اخبارکوتاه
رونمایی از دیوار نگاره تمدن رضوی در حرم امام رضا (ع)

مشهد ـ خبرنگار اطلاعات: دیوار نگاره تمدن رضوی در بست شیخ بهایی حرم مطهر رضوی همزمان با دهه کرامت رونمایی شد.

همزمان با دهه کرامت، از دوازدهمین دیوارنگاره حرم مطهر رضوی با عنوان «تمدن رضوی» با محوریت روایت آثار و برکات ورود و حضور حضرت رضا(ع) به سرزمین پهناور ایران و نقش آن در اعتلا و گسترش تمدن اسلام ناب محمدی، به طول بیش از ۷۰ متر و در ارتفاع ۶ متر در بست شیخ بهایی حرم مطهر رونمایی شد.

مدیرعالی حرم مطهر رضوی در این آیین رونمایی که با حضور جمعی از مدیران حرم مطهر و هنرمندان مشهدی در محل بست شیخ بهایی برگزار شد، اظهارداشت: این مراسم به منظور پاسداشت زحمات و خدمات جمعی از هنرمندان متعهد، متدین و انقلابی در همکاری با معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی که توفیق ارائه این دیوار نگاره را در دهه کرامت داشتند، برپا شده است.

مصطفی فیضی ادامه داد: با توجه به تأکیدات تولیت آستان قدس رضوی وظیفه داریم در بخش‌های مختلف حرم مطهر رضوی و در هر مکانی که شرایط و محیط اجازه دهد، از هنر اسلامی و زبان گویا و زیبای هنر در معرفی و ارائه مکتب به‌ویژه آستان حضرت رضا(ع) استفاده کنیم.

اهدای ۱۱۰فقره جهیزیه به مددجویان کمیته امداد در حرم حضرت معصومه (س)

سرویس شهرستا ها:۱۱۰ فقره جهیزیه و کمک هزینه ازدواج به مناسبت دهه کرامت در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم اهدا شد.

مراسم اهدای ۱۱۰ سری جهیزیه و کمک هزینه ازدواج به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قم به مناسبت دهه کرامت در شبستان حضرت زهرا (س)حرم مطهر بانوی کرامت برگزار شد.حجت الاسلام والمسلمین صفر فلاحی، مدیر حرم مطهر بانوی کرامت در این مراسم با بیان این که هر چیزی اساسی دارد و اساس اسلام محبت اهل بیت (ع) است، اظهار داشت: دهه کرامت یک دهه شادی بخش است که از ظرفیت خوبی برای افزایش معرفت و محبت ما نسبت به اهل بیت (ع) برخوردار است.محسن مسعودیان‌راد، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم هم در این مراسم اظهار داشت: دختران و پسران با ازدواج وارد یک زندگی جدید می‌شوند و در آن به مهارت‌های جدید نیازمند هستند که کسب این مهارت‌ها نیازمند حضور در کارگاه‌های آموزشی و استفاده از ظرفیت مشاوران و افراد توانمند در این عرصه است.

قدردانی استاندار یزد از تلاش‌های بنیانگذار درمان ناباروری کشور

یزد ـ خبرنگار اطلاعات: استاندار یزد به مناسبت هفته ملی جمعیت با پروفسور «عباس افلاطونیان» بنیانگذار درمان ناباروری در کشور دیدار و از سعی بلیغ و دلسوزانه وی در درمان زوج‌های نابارور قدردانی کرد.

مهران فاطمی با همراهی دکتر سید مهدی‌هاشمی باجگانی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با پروفسور عباس افلاطونیان متخصص زنان و زایمان و موسس بزرگترین مرکز ناباروری خاورمیانه دیدارکرد و با وی به گفتگو نشست.

استاندار یزد در جریان این دیدار، از سعی بلیغ و دلسوزانه پروفسور افلاطونیان در درمان زوج‌های نابارور، حمایت از بنیان خانواده‌ها و نیز مسئولیت‌پذیری تحسین برانگیز در حوزه پزشکی در راستای افزایش جمعیت و فرزندآوری قدردانی کرد.

تداوم فعالیت ۸۴ کارگاه جاده‌ای در راه‌های استان مرکزی ‏

اراک ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی از فعالیت‌های ۸۴ کارگاه جاده‌ای در حوزه راهداری در شبکه راه‌های استان با اعتباری افزون بر ۶۲۸۰ میلیارد ریال خبر داد‏‎.

‎مهرداد جهانی با اشاره به رونق فعالیت کارگاه‌های جاده‌ای و تعدد قابل توجه طرح‌های توسعه زیرساخت‌های حمل و نقلی در راه‌های استان مرکزی گفت: از ابتدای امسال ۸۴ طرح راهداری در حوزه‌های مختلف و ازجمله بهسازی رویه آسفالتی راه‌ها، ارتقاء ایمنی و توسعه ابنیه فنی راه‌های استان مرکزی آغاز شده که تعدادی از آن‌ها به بهره‌برداری رسیده و مابقی با میانگین پیشرفت فیزیکی قابل قبولی در دست اجرا است‏‎.‎وی افزود: اعتبار تأمین شده و مجوزهای اخذ شده برای اجرای طرح‌های زیرساختی در حوزه راه‌های استان مرکزی، چه در حوزه راهداری و چه در حوزه ساخت راه‌های فرعی و روستایی و همچنین سایر موارد همچون ساخت و توسعه راهدارخانه‌ها، نگهداری ماشین آلات، مدیریت هوشمند راه‌ها، توسعه پایانه‌های بار و ساماندهی مجتمع‌های خدمات رفاهی بین راهی افزون بر ۱۵ هزار میلیارد ریال است .

نسخه مناسب چاپ