علی‌اکبر احمدیان دبیر شورای عالی امنیت ملی شد
 

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری در حکمی ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های امیر دریابان علی شمخانی در مسئولیت دبیری شورای‌عالی امنیت ملی، علی‌اکبر احمدیان را به این سمت منصوب کرد.

دریاداراحمدیان جزو پنج چهره جدیدی است که از سال گذشته به ترکیب اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه شده است.

پیش از این علی شمخانی به ‌مدت ۱۰سال دبیری شورای عالی امنیت ملی و نمایندگی مقام معظم رهبری در این شورا را بر عهده داشت.

احمدیان متولد ۱۳۴۰شهر بابک کرمان و دارای دکترای مدیریت استراتژیک از دانشگاه عالی دفاع ملی است.وی سال ۶۴با حکم امام (ره) به ریاست ستاد نیروی دریایی سپاه منصوب و پس از جنگ هم جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه شد و چندی بعد با حکم فرمانده کل قوا فرماندهی نیروی دریایی رابرعهده‌ گرفت.

احمدیان پس از ۱۶سال فعالیت در نیروی دریایی سپاه، در سال ۷۹به عنوان رئیس ستاد مشترک سپاه از رهبر معظم انقلاب حکم گرفت و در طول ۷سالی که در این مسئولیت قرار داشت، تحول عظیمی در ساختار اداری و ارتقای توان سازمانی سپاه در ابعاد مختلف به وجود آورد.

دبیر جدید شورای عالی امنیت ملی که ۱۶سال ریاست مرکز راهبردی سپاه پاسداران را بر عهده داشت، فرماندهی دانشگاه امام حسین (ع) را هم در سوابق کاری خود دارد.

انتصاب علی اکبر احمدیان به نمایندگی رهبری

در شورای عالی امنیت ملی

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجرای اصل یکصد و هفتاد و ششم قانون اساسی با صدور حکمی آقای علی اکبر احمدیان را به نمایندگی خود در شورایعالی امنیت ملّی منصوب کردند.

متن حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

با توجه به انتصاب جناب آقای علی اکبر احمدیان به ریاست دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، نامبرده را به نمایندگی رهبری در شورای مزبور به استناد اصل یکصد و هفتاد و ششم قانون اساسی منصوب میکنم. از حضور و تلاش مسئولانه و پیگیر جناب آقای علی شمخانی در این نمایندگی در طول چندین سال تشکر و قدردانی میکنم. توفیق همگان را از خداوند متعال خواهانم.

سیّدعلی خامنه‌ای

۱۴۰۲ر۳ر۱

علی شمخانی مشاور سیاسی رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام شد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در حکمی آقای علی شمخانی را به عضویت مجمع تشخیص مصلحت نظام و مشاورت سیاسی رهبری منصوب کردند.

متن حکم رهبر معظم انقلاب به این شرح است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

جناب آقای شمخانی دام توفیقه

جنابعالی را به عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام و مشاورت سیاسی رهبری منصوب میکنم. توفیقات شما را از خداوند متعال مسئلت مینمایم.

سیّدعلی خامنه‌ای

۱۴۰۲ر۳ر۱

نسخه مناسب چاپ