اخبارکوتاه
عمده‌ترین مشکل واحدهای تولیدی وصنعتی دشتستان تامین سرمایه در گردش است

برازجان ـ‌ خبرنگار اطلاعات: رئیس اداره صنعت معدن وتجارت شهرستان دشتستان استان بوشهر گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده عمده‌ترین مشکل واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان دشتستان، تامین سرمایه در گردش است‎.

‎علی کشتکار در جمع خبرنگاران اظهارداشت: احصا و بررسی مشکلات واحدهای تولیدی در شهرستان دشتستان جزو اولویت‌های سال جاری است و علاوه بر بدهی‌های بانکی، تامین‌نشدن مواد اولیه و نبود بازار فروش مناسب محصولات از عوامل رکود این واحدهای تولیدی است که رفع این موانع به فعال شدن واحدها منجر می‌شود‏‎.‎کشتکار گفت: در دیدار معاون وزیر صمت و رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان از دشتستان به مسائل و مشکلات ۴ واحد تولیدی، صنعتی و صنفی سیم و کابل دشتستان، کارتن سازی بنارخرما، تولیدی فیلتر خودرو در شهرک صنعتی و یک واحد تولیدی صنفی رسیدگی و دستورات لازم برای رفع مشکلات آنها صادر شد‎.

نهالکاری ۱۲۵ هکتار از اراضی بیابانی «امیرآباد» دامغان

دامغان‌ـ خبرنگاراطلاعات: رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان از اجرای عملیات نهالکاری،آبیاری و مراقبت در سطح ۱۲۵ هکتار از منطقه امیرآبادخبر داد.

علی اکبرعباسی راد گفت: این عملیات با اعتباری حدود ۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی به وسیله اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان در حال اجرا است. وی افزود: عملیات مذکور به صورت پیمانی توسط پیمانکار بخش خصوصی به اجرا درآمده و در اجرای آن از نهال‌های تاغ و آتریپلکس که با شرایط سخت محیطی سازگار است، استفاده می شود و پس از کاشت نهال‌ها، ۶ دوره آبیاری برای سال اول کشت در نظر گرفته شده است. وی گفت: از نتایج حاصله از اجرای پروژه‌های نهالکاری و آبیاری در مناطق بیابانی، می‌توان به جلوگیری از فرسایش بادی، تثبیت خاک، تغذیه سفره‌های آب زیر زمینی اشاره کرد.

افتتاح دومین پایگاه اورژانس در بخش فولادشهر

زرین شهر- خبرنگار اطلاعات: دومین پایگاه اورژانس در بخش فولادشهر در مراسمی با حضور فرماندار شهرستان لنجان، رئیس اورژانس استان اصفهان، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان لنجان، شهردار، رئیس شورای اسلامی شهر فولادشهر و مدیر عامل شرکت عمران در ناحیه ۲ فولادشهر افتتاح شد.

فرماندار شهرستان لنجان در این مراسم ضمن قدردانی از تلاش‌های شبانه روزی پرسنل فوریت‌های پزشکی و اورژانس ۱۱۵، اظهار داشت: نقش اورژانس و مدیریت حوادث پیش بیمارستانی و تلاش شبانه روزی نیروهای اورژانس در امداد رسانی به شهروندان بر کسی پوشیده نیست و مایه آرامش و دلگرمی شهروندان است.حمید محمدی فشارکی با بیان این که ارزش معنوی خدمات پرسنل اورژانس قابل سنجش نیست، افزود: این افراد با احساس مسئولیت و عشق به همنوع، تمامی تلاش‌های خود را برای نجات جان شهروندان بدون هرگونه نگاه تبعیض آمیز به کار می بندند که این عمل خداپسندانه قابل قدردانی است.

معافیت ۵۸ مددجوی کمیته امداد استان مرکزی از خدمت سربازی

اراک ـ خبرنگار اطلاعات:مدیر کل کمیته امداد امام خمینی ره استان مرکزی گفت: ۵۸ نفر از فرزندان مددجویان این نهاد حمایتی سال گذشته با هدف کمک به وضعیت اقتصادی خانوارهای نیازمند از خدمت سربازی معاف شدند.مجید مومنی افزود: معافیت این افراد با هماهنگی و همکاری مشترک این نهاد و سازمان وظیفه عمومی ناجا و براساس بخشنامه‌ها و مصوبات انجام شده است.

وی اظهار داشت: تک فرزند ذکور خانواده‌های تحت حمایت نیز که دارای ۳ فرزند دختر باشند، می‌توانند از معافیت سربازی برخوردار شوند.

تولید ۸۰۰ میلیون کیلووات‌ساعت انرژی در نیروگاه بندرعباس

بندرعباس ـ خبرنگار اطلاعات: مدیرعامل نیروگاه بندرعباس از تولید ۸۰۰ میلیون کیلووات‌ساعت انرژی در این نیروگاه طی ۲ماه ابتدای سال جاری خبر داد.

داریوش محمودی گفت: از این میزان انرژی تولیدی، ۷۶۲ میلیون و ۴۶۰ هزار کیلووات‌ساعت سهم واحدهای بخار و ۲۶ میلیون و ۹۰۴ هزار کیلووات‌ساعت سهم واحدهای گازی بوده و این درحالی است که در اردیبشهت سال جاری ۴۰۳ میلیون و ۱۳۰ هزار کیلووات‌ساعت سهم واحدهای بخار و ۱۹ میلیون و ۹۳۰ هزار کیلووات ساعت سهم واحدهای گازی بوده است.محمودی تاکید کرد: هم‌اکنون ۳ واحد بخار و ۲ واحد گازی این نیروگاه، در مدار تولید قرار دارند و واحد شماره ۴ بخار این نیروگاه، آخرین مراحل تعمیرات اساسی را گذرانده است و برای پیک تابستان امسال آماده می‌شود.

نسخه مناسب چاپ