رئیس سازمان سنجش: اینترنت در زمان برگزاری کنکور قطع نمی‌شود
 

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار کرد: این سازمان به دنبال ایجاد اختلال در زندگی عموم مردم و قطع اینترنت نیست. از دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط انتظار می‌رود با اتخاذ شیوه‌ای مناسب، امکان ارسال تصویر و سوءاستفاده از بستر اینترنت در زمان برگزاری آزمون سراسری را مسدود کنند.

به گزارش ایسنا، عبدالرسول پورعباس در جمع معاونان آموزشی دانشگاه‌های تهران در دانشگاه علم و صنعت ایران، با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته برای ارتقاء سلامت آزمون سراسری گفت: تمهیدات گسترده‌ای برای حفظ سلامت کنکور از مرحله طرح سؤالات تا برگزاری آزمون پیش‌بینی شده‌اند که ارتقاء امنیت مخازن در حوزه‌های اصلی و فرعی، تنوع‌بخشی دفترچه سؤالات و پاسخنامه‌ها، شناسنامه‌دارکردن و آموزش عوامل اجرایی و حفاظتی بخشی از آنها بوده است. ضمن این‌که از سال گذشته با کمک شرکت‌های دانش‌بنیان، دستگاه‌های آشکارساز برای شناسایی ابزارها و ارتباطات‌ الکترونیکی مورد استفاده قرار گرفته‌‌اند.

وی افزود: در همین راستا نشست عوامل اجرایی و حفاظتی نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۲، پنجشنبه ۴خرداد ماه برگزار و آخرین اقدامات لازم برای برگزاری نوبت دوم‌ آزمون سراسری در سلامت و آرامش کامل در سراسر کشور تشریح شد.

رئیس سازمان سنجش با اشاره به تشکیل شورای حفاظت از آزمون سراسری متشکل از عوامل انتظامی، امنیتی و قضایی، یادآور شد: محدودیت اینترنت، آخرین حلقه حفاظت از آزمون سراسری است و ممکن است این پیشنهاد از سوی شورای حفاظت از کنکور که مرجعی تخصصی است به شورای امنیت کشور ارائه شود و البته با توجه به اینکه امروز اینترنت یکی از نیازهای ضروری زندگی روزمره مردم است، سازمان سنجش آموزش کشور به دنبال اختلال در زندگی عموم مردم و قطع اینترنت نیست و از دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط انتظار دارد با اتخاذ شیوه‌ای مناسب، امکان ارسال تصویر و سوءاستفاده از بستر اینترنت در زمان برگزاری آزمون سراسری را مسدود کنند.

پورعباس ادامه داد: حفظ سلامت آزمون سراسری از حقوق عامه و مورد مطالبه چند میلیون نفر از داوطلبان و خانواده‌های آنها است؛ لذا انتظار می‌رود وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اقدامات تخصصی و انتخاب ابزار و شیوه‌ای مناسب، نگرانی‌ها از سوءاستفاده از بستر اینترنت در زمان برگزاری آزمون سراسری را رفع کند و البته بدین منظور نشست‌های متعددی در سطوح مختلف با این وزارتخانه و اپراتورهای تلفن همراه در حال برگزاری است که هنوز به نتیجه نهایی منتهی نشده‌است.

وی گفت: با تمامی توان به دنبال تغییر شیوه برگزاری آزمون سراسری و برگزاری آن به صورت هوشمند و بدون کاغذ هستیم و طراحی فرایندها و ایجاد بسترهای این اقدام مهم در حال انجام است و با تکمیل این فرایند، بسیاری از آزمون‌های آینده به صورت الکترونیکی برگزار می‌شوند که در این صورت بیشتر مشکلات و نگرانی‌های موجود مرتفع خواهند شد.

اعلام نتایج کنکور ارشد

گفتنی است رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در حاشیه نشست «تبیین ابعاد اجرایی و حفاظتی نوبت دوم آزمون سراسری ۱۴۰۲» درباره زمان اعلام نتایج آزمون‌ استخدامی آموزش و پرورش توضیح داد: درباره نتایج این آزمون منتظر یک سری عوامل و فاکتورهایی هستیم که دستگاه‌های دیگر باید آن‌ها را اعلام کنند؛ زیرا این فاکتورها روی نتایج اثر می‌گذارند.

وی افزود: نتایج آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۲آماده است و قطعا تا قبل از تاریخ ۱۰خرداد اعلام می‌شود.

نسخه مناسب چاپ