جزئیات ربوده شدن ۱۴ صیاد ایرانی در اقیانوس هند | Ettelaat International Newspaper

صفحه اصلی » حوادث » جزئیات ربوده شدن ۱۴ صیاد ایرانی در اقیانوس هند

جزئیات ربوده شدن ۱۴ صیاد ایرانی در اقیانوس هند

‏رئیس سازمان شیلات چگونگی ربوده شدن ۱۴ صیاد ایرانی در اقیانوس هند توسط گروه تروریستی الشباب را تشریح کرد و گفت: گزارش‌های لازم به دستگاه‌های ذیربط داده شده و وزیر جهاد کشاورزی نیز دستور پیگیری هرچه سریع‌تر را داده است اما اطلاعاتی از این صیادان نداریم که امیدواریم مشکل از طریق دستگاه‌های ذیربط حل شود.
‏حسن صالحی – معاون وزیر جهاد کشاورزی – در گفتگو با ایسنا، درباره چگونگی این حادثه اظهار کرد: لنج ماهیگیران ربوده شده در اقیانوس هند خراب می‌شود و در این هنگام کنترل و هدایت لنج از دست ماهیگیران خارج شده و آنها به مرزهای آبی سومالی وارد می‌شوند.
‏وی افزود: لنج صیادان ربوده شده در قسمتی از مرزهای آبی سومالی مجبور به پهلوگیری می‌شود که به گروه تروریستی الشباب اختصاص داشته است و نتیجه این می‌شود که ماهیگیران ایرانی که حدود ۱۴ نفر بوده‌اند، توسط این گروه تروریستی ربوده شوند. ‏رئیس سازمان شیلات ایران اظهار کرد: در حال حاضر گزارش‌های لازم به دستگاه‌های ذیربط ارائه شده و وزیر جهاد کشاورزی پس از اطلاع از این مساله دستور پیگیری هرچه سریع‌تر را برای رسیدن به نتیجه داده است. ‏صالحی گفت: در حال حاضر اطلاعات دیگری از ۱۴ ماهیگیر ربوده شده در اقیانوس هند نداریم و امیدواریم این مشکل از طریق دستگاه‌های ذیربط حل شود. به گفته معاون وزیر جهاد کشاورزی فرم‌ها و مکاتبات مخصوص برای این قبیل مسائل مانند گروگانگیری تکمیل و به دستگاه‌های ذیربط ارسال شده و در حال پیگیری است. ‏وی یادآور شد: سومالی به سه قسمت مختلف تقسیم می‌شود و ایران تنها با دولت رسمی این کشور در کمیته تون ماهیان اقیانوس هند ارتباط دارد. به گفته رئیس سازمان شیلات ایران در حال حاضر ۸۰۰ شناور ایرانی در اقیانوس هند مشغول صیادی هستند و تاکنون مشکلی برای آنها به وجود نیامده است.


Scroll To Top