تمهیدات مدیریت شهری پایتخت برای برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)
 

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران اقدامات شهرداری تهران را در جهت هرچه بهتر برگزار شدن مراسم بزرگداشت سی و چهارمین سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) تشریح کرد.

به گزارش مهر، حسین نظری افزود: با توجه به موقعیت جغرافیایی منطقه ۱۹و نزدیکی آن به حرم مطهر حضرت امام خمینی موارد و موضوعات مرتبط با شهرداری تهران در محوطه بیرونی بهشت زهرا بر عهده این منطقهو آماده سازی محوطه داخلی بهشت زهرا در تمامی موضوعات خدمات شهری، فنی و عمرانی، ترافیکی و… بر عهده سازمان بهشت زهرا (س) خواهد بود که تمامی زیر مجموعه‌های دیگر شهرداری تهران حداکثر همکاری و کمک را به آنان خواهند داشت.

وی اضافه کرد: نگهداشت درپهنه های تعیین شده در محدوده حرم و اطراف آن، توسط ۱۴ منطقه انجام خواهد شد.

معاون خدمات شهری در ادامه اهم اقدامات این معاونت را بر شمرد و گفت: هویت بخشی به سیمای بصری شهر و انجام تبلیغات محیطی با استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود، تأمین و نصب تلویزیون‌های شهری برای پوشش زنده مراسم، تسطیح محل پارکینگ‌های خاکی، استقرار خودروهای شاتل برقی ، تأمین یکصد عدد ویلچر برای جابه جایی سالمندان و توان یابان و اعزام ویلچرران توسط سازمان بسیج شهرداری تهران، استقرار نیروهای آتش نشان به همراه خودروهای سبک و سنگین در نقاط تعیین شده، انجام بازدیدهای مستمر به منظور شناسایی و رفع موارد ناایمن، آماده سازی سرویس‌های بهداشتی در داخل و اطراف بهشت زهرا و حرم مطهر و همچنین پیش بینی استقرار سرویس بهداشتی پرتابل، حفظ انضباط اجتماعی، تأمین ماشین آلات سنگین مورد نیاز دستگاه‌های اجرایی مستقر در محل و… از جمله فعالیت‌های این حوزه است.

سرویس دهی رایگان خط یک مترو

رئیس ستاد ارتحال امام در شهرداری تهران به اقدامات معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: اختصاص اتوبوس برای جابه جایی و سرویس دهی به زائرین در سطح شهر تهران، به کارگیری ۱۰۰دستگاه مینی بوس برای خدمت رسانی به زائرین در محدوده اطراف حرم مطهر، آمادگی ویژه مترو تهران خصوصاً در خط یک در روز ۱۴خرداد، سرویس دهی رایگان خط یک مترو، به کارگیری حداقل ۲۰۰دستگاه خودرو ون و… از موضوعاتی است که این معاونت اجرا خواهد کرد.به گفته نظری، هماهنگی با پلیس راهور و قرارگاه شهید فهمیده برای تهیه و چاپ نقشه‌های هدایت مسیر و پارکینگ‌ها، اجرای خط کشی‌های ترافیکی معابر، پارکینگ‌ها و رنگ آمیزی پدهای بالگرد، به کارگیری مناطق ۲۲گانه در زمینه تأمین اقلام مورد نیاز (خصوصاً نیوجرسی و جرثقیل) و همچنین هماهنگی با ستاد مرکزی بزرگداشت برای انجام سایر موارد مرتبط با امور ترافیکی و… از دیگر اقدامات معاونت حمل و نقل و ترافیک است.

وی در ادامه اظهار داشت: برپایی ۳پردیس فرهنگی در حرم مطهر با همکاری مناطق ۲۲گانه و هماهنگی معاونت فرهنگی ستاد مرکزی بزرگداشت ارتحال امام و چاپ و انتشار ویژه نامه‌های مرتبط با سی و چهارمین سالگرد بزرگداشت حضرت امام با هماهنگی معاونت فرهنگی ستاد مرکزی بزرگداشت از اقدامات معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران است.

معاون خدمات شهری اضافه کرد: برگزاری ویژه برنامه‌ها و همایش‌ها در سطوح فرهنگی و تولید کلیپ، موشن و تیزر مناسبتی با هماهنگی معاونت فرهنگی ستاد مرکزی بزرگداشت از جمله وظایفی است که بر عهده سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران است.

نظری ادامه داد: همچنین پشتیبانی از سازمان بهشت زهرا و منطقه ۱۹در زمینه انجام لکه گیری آسفالت و انجام موارد عمرانی هم از جمله موضوعاتی است که توسط معاونت فنی و عمران شهرداری تهران اجرایی می‌شود.

برپایی پایگاه اورژانس و ایجاد درمانگاه

رئیس ستاد ارتحال در شهرداری تهران به اقدامات شرکت شهر سالم اشاره کرد و گفت: برپایی پایگاه اورژانس و ایجاد درمانگاه اورژانس شامل اتاق‌های ویزیت آقایان و خانم‌ها ، تزریقات ، بستری موقت آقایان و خانم‌ها، اتاق ECG، اتاق CPRو اتاق مدیریت عملیات و داروخانه به همراه استقرار آمبولانس و موتورلانس از جمله این موارد است.

نظری در ادامه با بیان این که استقرار خودرو فرماندهی حادثه در مجاورت ستاد، تأمین ژنراتور برق برای مواقع ضروری، انجام اقدامات ایمنی و پیشگیرانه در باره برگزاری مراسم توسط سازمان مدیریت بحران و استقرار نیروهای یگان حفاظت شهرداری تهران در جهت حفظ انضباط اجتماعی و هماهنگی با نیروی انتظامی توسط یگان حفاظت شهرداری تهران و شرکت شهربان و حریم بان انجام خواهد شد.

وی با بیان این که پذیرایی از زائرین در شش ایستگاه صلواتی توسط مناطق ۲۲گانه شهر تهران صورت می‌گیرد، گفت: همچنین برگزاری مراسم بزرگداشت در جماران توسط منطقه ۱، آماده سازی و نگهداشت مسیرهای منتهی به حرم توسط منطقه ۱۹و خدمات رسانی به زائرین و میهمانان مراسم ارتحال در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) با منطقه ۲۰خواهد بود.

به گفته نظری برپایی ایستگاه‌های راهنمای زائرین با همکاری سازمان بهشت زهرا ، معرفی و اعزام یکصد نفر نیروی همراه زائر (ویلچر ران) برای خدمت رسانی به زائرین از جمله اقدامات سازمان بسیج شهرداری تهران است.

وی در پایان گفت: شرکت شهر آفتاب هم آمادگی‌های لازم را در باره اسکان زائرین و استقرار خودروهای حامل مواد غذایی و… را دارد.

نسخه مناسب چاپ