اختصاص ۳۲۰ میلیارد تومان برای توسعه راه‌های روستایی آذربایجان‌شرقی
خداآفرین- خبرنگار اطلاعات: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی از تخصیص ۳۲۰ میلیارد تومان اعتبار به توسعه راه‌های روستایی آذربایجان شرقی در سال جاری خبر داد.

محمد فرشکاران در جلسه بررسی مشکلات پروژه‌های راه‌های روستایی شهرستان‌های خداآفرین، کلیبر و هوراند اظهار داشت: ۲۵ درصد اعتبار راه‌های روستایی استان را در سال جاری به ۳ شهرستان خداآفرین، کلیبر و هوراند اختصاص دادیم.

وی تاکید کرد: توسعه تابعی از راه است؛ به طوری که شهرستان خداآفرین با وجود طبیعت بکر و آب فراوان به دلیل نداشتن راه‌های دسترسی مناسب جزو مناطق محروم کشور به شمار می‌رود.فرشکاران با اشاره به شروع ۴۶ پروژه راه‌های روستایی در شهرستان‌های خداآفرین، کلیبر و هوراند در سال ۱۳۹۹، گفت: لازم است از میان این تعداد، چند پروژه اولویت‌دار تعریف شود و با تامین اعتبار حداکثری هر چه سریع‌تر به اتمام برسند.وی رشد اعتبارات شهرستان‌های خداآفرین، کلیبر و هوراند را نسبت به متوسط آذربایجان شرقی بسیار مطلوب ارزیابی کرد.

اروجعلی علیزاده، مدیر کل راهداری آذربایجان‌شرقی نیز گفت: ۸پروژه راه روستایی در مجموع به طول ۴۳ کیلومتر در شهرستان خداآفرین، ۲۵ پروژه به طول ۹۷ کیلومتر در کلیبر و ۱۳ پروژه به طول ۷۴ کیلومتر در شهرستان هوراند فعال است که اگر به اتمام برسند، این شهرستان‌ها از لحاظ راه‌های آسفالت روستایی به متوسط استان خواهند رسید.

نسخه مناسب چاپ