آخرین نبرد برای صعود به لیگ برتر فوتبال
شانس استقلال خوزستان از فجر و سایپا بیشتر است
 

امروز هفته پایانی لیگ آزادگان آوردگاه حساس ۳ تیم بالای جدول است تا در کنار شمس آذر قزوین که از هفته ها قبل صعودش به لیگ برتر قطعی شده بود، به بالاترین سطح فوتبال ایران راه یابند.

مثلث حساسی که بین استقلال خوزستان، فجر سپاسی و سایپا برای صعود به لیگ برتر شکل گرفته هر سه روی کاغذ شانس صعود دارند.

درحالی که فجری‌ها می‌توانستند قبل از اینکه کارشان برای صعود به اما اگر کشیده شود بار خود را برای لیگ برتر ببندند اما با مساوی برابرشهرداری آستارا شانس خود را کمتر کردند تا کار به یک معادله چند مجهولی در هفته آخر کشیده شود.

به گزارش ایرنا،‌ فجری‌ها پس از سقوط از لیگ برتر که خیلی زود رقم خورد در لیگ کنونی جام آزادگان جای گرفتند و با روحیه ای آسیب پذیر در این جام توپ زدند ، سقوط از لیگ برتر برای یک تیم شرایط را از نظر روحی روانی سخت می کند.

در ادامه لیگ باشگاه فجرشرایط خوبی را برای تیمشان فراهم کردند و از حاشیه ها کاملا به دور بودند، شاگردان مهدی رجب زاده هم طی ۳۱ بازی نشان دادند که تیم خوبی هستند و از همان ابتدا مدعی شدند و به نظر می رسد کارنامه کادر فنی تیم فجر در این فصل خوب بوده است هر چند تیمشان را برای صعود به لیگ برتر نبسته بودند.

مسیر صعود زردپوشان شیرازی

امروز در این جدال فوق حساس فجری ها در شهربابک باید به مصاف تیم مس این شهر بروند و نیاز به هر۳ امتیاز این بازی دارند تا در صورت توقف تیم استقلال خوزستان آنگاه با ۵۶ امتیاز لیگ برتری خواهند شد.

استقلال خوزستان هم اینک در جدول رده بندی ۵۴ امتیازی است و برای صعود به لیگ برتر حتما در خانه باید آرمان گهر سیرجان را شکست دهند و گرنه در صورت تساوی و یا شکست احتمالی این تیم فجری ها با شکست تیم مس شهر بابک می توانند به لیگ برتر صعود کنند.

شانس بیشتر استقلال خوزستان برای صعود

به نظر می رسد شانس صعود نماینده خوزستان به لیگ برتر بیشتر است چرا که با تیمی بازی دارند که خطر سقوط این تیم را تهدید نمی کند اما این امکان وجود دارد که اسیر بازی جوانمردانه سیرجانی ها شوند هر چند صعود آبی پوشان اهوازی دست خودشان است.

کار سخت سایپا

تیم سایپا تهران که درجدول رده بندی ۵۲ امتیازی است در صورتی می تواند به عنوان تیم دوم به لیگ برتر صعود کند که استقلال خوزستان و فجرسپاسی بازی خود را واگذارکنند. در این شرایط سایپا با شکست دادن استقلال ملاثانی اهواز درتهران می توانند لیگ برتری شوند و باید در این مسیر خیلی خوش شانس باشند.

رقابت در انتهای جدول هم برای بقا در لیگ یک بسیار فشرده است.سقوط چوکای تالش به دسته دوم قطعی شده اما از بین خلیج فارس ماهشهر و شهرداری همدان یک تیم باید با لیگ آزادگان خداحافظی کند.

برنامه هفته پایانی لیگ یک آزادگان:

امروز – ساعت ۱۸:۰۰

پارس جنوبی جم – شهرداری آستارا

ون پارس اصفهان – خوشه طلایی ساوه

خیبر خرم آباد – شهرداری همدان

چادرملو اردکان – خلیج فارس ماهشهر

سایپا – استقلال ملاثانی

مس شهر بابک – فجر سپاسی

چوکا – دریا بابل

استقلال خوزستان – آرمان گهر

نسخه مناسب چاپ