خارجی
 

27 میلیون یورو برای ۳ فصل پیشنهاد نجومی الهلال برای جذب طارمی

باشگاه الهلال برای جذب ستاره تیم ملی ایران به صورت رسمی وارد عمل شد.

به گزارش فارس، نام مهدی طارمی ستاره تیم ملی کشورمان از ماه گذشته به همراه الهلال عربستان مطرح می شود. بعد از سرگیری روابط سیاسی دو کشور اخبار زیادی در زمینه ارتباط با عربستان در زمینه فوتبال مطرح شد.

پیش از این رسانه های عربستان و پرتغال از پیشنهاد باشگاه الهلال با قراردادی ۳ ساله با مهدی طارمی ستاره پورتو خبر داده بودند. ولی تمام اخبار گمانه زنی های رسانه ها بود.

امروز نشریه آبولا پرتغال اعلام کرد باشگاه الهلال عربستان به صورت رسمی برای جذب مهدی طارمی ستاره ایرانی اقدام کرده و با باشگاه پورتو وارد مذاکره شده و با وکیل طارمی تماس گرفته است.

طارمی در این فصل با به ثمر رساندن ۲۱ گل در لیگ برتر پرتغال بهترین گلزن است و یک هفته مانده به پایان لیگ با فاصله ۳ گل از رقیب خود شانس اول کسب جایزه آقای گلی لیگ است.

پیشنهاد الهلال امضای قراردادی به ارزش ۹ میلیون یوروبرای هر فصل است. در مقابل باشگاه پورتو شرط کرده در صورت رسیدن پیشنهاد ۱۰ میلیون یورویی حاضر است طارمی را بفروشد.

پیشنهاد جذاب فیفا برای برگزاری جام جهانی نخبگان

جام جهانی نخبه‌ها متشکل از بازیکنان بالای ۳۵ سال برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از آاس، فوتبال هرگز متوقف نمی‌شود و به راه خود ادامه می‌دهد. حتی بازیکنانی که تصمیم گرفتند فوتبال را کنار بگذارند نمی‌توانند زیاد از آن دوری کنند. گروه بازیکنان نخبه (EPG)، سازمانی که برای فوتبالیست‌های نخبه ایجاد شده است، از ایجاد یک تورنمنت جدید جام جهانی برای بازیکنان بالای ۳۵ سال خبر داده است.

گروهی از کاپیتان‌های منتخب، از جمله میشل سالگادو، استبان کامبیاسو و استیو مک‌منمن به معرفی جدیدترین تورنمنت که از دسامبر ۲۰۲۳ برگزار خواهد شد، پرداخته‌اند. جام جهانی بازیکنان نخبه مملو از اشتیاق و هیجان خواهد بود.

در بیانیه این گروه آمده است: هواداران به‌زودی شاهد خواهند بود که درخشش فنی هرگز از بین نمی‌رود و بازیکنان باتجربه و نخبه این موضوع را به‌خوبی نشان خواهند داد.

چه کسانی می‌توانند در جام جهانی نخبه‌ها بازی کند؟

بازیکنانی که واجد شرایط تشخیص داده می‌شوند باید یا در یک مسابقه در جام جهانی فوتبال بازی کرده باشند یا بیش از ۱۰۰ بازی ملی داشته باشند. اسپانیا، برزیل، آرژانتین، اروگوئه، فرانسه، انگلیس، ایتالیا و آلمان در اولین دوره این رقابت‌ها شرکت خواهند کرد. کاپیتان‌های مربوطه این تیم‌ها عبارتند از: میشل سالگادو (اسپانیا)، استیو مک‌منمن (انگلیس)، استبان کامبیاسو (آرژانتین)، امرسون (برزیل)، دیگو لوگانو (اروگوئه)، کریستین کارمبو (فرانسه)، مارکو ماتراتزی (ایتالیا) و کوین کورانی (آلمان).

شیوه برگزاری مسابقات

هر مسابقه ۳۵ دقیقه به طول می‌انجامد و ۱۵ دقیقه زمان استراحت هم بین دو نیمه خواهد بود. هیچ وقت اضافه‌ای وجود ندارد و بعد از سوت پایان بازی در صورت تساوی، بازی به طور مستقیم به ضربات پنالتی کشیده می‌شود. محل برگزاری همه بازی‌ها یکسان خواهد بود و مسابقات به صورت حذفی برگزار خواهد شد.

کدام بازیکنان در جام جهانی نخبه‌ها بازی خواهند کرد؟

درباره بازیکنانی که در این مسابقات بازی خواهند کرد مطمئن نیستیم. با این حال در مراسم معرفی این رقابت‌ها در بارسلونا، کاپیتان‌های مختلف برخی از هم‌تیمی‌های خود را معرفی کردند. کاکا، کافو و ریوالدو برای برزیل، پابلو زابالتا، ماکسی رودریگس و خاویر زانتی برای آرژانتین، داوید ویا، فرناندو مورینتس، خوان کاپدویا، گایسکا مندیتا، خواکین و کارلس پویول هم از جمله بازیکنان اسپانیا خواهند بود.

عناوین خبری جهان فوتبال

* امباپه مدیران باشگاه پاریس را شوکه کرد و پیشنهاد تمدید قراردادش برای سال ۲۰۲۵ را رد کرد

* باشگاه بایرلورکوزن سردار آزمون مهاجم ایرانی اش را در لیست فروش گذاشت

* جوردی آلبا مدافع بارسلونا پس از ۱۱ سال این تیم را ترک می‌کند

* کریستیانو رونالدو مدعی شد لیگ حرفه‌ای عربستان به‌مرور زمان به یکی از پنج لیگ برتر جهان تبدیل می‌شود

* گواردیولا: فصل بعد هم با سیتی هستم

* پیشنهاد ۵۵ میلیون پوندی منچستریونایتد به میسون مونت ستاره چلسی

نسخه مناسب چاپ