تیم ملی کشتی آلیش بانوان ایران قهرمان آسیا شد
 

تیم ملی کشتی آلیش بانوان با کسب ۴ نقره و ۲ برنز در بخش کلاسیک قهرمانی آسیا شد.

به گزارش ایرنا، رقابت‌های کشتی آلیش بانوان قهرمانی آسیا در بخش کلاسیک روزهای ۱ و ۲ خردادماه در کشور ازبکستان برگزار شد و در پایان سپیده بابایی در وزن ۵۵ کیلوگرم، ام‌البنین محسنی در وزن ۶۰ کیلوگرم، رقیه محمودآبادی در وزن ۶۵ کیلوگرم، ریحانه گیلانی در وزن ۷۰ کیلوگرم به مدال نقره، سحر غنی‌زاده در وزن ۷۵ کیلوگرم و عزت قربانی‌ثانی در وزن به اضافه ۷۵ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

نتایج نمایندگان کشورمان در این رقابت‌ها که به صورت دوره‌ای برگزار شد، به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم سپیده بابایی در دیدار فینال مغلوب حریف خود شد و به عنوان نایب قهرمانی رسید.

در وزن ۶۰ کیلوگرم هم ام‌البنین محسنی با پیروزی در ۲ دیدار اول، در دیدار سوم با ضربه فنی حریف فیلیپینی را از پیش رو برداشت. محسنی برای کسب عنوان دوم به مصاف حریف خود رفت و به مدال نقره دست یافت.

در وزن ۶۵ کیلوگرم رقیه محمودآبادی در دیدار سوم با نتیجه ۶ بر صفر حریف ترکمنستانی را شکست داد و برای کسب عنوان دوم هم حریف خود را شکست داد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۷۰ کیلوگرم ریحانه گیلانی در دیدار سوم با نتیجه ۶ بر یک نماینده قزاقستان را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. گیلانی در این دیدار مغلوب حریف خود شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۷۵ کیلوگرم سحر غنی‌زاده در دیدار سوم در حالی که ۳ امتیاز از حریف ازبکستانی پیش بود سه اخطاره شد و رقابت خود را واگذار کرد. غنی‌زاده در مبارزه بعدی مقابل حریف خود مغلوب شد و به مدال برنز رسید.در وزن به اضافه ۷۵ کیلوگرم عزت قربانی‌ثانی در مبارزه سوم با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب حریف ترکمنستانی شد. وی در دیدار پایانی مغلوب حریف خود شد و به مدال برنز رسید.

نسخه مناسب چاپ