برگزاری مراسم رژه و صبحگاه نیروهای مسلح در سالروز آزادی خرمشهر
 

سرویس شهرستان ها:همزمان با چهل و یکمین سالروز آزادی خرمشهر،مراسم صبحگاه و رژه نیروهای مسلح دیروز در اقصی نقاط کشور برگزار شد.

به گزارش خبرنگاران «اطلاعات» در سراسر کشور، دیروز به مناسبت چهل و یکمین سالروز فتح قهرمانانه خرمشهر، مراسم صبحگاه و رژه مشترک نیروهای مسلح کشورمان با حضور مقامات استانی و لشکری در استان های مختلف برگزار شد. همچنین به همین مناسبت آیین های مختلفی در استان های مختلف کشور برگزار شد و مردم یاد و خاطره آزادی خرمشهر را گرمی داشتند.

اختصاص ۳۱ هزار میلیارد تومان برای توسعه آبادان و خرمشهر

استاندار خوزستان در مراسم سالگرد آزادسازی خرمشهر با بیان این که ۳۱ هزار میلیارد تومان برای توسعه شهرستانهای آبادان و خرمشهر توسط دولت اختصاص یافته است،افزود: پس از تشکیل کارگروه توسعه شهرستان های آبادان و خرمشهر با پیگیری انجام شده این مقدار اعتبار که معادل کل اعتبار استان خوزستان است در مدت ۲ تا ۳ سال در این شهرستان‌ها هزینه خواهد شد.

وی افزود: امیدوارم با نگاه ویژه دولت و نظام به این ۲ شهرستان، شاهد رفع بخش زیادی از مشکلات مردم منطقه باشیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی موسوی‌فر نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز هم در سخنانی با گرامیداشت دهه کرامت و سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: آزاد سازی خرمشهر درس شیرینی مقاومت، ایثار و شهادت را به همه آموخت.

همچنین استاندار خراسان رضوی در مراسم صبحگاه مشترک سوم خرداد که با حضور اعضای شورای تامین استان در محل لشکر ۵ نصر سپاه پاسداران برگزار شد، گفت: پیروزی از درون مقاومت به وجود می‌آید و هیچ پیروزی بدون ایستادگی شکل نخواهد گرفت .

یعقوبعلی نظری افزود: ویژگی مقاومت، ایستادگی با حداقل امکانات است و هیچ دستاورد و پیروزی، بدون مقاومت و ایستادگی رخ نخواهد داد. وی با اشاره به سخن امام راحل (ره) که “خرمشهر را خدا آزاد کرد” اظهار داشت: مقاومت حتماً به پیروزی ختم می‌شود و درک آن هم بسیار حایز اهمیت بوده زیرا این سنت الهی است و حماسه دفاع مقدس به عنوان نمونه ، اکنون پیش روی ما قرار دارد.

سوم خرداد برگ زرینی در تاریخ انقلاب است

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان هم گفت: سوم خرداد برگ زرینی در تاریخ سراسر افتخار انقلاب اسلامی و نماد پیروزی جبهه حق بر باطل است.

سردار احمد شفائی در مراسم رژه مشترک نیروهای مسلح سیستان و بلوچستان که به مناسبت سالروز آغاز عملیات بیت المقدس برگزار شد، اظهار داشت: سوم خرداد یادآور خاطرات زرین و پر افتخار دفاع مقدس و انقلاب اسلامی است که برکات بسیار زیادی را برای کشور به ارمغان آورد.همچنین این روز، نقطه عطفی در تاریخ دفاع مقدس و انقلاب اسلامی بود که مسیر جنگ و مسیر ملت و کشور را بیش از پیش به سمت خودباوری و اتکاء به خداوند سوق داد.

فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: سوم خرداد نماد قدرت الهی است و نشان داد که خواب دشمن در نابودی انقلاب اسلامی تعبیر نخواهد شد.

ایران در اوج اقتدار و بازدارندگی است

همچنین مشاور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران گفت: کشورمان به برکت خون شهدا در اوج اقتدار و بازدارندگی است.

سردار محمد حسین رجبی در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح قرچک به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر، اظهار داشت: شمار شهدای مدافع حرم قرچک نشان دهنده عرق مردم این شهرستان است. وی اظهار داشت: اکنون ایران به برکت خون شهدا در اوج اقتدار و بازدارندگی است.

رئیس پژوهشکده دفاع مقدس هم به مناسبت سوم خرداد در مراسم صبحگاه نیروهای مسلح استان قزوین که در تیپ ۸۲ صاحب الامر (عج) برگزار شد، با بیان این که فتح خرمشهر، نقطه عطف ۸سال دفاع مقدس بود، گفت: فتح خرمشهر، فتح خاک نبود بلکه فتح ارزش‌ها بود.سردار عبدالله عراقی افزود: سوم خرداد در تاریخ کشور و دفاع مقدس برگ زرینی است که تا همیشه به آن افتخار می‌کنیم.

فتح خرمشهر نماد پیروزی ملت ایران است

امام جمعه خلخال هم در آیین صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان خلخال گفت: سوم خرداد ماه سالروز فتح خرمشهر از روزهای تاریخی، مهم، سرنوشت ساز و نماد پیروزی مردم ایران در برابر دشمنان است.

حجت الاسلام کریم اسدی با اشاره به تحمیل جنگ نابرابر در شهریور ماه سال ۱۳۵۹به ایران ، افزود: در آن دوران که پادگان‌های نظامی سر و سامان نیافته بود، مزدوران رژیم بعث عراق با چراغ سبز ابرقدرت‌های جهان به کشورمان حمله و وارد خاک ایران شدند که تغییر مرزهای جغرافیایی، حاکمیت رژیم طرفدار غرب و شکست انقلاب و فروپاشی نظام اسلامی از جمله اهداف اصلی حمله رژیم بعث عراق به ایران بود.

امام جمعه خلخال تاکید کرد: با عنایات خداوند و همچنین راهنمایی‌های داهیانه بنیانگذار جمهوری اسلامی و پایداری مردم به ویژه جوانان غیرتمند و سلحشور ،ایران پیروز نهایی جنگ تحمیلی شد و دنیا به عظمت و جایگاه کشورمان پی برد.فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه خلخال هم در این آیین با تبریک و گرامیداشت سوم خرداد ماه روز آزادسازی خرمشهر، گفت: پیروزی رزمندگان اسلام در عملیات غرورآفرین بیت المقدس و فتح خرمشهر تمامی معادلات نظامی دشمن را بر هم زد.

سرهنگ جواد نوروزی افزود: معادلات دشمنان انقلاب اسلامی با هوشیاری و آگاهی ملت غیور و بصیر ایران برهم خورد به طوری که بدخواهان نظام اسلامی هرگز به اهداف و آمال خود نرسیدند.

همچنین پیش از ظهر دیروز خودروهای اداری، دولتی و عمومی در خیابان های سطح شهر خلخال رژه رفتند.بنا به این گزارش، مراسم صبحگاه مشترک و رژه نیروهای مسلح به مناسبت سالروز آزادی خرمشهر، دیروز در استان های دیگر کشورمان از جمله هرمزگان، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویر احمد، گلستان، گیلان، مازندران، اردبیل، فارس، خراسان جنوبی، چهار محال و بختیاری، البرز،قم، ایلام و بوشهر

هم برگزار شد.

نسخه مناسب چاپ