کلاهبرداری ۷۰۰ میلیون ریالی از مردم به بهانه کمک به سالمندان
سرویس حوادث: جانشین فرمانده انتظامی شرق استان تهران از دستگیری فردی که به بهانه کمک به افراد مسن و بی‌سواد کارت عابر بانک آنان را سرقت و از آن‌ها پول برداشت می‌کرد خبر داد و گفت: متهم به ۳۰ فقره سرقت عابربانک و برداشت ۷۰۰میلیون ریال از حساب شاکیان اعتراف کرده است. سرهنگ شهرام امیریان با اشاره به دستگیری سارق عابر بانک اظهار داشت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر سرقت کارت‌های عابر بانک این افراد و برداشت‌های غیر مجاز از حساب‌های آن‌ها موضوع در دستور کار مأموران پلیس فتای شهرستان پردیس قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه از مالباختگان مشخص شد مدتی است که فردی با حضور در نزدیکی برخی از دستگاه‌های عابر بانک، افراد مسن و بی‌سواد را شناسایی و با عنوان کمک برای برداشت وجه نقد و انتقال آن در فرصتی با غفلت شهروندان اقدام به سرقت عابر بانک آنان، برداشت از حساب و اقدام به خرید از فروشگاه‌های سطح شهر می‌کند.

جانشین فرماندهی انتظامی شرق استان تهران ادامه داد: در ادامه روند رسیدگی به این پرونده و در اقداماتی تخصصی علمی همراه با شیوه‌های نوین پلیسی متهم ۳۵ ساله، شناسایی و در عملیات مأموران پلیس فتا دستگیر شد.

وی با اشاره به اعتراف متهم به ۳۰ فقره سرقت عابر بانک و برداشت مبلغ ۷۰۰میلیون ریال ازحساب شاکیان تأکید کرد: متهم دستگیر شده پس از تشکیل پرونده با قرار قانونی مناسب روانه زندان شد.

سرهنگ امیریان در خاطرنشان کرد: مجرمان با شیوه و شگردهای مختلف اقدام به سرقت می‌کنند که لازم و ضروری است همشهریان خصوصا افراد کم‌سواد یا بی‌سواد ضمن مراقبت کامل به هشدارهای پلیس در این خصوص توجه کنند و برای استفاده از عابر بانک‌ها حتماً یکی از افراد مطمئن را همراه خود داشته باشد و از ارائه رمز عبور خود به دیگران اکیداً خودداری کنند.

نسخه مناسب چاپ