خارجی
 

والنسیا هوادارانی را که به وینیسیوس توهین کردند مادام العمر محروم می کند

باشگاه والنسیا در قبال اتفاقات پیش آمده علیه وینیسیوس بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از ال موندو، والنسیا درباره شعارهای نژادپرستانه هوادارانش در دیدار هفته سی و پنجم لالیگا برابر رئال مادرید بیانیه‌ای منتشر کرد. وینیسیوس، ستاره مادرید در وقت‌های تلف شده به دلیل درگیری از زمین بازی اخراج شد. این بازیکن برزیلی گفت که کل زمان بازی مورد توهین هواداران قرار گرفته بود.

باشگاه والنسیا درباره این موضوع بیانیه‌ای صادر کرد. در این بیانیه آمده است: والنسیا تمام توهین‌ها و حملات به وینیسیوس را محکوم می کند. باشگاه قاطعانه به ارزش ها و اخلاق ورزشی متعهد است و موضع خود را در برابر توهین ها تکرار می کند. ما از اتفاقاتی که در جریان بازی با رئال مادرید رخ داد، ناراحت هستیم. توهین به هر بازیکن در فوتبال نامناسب است و با ارزش‌های باشگاه والنسیا هم‌خوانی ندارد. باشگاه در حال بررسی این حادثه است و شدیدترین اقدامات را علیه مسببان انجام خواهد داد. والنسیا هوادارانی را که به وینیسیوس جونیور توهین نژادی کرده اند مادام العمر محروم می کند.

رئال مادرید در هفته سی‌وپنجم لالیگا مهمان والنسیا بود که این دیدار با شکست یک بر صفر شاگردان کارلو آنچلوتی به پایان رسید. در این بازی وینیسیوس به خاطر توهین‌ نژادپرستانه هواداران والنسیا می‌خواست زمین بازی را ترک کند که داور و بازیکنان رئال او را آرام و منصرف کردند. البته او چند دقیقه بعد به خاطر برخورد با بازیکن والنسیا کارت قرمز گرفت و از بازی اخراج شد.

وینیسیوس پس از بازی در واکنش به اخراجش در پستی نوشت: اخراج من هدیه‌ای به نژادپرستان بود. این فوتبال نیست بلکه رقابت‌های لالیگاست. شبکه ESPN برزیل اعلام کرد که ستاره رئال مادرید پس از فضای سنگینی که علیه او در ورزشگاه‌های اسپانیا به وجود آمده به دنبال ترک لالیگاست.

واکنش رئیس فیفا

رئیس فیفا به اتفاقات تلخ بازی والنسیا و رئال مادرید واکنش نشان داد.

جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا طی بیانیه‌ای شدیدا از وینیسیوس حمایت کرد و نوشت که جایی برای نژادپرسیتی در فوتبال وجود ندارد.

اینفانتینو نوشت: حمایت کامل از وینیسیوس را داریم. هیچ جایی برای نژادپرستی در دنیای فوتبال نیست و فیفا در کنار بازیکنانی که مورد هجمه قرار گرفتند و در چنین جایگاهی قرار دارند، خواهد ایستاد.

وی ادامه داد: اتفاقاتی که در جریان دیدار والنسیا و رئال مادرید افتاد، به ما نشان داد که موضوع نژادپرستی همچنان بسیار مهم و حیاتی است. برای همین است که در فیفا پروژه ۳ بخشی وجود دارد و می خواهد در تمام سطح فوتبال این موضوع را یادآوری کند.

رئیس فیفا نوشت: در ابتدا شما باید مسابقه را متوقف کنید، سپس بازیکنان باید زمین مسابقه را ترک کنند و اگر هواداران به رفتار خود ادامه دادند، باید مسابقه تعلیق و به زمانی دیگر موکول شود. سوم اینکه اگر هواداران به رفتار خود ادامه دادند، ۳ امتیاز بازی باید به تیم میهمان و تیمی که مورد هجمه قرار گرفته، داده شود. این قوانین باید در تمامی کشورها و تمامی لیگ‌ها اجرا شود.

کابوس کسر امتیاز دوباره به سراغ یوونتوس آمد

دادستان فدرال ایتالیا خواستار کسر ۱۱ امتیاز از تیم یوونتوس در پرونده سود سرمایه شده است. باشگاه یوونتوس متهم است که در این پرونده سود حاصل از خرید و فروش بازیکنان را اعلام نکرده و در این موضوع دست به تقلب زده است.

یوونتوس پیشتر هم با کسر ۱۵ امتیاز در این پرونده مواجه شد اما با فرجام‌خواهی پرافتخارترین تیم ایتالیا، ماه گذشته این امتیازات به این تیم بازگشت و رأی اولیه تعلیق شد.

با این حال رسانه‌های ایتالیایی خبر داده‌اند جوزپه کینه در جلسه دادگاه استیناف فدرال خواستار کسر ۱۱ امتیاز از بیانکونری در پرونده سود سرمایه شده است.

دادستان فدرال ایتالیا همچنین خواستار محرومیت ۸ ماهه برای مقام‌های باشگاه یوونتوس شده که در این پرونده دخالت داشتند.

در صورت کسر این امتیازات از یوونتوس رده دومی، آن‌ها ۵۸ امتیازی خواهند شد و به رده هشتم جدول سری آ سقوط خواهند کرد. پرونده‌های مفتوح علیه یوونتوس شامل توافقات مخفیانه درباره پرداخت دستمزدهای بازیکنان و همچنین تقلب در اعلام سود حاصل از خرید و فروش بازیکن است. این دو پرونده ممکن است برای ارائه به دادگاه ورزش، در هم ادغام شوند.

عناوین خبری جهان فوتبال

* مارچینیاک داور فینال جام جهانی بازی نهایی لیگ قهرمانان اروپا بین سیتی و اینتر را سوت می زند

* ژاوی: به عنوان مربی بارسلونا از وینیسیوس دفاع می‌کنم

* کارشناس فوتبال یونان: پیشنهادی برای حاج‌صفی وجود ندارد

* پی اس جی با انتقال مارکو وراتی ستاره ایتالیایی‌ به الهلال عربستان موافقت کرد

* طبق گزارش نشریه اسپانیایی در صورت بازگشت مسی به نیوکمپ درآمد سالانه بارسلونا از مسی

۲۳۰ میلیون یورو خواهد بود

نسخه مناسب چاپ