اخبارکوتاه
اجرای طرح آبرسانی به ۲۰۵روستا در «بیله‌سوار» مغان

سرویس شهرستان ها:استاندار اردبیل گفت: با هدف تامین آب آشامیدنی سالم، آبرسانی به ۲۰۵روستا در قالب مجتمع آبرسانی خروسلوی شهرستان بیله‌سوار در دست اجراست.

سید حامد عاملی در بازدید از طرح‌های در دست اجرای بیله سوار مغان اظهار داشت: قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) طرح آبرسانی به ۲۰۵روستا را عهده دار شده است و امیدواریم با تکمیل این طرح، مشکل آب این روستاها رفع شود.وی گفت: بهسازی راه «خروسلو» به «آج اشمه» مطالبه جدی مردم منطقه است که با تامین اعتبارات لازم و اجرای به موقع پروژه، شاهد جاده سالم و ایمن در این مسیرها خواهیم بود.استاندار اردبیل همچنین از بهسازی ۷کیلومتر از مسیر بیله سوار – گرمی خبر داد و افزود: تا پایان سال چهار خطه کردن این مسیر با تامین اعتبارات لازم در زمان مقرر به پایان می‌رسد.عاملی همچنین با اشاره به گازرسانی به ۲۵روستا در شهرستان بیله‌سوار گفت: طرح گازرسانی به این روستاها با اعتبار۱۷۰میلیارد ریال تا پایان سال تکمیل می‌شود .

پرداخت ۱۵ میلیارد ریال هزینه درمانی به زوجین نابارور استان مرکزی

اراک ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی گفت:از پارسال تا کنون این اداره کل موفق شده است برای یکهزار و ۷۲۵ نفر از زوجین پرونده در بخش سرپایی،بستری و خسارت متفرقه تشکیل دهد و هزینه‌های این زوجین نابارور را پرداخت کند.

محمدرضا جیریایی با اشاره به فرا رسیدن هفته ملی جوانی جمعیت افزود: از این تعداد پرونده یکهزار و ۶۰۵ پرونده مربوط به بخش سرپایی، ۵۶ پرونده در بخش بستری و ۶۴ پرونده در بخش خسارت‌های متفرقه تشکیل شده است.وی تاکید کرد:هزینه پرداختی به زوجین نابارور بیش از ۱۵ میلیارد ریال است که بیشترین هزینه‌ها در بخش سرپایی بیش از ۱۳ میلیارد ریال هزینه شده است که تصویر برداری، دارو، آزمایش و خدمات پزشکان را شامل می شود.خبر دیگر این که، ‎مجید مومنی مدیر کل کمیته امداد استان مرکزی گفت: پارسال ۷ هزار و ۵۴ مددجوی تحت حمایت از خدمات آگاه سازی و آموزش با اعتبار ۵۲۲ میلیون تومان بهره‌مند شدند‎.

اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار به بخش بهداشت و درمان دشتی

کاکی- خبرنگار اطلاعات: نماینده مردم دشتی و تنگستان با قدردانی از دست اندرکاران بخش سلامت شهرستان دشتی اظهار داشت: در چند سال اخیر اقدامات خوبی در حوزه بهداشت و درمان شهرستان انجام گرفته است، هر چند تا رسیدن به نقطه مطلوب باید بیشتر تلاش کرد.

غلامحسین کرمی در نشست شورای سلامت شهرستان دشتی استان بوشهر از ارتقای زیر ساخت‌های بهداشت و درمان این شهرستان خبر داد و افزود: همواره در کنار مجموعه بهداشت و درمان استان و شهرستان هستیم و برای رفع مشکلات مردم از هیچ تلاشی دریغ نمی‌ورزیم.کرمی ادامه داد: در حوزه جوانی جمعیت باید سبک زندگی ما اسلامی شود و در این زمینه همه دستگاه‌ها باید فرهنگ سازی کنند. وی از اختصاص ۱۵۰ میلیارد ریال به حوزه بهداشت و درمان شهرستان دشتی از محل اعتبارات ملی خبر داد و تاکیدکرد: این اعتبارات با نظر فرماندار شهرستان توزیع خواهد شد.

۱۲هزار دانش آموز دشتستانی سفیر سلامت هستند

برازجان ـ خبرنگار اطلاعات: رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در استان بوشهر، با بیان اینکه توانمندسازی دانش‌آموزان برای مراقبت از سلامت خود ضروری است، گفت:بیش از ۱۲ هزار دانش‌آموز دشتستانی سفیر سلامت هستند.

ماریا خویشدوست در همایش قدردانی از سفیران سلامت دانش‌آموزی شهرستان دشتستان که به همت اداره آموزش‌وپرورش شهرستان برگزار شده، افزود: برنامه سفیران سلامت دانش‌آموزی در سال تحصیلی ۱۴۰۱– ۱۴۰۲ نیز مانند سال‌های گذشته به‌صورت فعال در شهرستان اجرا شده است و در حال حاضر ۱۲ هزار و ۴۳۵ دانش‌آموز به‌عنوان سفیران سلامت در مقاطع مختلف تحصیلی در مدارس فعالیت دارند.

قشم یکی از ظرفیت‌های مهم شیلاتی کشور است

بندرعباس ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرکل امور صید و صیادی سازمان شیلات ایران گفت: صید و صیادی در شهرستان قشم از دیرباز جایگاه ویژه‌ای داشته است و خوشبختانه شیلات هرمزگان در این شهرستان توانسته است همگام با پیشرفت بخش آبزی پروری، فعالیت‌های صید و صیادی در قشم را نیز ارتقا دهد‎.‎رضا عباسپور نادری در خصوص دیدارش از کارخانه ماهی خشک‌کنی در قشم، با بیان این که قشم یکی از ظرفیت‌های مهم شیلاتی کشور به ویژه در حوزه صید و صیادی است، افزود: این کارخانه ماهی یکی از مراکز تکمیل زنجیره ارزش صید و ایجاد ارزش افزوده برای آن بوده که خوشبختانه اقدامات خوبی در این زمینه انجام داده است‏‎.

شده توسط روزنامه اطلاعات

نسخه مناسب چاپ