استقلال خوزستان لیگ برتری شد
 

تیم فوتبال استقلال خوزستان با برتری برابر آرمان گهر سیرجان با قرار گرفتن در رده دوم، به لیگ برتر صعود کرد.

به گزارش ایسنا، هفته سی و چهارم و پایانی لیگ یک با برگزاری ۸ دیدار در شهرهای مختلف پیگیری شد که در مهم ترین بازی استقلال خوزستان در خانه میزبان آرمان گهر سیرجان بود که توانست در همان نیمه اول تکلیف دومین تیم صعود کننده را مشخص کند و با ۵ گل حریفش را شکست دهد. آبی‌های خوزستانی چهار گل خود را در نیمه نخست و یک گل در لحظات پایانی به ثمر رساندند و با ۵۷ امتیاز به همراه شمس‌آذر قزوین به لیگ برتر صعود کردند.

مس شهر بابک در دیگر دیدار مهم امروز با یک گل فجرسپاسی رده چهارمی را شکست داد تا شاگردان رجب‌زاده در لیگ یک ماندگار شوند.

سایپا، دیگر مدعی صعود با وجود برتری ۴ بر صفر برابر استقلال ملاثانی نتوانست لیگ برتری شود و به رده سوم بسنده کرد.

در دو دیدار سرنوشت‌ ساز لیگ برتر، خلیج فارس ماهشهر توانست با یک گل برابر چادرملو به پیروزی برسد و در لیگ یک باقی بماند اما شهرداری همدان با تساوی بدون گل برابر خیبر ،همراه با چوکای تالش به لیگ دسته دوم سقوط کرد.

در جدول رده بندی، شمس آذر قزوین با ۷۰ امتیاز صدرنشین شد و استقلال خوزستان با ۵۷ امتیاز در جایگاه دوم ایستاد. سایپا با ۵۵ امتیاز به رده سوم صعود کرد و فجرسپاسی با ۵۲ امتیاز در جایگاه چهارم قرار گرفت. در پایین جدول هم چوکا با ۲۲ و شهرداری همدان با ۲۸ امتیاز راهی لیگ دسته دوم شدند و خلیج فارس ماهشهر با ۲۹ امتیاز در لیگ دسته اول ماندنی شد.

لیگ امسال به دلیل حذف شهرخودرو از جدول، ۱۷ تیمی برگزار شد و نتایج تیم مشهدی از جدول مسابقات حذف شد.

نتایج هفته پایانی لیگ یک به شرح زیر است:

پارس جنوبی جم یک – شهرداری

آستارا ۲

سایپا ۴ – استقلال ملاثانی صفر

چوکا تالش یک – دریای بابل ۳

استقلال خوزستان ۵ – آرمان گهر صفر

ون پارس ۲ – خوشه طلایی صفر

خیبر خرم آباد صفر – شهرداری

همدان صفر

مس شهر بابک یک – فجرسپاسی صفر

چادرملو اردکان صفر – خلیج فارس

ماهشهر یک

دردسر جدید برای استقلال تهران و خوزستان؛ وزارت اقتصاد صاحب دو تیم شد!

در حالیکه مالکیت باشگاه استقلال تهران را در اختیار وزارت اقتصاد قرار داده اند اما دیروز اعلام شد این وزارتخانه صاحب صدرصد یک باشگاه دیگر هم است.

به گزارش فارس، یکی از راهکارها برای رفع مشکل مالکیت مشترک دو باشگاه استقلال و پرسپولیس این بود که باشگاه استقلال در اختیار وزارت اقتصاد و باشگاه پرسپولیس در اختیار وزارت ورزش و جوانان قرار بگیرد تا به این ترتیب یکی از بزرگ ترین مشکلات این ۲ باشگاه برای دریافت مجوز حرفه ای رفع شود. این در حالی است که امروز کیوان بابادی مدیرعامل باشگاه استقلال خوزستان اعلام کرد این تیم صدرصد دولتی است و تمامی سهامش در اختیار وزارت اقتصاد است و اگر قرار بر تیمداری باشد حتما این تیم نباید در تهران حضور داشته باشد!

همین سخنان مدیرعامل باشگاه خوزستانی نشان می دهد که دردسری جدید برای آبی ها ها در راه داشتن مالک مستقل در راه است. به ویژه اینکه استقلال خوزستان با پیروزی برابر آرمان گهر به لیگ برتر صعود کرد.در چنینشرایطی دیگر یک وزارتخانه نمی تواند ۲ تیم در لیگ برتر داشته باشد و آن هم ۲ تیم استقلال و استقلال خوزستان! البته گفته می شود مشکلات استقلال برای کسب مجوز حرفه ای به جز مالکیت مشترک، شامل مواردی دیگر هم می شود.

مالک باشگاه استقلال خوزستان بانک ملی است که صدرصد سهام این باشگاه متعلق به وزارت اقتصاد است. پیش از این اعلام شده بود که باشگاه پرسپولیس در اختیار وزارت ورزش و جوانان است و باشگاه استقلال به وزارت اقتصاد واگذار شده است. هر چند در سایت کدال، همچنان وزارت ورزش و جوانان مالک مشترک این دو باشگاه است.

نسخه مناسب چاپ