اخبارکوتاه
انفجار گاز خانگی در تبریز ۲ کشته داشت

سرویس حوادث: سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی از مصدوم شدن ۷ نفر و جان باختن ۲ نفر براثر انفجار گاز خانگی در فلکه رودکی منطقه ولی عصر شهر تبریز خبر داد.

وحید شادی نیا در گفتگو با خبرنگاران گفت: در گزارش انفجار در منزل مسکونی در منطقه ولیعصر تبریز به مرکز اورژانس استان اطلاع داده شد و کارشناسان اورژانس ۵مصدوم را به بیمارستان سینا، ۲ مصدوم بدحال را به بیمارستان امام رضا(ع) و یک مصدوم را به بیمارستان امام سجاد(ع) انتقال دادند و مرگ یک نفر را در محل حادثه تایید کردند.

شادی نیا گفت: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی، یکی از مصدومان انتقالی علیرغم تلاش‌ها و اقدامات درمانی در بیمارستان امام رضا (ع) فوت کرد و جمع فوتی‌ها ۲ نفر شد و یک نفر هم سرپایی تحت درمان قرار گرفت.مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی هم علت حادثه انفجار یک واحد مسکونی در فرهنگ شهر تبریز را نشت گاز اعلام کرد.محمد باقر هنر در گفتگو با ایرنا با اشاره به جان باختن ۲ نفر براثر این حادثه گفت: ۴ نفر از مصدومان از بیمارستان مرخص شده‌اند اما ۴ نفر دیگر همچنان تحت مداوا و رسیدگی‌های درمانی هستند.

سرعت بالای خودرو پژو، جان ۳ راکب موتورسیکلت را گرفت

سرویس حوادث: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی گفت: برخورد خودروی سواری پژو با موتورسیکلت در شهر قاین ۳ کشته و یک مصدوم به جا گذاشت.

سرهنگ علیرضا عباسی در گفتگو با ایرنا افزود: این حادثه در بلوار ابوذر شهر قاین روی داد و راکبان موتورسیکلت اعضای یک خانواده بودند.

وی گفت: متاسفانه ۲ نفر از سرنشینان موتورسیکلت که مادر و دختر بودند در دم جان باختند و پدر و پسر خانواده به علت جراحت بالا به مرکز درمانی منتقل شدند و یکی دیگر از مصدومان حادثه بر اثر شدت جراحات در بیمارستان جان خود را از دست داد.

وی افزود: علت این حادثه رانندگی، سرعت بالای خودروی سواری پژو گزارش شده است.

نجات ۵۷ دریانورد در آب‌های هرمزگان

سرویس حوادث: معاون دریایی بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از اواخر شنبه شب گدشته تا کنون ۵۷ دریانورد در آب‌های استان از خطر غرق شدن نجات یافتند.

به گزارش خبرنگار ما در بندر عباس، اسماعیل مکی‌زاده افزود: شناور‌های این دریانوردان به علت شرایط نامساعد جوی و توفانی بودن دریا در خطر غرق شدگی قرار گرفته بودند که در ۱۸ عملیات پیچیده با هدایت مرکز هماهنگی نجات دریایی (MRCC) و مراکز فرعی نجات دریایی لنگه، جاسک، قشم و ابوموسی نجات یافتند.

وی گفت: از مجموع شناور‌های در صنعت اضطراری ۴ فروند لنج و ۶ فروند قایق صیادی و تفریحی در منطقه غرب استان و تنب بزرگ و ابوموسی، ۴ فروند قایق در منطقه جزیره هنگام و جنوب قشم و ۴ فروند قایق در منطقه شرق استان بودند.

بخشدار بمانی شهرستان سیریک هم گفت: از دو روز گذشته یک صیاد ۳۵ ساله به علت غرق شدگی گم شده است.

اسحاق ذاکری گفت: تلاش برای پیدا کردن این صیاد به وسیله شناور‌های ناجی، قایق‌های صیادی و گشت‌های دریابانی ادامه دارد.

نسخه مناسب چاپ