رایزنی رئیس فدراسیون والیبال و FIVB برای حل مشکل ویزای آمریکا
 

با درخواست مدیر کل اجرایی فدراسیون جهانی والیبال، محمدرضا داورزنی در جلسه‌ای آنلاین به بحث و گفتگو درباره مشکلات ویزای آمریکا و هلند نشست.

به گزارش فارس، پس از ارسال نامه رئیس فدراسیون والیبال ایران به آری گراسا رئیس FIVB درباره درخواست لغو میزبانی آمریکایی‌ها به علت عدم توانایی در صدور ویزای تیم ملی والیبال ایران و اعلام آمادگی تهران برای میزبانی از تیم‌ها در هفته سوم لیگ ملت‌ها در بالاترین سطح بین‌المللی، شب گذشته مسئولین فدراسیون جهانی والیبال با ارسال پیامی خواستار برگزاری جلسه آنلاین در سریعترین زمان ممکن شدند.

بر این اساس ظهر دیروز محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال ایران، فابیو آزوددو و استفان باخ مدیر کل اجرایی و رئیس حقوقی فدراسیون جهانی والیبال در جلسه‌ای آنلاین به بررسی راه‌حل‌هایی برای حل مشکلات موجود پرداختند.

داورزنی با اعلام مواضع فدراسیون والیبال ایران، از عدم توانایی آمریکایی‌ها برای صدور ویزای تیم ملی گلایه کرده و ضمن یادآوری آمادگی تهران برای میزبانی در هفته سوم این رقابت‌ها، خواهان پیگیری بیشتر و سریع‌تر این موضوع شد.

فابیو آزودو مدیر کل اجرایی فدراسیون جهانی والیبال ضمن ابراز همدردی به دلیل به وجود آمدن این مشکلات بر هم موضع بودن FIVB با ایران درباره عدم همکاری سفارت آمریکا در ترکیه تاکید کرد. وی ضمن حمایت از خواسته‌های به حق فدراسیون والیبال ایران اعلام کرد: فدراسیون جهانی والیبال نهایت تلاش خود را با تمام توان برای برطرف شدن این مشکل به خرج خواهد داد تا در اسرع وقت این موانع برطرف شود. در پایان این جلسه، طرفین ضمن اعلام یکسان بودن مواضع، بر تلاش و انجام اقداماتی در جهت حل مشکلات در روزهای آینده تاکید کردند.

داورزنی: اگر لیگ ملت‌ها در ایران بود آنها مشکل ویزا پیدا نمی‌کردند

رئیس فدراسیون والیبال در واکنش به عدم صدور ویزای آمریکا برای اعضای تیم ملی گفت: ما به هیچ وجه مشتاق نبودیم به آمریکا برویم؛ چرا که عزت و احترام اعضای تیم ملی والیبال کشورمان اهمیت زیادی برای ما دارد.

محمدرضا داورزنی اظهار داشت: ما چندین سال است که در لیگ ملت‌ها شرکت می کنیم و هیچگاه چنین مشکلی نداشتیم. حتی در چندین باری که تیم ملی به آمریکا رفت مشکل عدم صدور ویزا وجود نداشت. در حال حاضر هم علاوه بر فدراسیون جهانی والیبال، کمیته بین‌المللی المپیک هم با کمیته المپیک آمریکا در این باره رایزنی داشته است. ما اعلام کرده بودیم که اگر میزبانی لیگ ملت‌ها را بر عهده بگیریم هیچ مشکلی برای صدور ویزای اعضای تیم آمریکا ایجاد نخواهد شد.

نسخه مناسب چاپ