تأکید عربستان بر لزوم دستیابی به راه‌حل سیاسی فراگیر در یمن
سرویس خارجی: عربستان سعودی بار دیگر بر حمایت از تلاش‌های فرستاده سازمان ملل متحد برای دستیابی به راه‌حل سیاسی فراگیر و پایدار در یمن تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری «الخلیج آنلاین»، «خالد بن سلمان» وزیر دفاع عربستان سعودی با «رشاد العلیمی» رئیس شورای ریاستی یمن در محل اقامت وی در ریاض دیدار کرد. بر اساس این گزارش، وزیر دفاع عربستان در این دیدار بر تداوم حمایت کشورش از شورای ریاستی یمن در تمامی زمینه‌ها و نیز حمایت از تلاش‌های فرستاده سازمان ملل برای دستیابی به راه‌حل سیاسی جامع ، فراگیر و پایدار در یمن جهت تحقق صلح و توسعه

در این کشور تأکید کرد.

العلیمی نیز ایفای نقش عربستان برای برقراری آتش‌بس در یمن، احیای روند سیاسی و دستیابی به راه‌حل سیاسی جامع و فراگیر در یمن بر اساس توافق های ملی و بین‌المللی تحت نظارت سازمان ملل را با اهمیت خواند. در چنین شرایطی، «عبدالملک بدرالدین الحوثی» رهبر انصارالله یمن در سخنانی، تنها راه ثبات در عربستان را برقراری صلح در یمن و رفع تحریم‌های ظالمانه ائتللاف سعودی علیه یمن خواند. وی هدف حملات دشمنان را تصاحب منابع انسانی و طبیعی موجود در یمن و منطقه برشمرد و ادامه داد: بسیاری از سازمان‌ها و رهبران منطقه راه را برای حضور همه‌جانبه آمریکا از طریق ساخت پایگاه‌های نظامی، دیکته سیاست‌های اقتصادی و دخالت در آموزش و رسانه‌ها، هموار کرده اند.

رهبر انصارالله با اشاره به نقش فرهنگ قرآنی در افزایش سطح آگاهی امت اسلامی و زنده نگه‌داشتن روحیه مسئولیت‌پذیری افزود: در برهه حساس کنونی که حملات آمریکایی و صهیونیستی به بهانه مبارزه با تروریسم متوجه امت اسلام است، تعالیم و فرهنگ قرآنی راه‌گشای ماست. الحوثی گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی معنای موضع‌گیری مردم مبنی بر عدم‌پذیرش سیطره آمریکا و رژیم صهیونیستی را می‌فهمند .«عبدالملک بدرالدین الحوثی» با اشاره به جنایات رژیم سابق یمن تحت حمایت آمریکا افزود: تمامی تلاش‌ها درباره به شکست‌کشاندن تعالیم قرآنی در خصوص مبارزه با استکبار بی‌نتیجه بودند. وی تحریم کالاهای آمریکایی و صهیونیستی را در راستای تعالیم ضد استکباری قرآن دانست و تاکید کرد: امت اسلامی نباید با خرید کالاهای آمریکایی و صهیونیستی به تأمین مالی آنان بپردازد.

نسخه مناسب چاپ