاضلاب گرگان تقاضای رسیدگی و حل مشکل را در اسرع وقت داریم.

نیوشا سادات مهدوی ـ گرگان

ماموران شرکت آب در ثبت ارقام کنتورها دقت کنند

به دلیل ثبت اشتباه میزان مصرف کنتور آب توسط مامور شرکت آب و فاضلاب برای مجتمع مسکونی ۱۰ واحدی خود مجبور به پرداخت هزینه گزافی شدیم که بعد از پیگیری معلوم شد که این مشکل از سوی مامور قرائت کنتور بوده است و ساکنان مجتمع جزو پرمصرف‌ها نبوده‌اند! حال باید از شرکت آب و فاضلاب تهران پرسید که تا چند ماه برای دریافت اضافه پرداختی خود در خیابان پاسداران، دشتستان هفتم باید دوندگی کنیم؟ انتظار می‌رود که شرکت‌های خدماتی ماموران دقیق و با حوصله را به کار گیرند، تا شهروندان از خطاهای آنان متضرر نشوند.

از ساکنان خیابان پاسداران

پس از ۹۰ روز هنوز به دادخواست من رسیدگی نشده است

بهمن ماه سال گذشته از طریق دفتر خدمات الکترونیک قضایی دادخواستی را ارائه دادم که بعد از مدتی به شورای حل اختلاف ارسال شد، ولی این شورا نیز عدم صلاحیت خود در این دادخواست را اعلام کرد و پرونده‌ام را به دادگاه ارجاع داد که در این میان اثری از پرونده و دادخواستم نبود، تا اینکه بعد از گذشت ۹۰ روز پیامکی مبنی بر ارجاع دادخواستم به دادگاه برایم فرستاده شده است و تازه باید منتظر تاریخ برگزاری دادگاه باشم! در شرایطی که مسئولان دستگاه قضا از اطاله دادرسی‌ها انتقاد می‌کنند، چرا به این موضوع رسیدگی نمی‌شود؟ گویا خدمات الکترونیک دولت هم نتوانسته است برای تسریع در روند رسیدگی به پرونده‌ها چندان تاثیرگذار باشد!

حسن غنی ـ تلفن به خط ارتباطی

انتظار ۴ ماهه برای دریافت هزینه‌های درمان!

حدود ۴ ماه است که برای دریافت هزینه‌های درمان خود از بیمه تکمیلی سازمان بازنشستگی کشوری اقدام کرده‌ام، ولی هنوز به حسابم واریز نشده است. آیا رواست بازنشسته‌ای با اندک حقوق خود برای دریافت حدود یک میلیون تومان هزینه‌های درمان تا این مدت معطل بماند؟ حال آنکه حق بیمه ها هر ماه و قبل از واریز حقوق شاغلان و بازنشستگان به طور کامل از حقوق آنان کسر می شود.

حقیقی، بازنشسته کشوری ـ استان گیلان

مشکل راهبندان میدان سبلان با ساخت پل روگذر حل می‌شود

مدتی است که در خیابان‌های منتهی به میدان سبلان، ترافیک بسیار سنگین شده است و برای گذر از آنجا باید دقایق طولانی در راهبندان بمانیم که به نظر می‌رسد ساخت پل روزگذر در این میدان می‌تواند در کاهش بار ترافیکی این خیابان‌ها اثرگذار باشد. از شهرداری منطقه حل مشکل ترافیکی این میدان را خواستاریم.

شهروندی از تهران

تخلفات محتکران و گران‌فروشان مایحتاج مردم ریشه‌کن شود

به نظر من محتکران، دلالان و گران‌فروشان مایحتاج عمومی، دشمنان ملت ایران محسوب می‌شوند که متاسفانه در تار‌وپود جامعه رخنه کرده‌اند و راه را برای تبلیغات دشمنان انقلاب، هموار ساخته‌اند. این افراد متخلف اگر هم جریمه شوند، پول آن به خزانه دولت می‌رود و مردم از آن نتیجه‌ای به نفع خود نمی‌بینند. مسئولان با اتخاذ تدابیر لازم و اساسی باید به مقابله با این دشمنان مرئی و نامرئی مردم بپردازند و تخلف‌هایشان را ریشه‌کن کنند.

هموطن

تسهیلات نوسازی بافت‌های فرسوده افزایش یابد

با توجه به این‌که قیمت مصالح ساختمانی در چند سال اخیر افزایش نجومی داشته و متعاقب آن قیمت مسکن نیز افزایش داشته است، امکان معاوضه یا خرید مسکن برای بسیاری از اقشار جامعه وجود ندارد و از این‌رو انتظار می‌رود که خدمات و تسهیلات بانکی برای نوسازی بافت‌های فرسوده افزایش یابد تا مالکان بتوانند املاک ناایمن خود را مقاوم‌سازی کنند.

تلفن به خط ارتباطی

نامزد‌های انتخابات مجلس عمق مسئولیت‌ها و کارآیی خود را بسنجند

با ورود کشور به مرحله خشکسالی آبی و مشکلات عدیده ناشی از هدررفت آب‌های زیرزمینی و نابودی محیط‌زیست که چند سالی است داد کارشناسان این حوزه را درآورده است، دولت و دیگر مسئولان باید به این مساله مهم و حیاتی توجه بیشتری داشته باشند و همچنین آثار تحریم‌های گسترده اقتصادی که برای کشور مشکلاتی ایجاد کرده است، باید مورد توجه بیشتر مسئولان به‌خصوص نمایندگان مردم در مجلس قرار گیرد. ای‌کاش داوطلبان انتخابات مجلس قبل از آغاز ثبت‌نام و ورود به انتخابات عمق مسئولیت‌ها و توان و کارآیی خود را بسنجند و صادقانه پا به این عرصه بگذارند.

خواننده روزنامه اطلاعات

فعالیت‌‌های گروهی در مدارس کاهش یافته است

سال‌های گذشته و به خصوص قبل از شیوع بیماری کرونا، اجرای برنامه‌ها و مشارکت‌های گروهی برای برپایی جشن‌ها، مسابقه‌ها و حتی اردوهای یک روزه و بازدید از مکان‌های گوناگون علمی و فرهنگی در مدارس کشور بسیار رونق داشت؛ اما بعد از آغاز دوباره فعالیت‌‌های حضوری در مدارس، برنامه‌های گروهی همچنان کم اجرا می‌شود که در شرایط فعلی می‌توان افزایش هزینه‌ها و کمبود بودجه همیشگی وزارت آموزش و پرورش را مطرح کرد، از این رو انتظار می‌رود که مسئولان فرهنگی و امور تربیتی مدارس با برنامه‌ریزی‌های اصولی و کم‌هزینه برای افزایش مشارکت و مهارت‌اندوزی دانش‌آموزان در زمینه‌های مختلف اقدامات لازم را انجام دهند.

شهروند فرهنگی ـ آمل

ضرورت افزایش شارژ کارت منزلت بازنشستگان

بعد از گذشت حدود ۱۰ سال و علیرغم افزایش نرخ بلیت‌های اتوبوس و مترو تهران، هنوز برای افزایش مبلغ ۱۵۰هزار تومانی شارژ کارت‌‌های منزلت بازنشستگان اقدامی نشده است، حال آنکه مدتی پیش یکی از اعضای شورای شهر تهران شارژ ۳۰۰ هزار تومانی را برای کارت منزلت پیشنهاد کرده بود که انتظار می‌رود با توجه به افزایش نرخ بلیت وسایل حمل و نقل عمومی، در این زمینه اقدامات لازم صورت گیرد.

دارنده کارت منزلت بازنشستگان

نسخه مناسب چاپ