چهل سال پیش | Ettelaat International Newspaper

صفحه اصلی » گوناگون » چهل سال پیش

چهل سال پیش

وام خرید خانه بانک رفاه افزایش یافت
وام خرید خانه و تکمیل ساختمان بانک رفاه کارگران از امروز ۳۰۰ هزار تومان شد. بانک رفاه به کارمندان دولت تا ۳۰ هزار تومان وام ضروری می‌پردازد. حقوق کارکنان این بانک ۱۷ درصد افزایش داده شد.
این مطلب را صبح امروز دکتر محمد مجیدی رئیس کل بانک رفاه کارگران در یک مصاحبه مطبوعاتی اعلام کرد.
رئیس کل بانک رفاه گفت: شورایعالی این بانک که بریاست وزیر رفاه تشکیل گردیده، پیشنهاد هیئت مدیره بانک دائر به افزایش وام خرید خانه و تکمیل ساختمان وام متفرقه را از ۱۵۰ هزار تومان به ۲ برابر یعنی ۳۰۰ هزار تومان تصویب کرد و از امروز بانک رفاه با شرایط جدید تا ۳۰۰ هزار تومان وام مسکن میپردازد.
به کشاورزان وام میدهند
بانک تعاون کشاورزی با تغییراتی که در مجمع عمومی بانک به تصویب رسانده، تسهیلات تازه‌ای برای پرداخت وام به کشاورزان اتخاذ خواهد کرد.
با اجرای این تسهیلات، پرداخت وام بتمامی کشاورزان مملکت اعم از کشاورزان عضو شرکتهای تعاونی و غیرعضو عملی خواهد شد و بطور کلی برای هرگونه فعالیت زراعی در سطح روستاهای کشور وام پرداخت خواهد شد.
برای اجرای این هدف، وظایف بانک و اختیارات لازم به عهده ۱۳ منطقه گذارده می‌شود که سرپرستان مناطق نحوه و میزان پرداخت وام را مستقلا انجام و در کارپرداخت وام به زارعین تسریع لازم بعمل خواهد آمد.
استخدام مزدور برای یک کشور کوچک خاورمیانه
سیدنی ـ رویتر ـ یکی از کشورهای کوچک خاورمیانه که ۳۰۰ هزار نفر جمعیت دارد با درج آگهی‌ در روزنامه‌های سیدنی اعلام کرده است تعدادی مزدور با حقوق هفته‌ای ۴۰۰ دلار استخدام می‌کند.
از طرف کشور خاورمیانه‌ای که نامش فاش نشد «فرانک‌مونت» یک کارآگاه استرالیایی مامور درج آگهی در روزنامه‌های سیدنی و رسیدگی به موضوع استخدام مزدورها شده است.
فرانک مونت گفت تاکنون ۱۴۰ تن که بیشتر از تفنگداران سابق نیروی دریائی سلطنتی انگلستان هستند حاضر شده‌اند به این کشور کوچک خاورمیانه بروند.
دانشگاه یزد امسال شروع بکار میکند
امسال دانشگاه یزد شروع بکار خواهد کرد و باین ترتیب یکی از خواستهای دیرین جوانان این استان برآورده خواهد شد.
دکتر سعید موتمنی استاندار یزد در یک مصاحبه اختصاصی با خبرنگار اطلاعات گفت: در حال حاضر در یزد ۸۰ هزار دانش‌آموز در رده‌های مختلف تحصیلی تا سال ششم متوسطه به تحصیل اشتغال دارند و اکثر آنها خواهان ورود بدانشگاه میباشند.
دکتر موتمنی افزود: یزد در صورتی میتواند پیشرفت و ترقی سریع داشته باشد که دو قطب دانشگاهی و توریستی در آن بوجود آید.
بزرگ‌راه ونک را برای اسفالت‌ریزی مسدود میکنند
بزرگ‌راه ونک برای مدتی بروی حرکت وسائط نقلیه بسته خواهد شد. علت مسدود شدن، این بزرگ‌راه شروع عملیات روکش اسفالت آن است.
مقررات منع عبور و مرور در ضلع غربی بزرگ راه ونک، حدفاصل هتل اوین تا میدان کندی و در ضلع شرقی، حدفاصل میدان کندی تا تقاطع فرحزاد است.
به صاحبان کالاها در خرمشهر اخطار شد
بدنبال تراکم فوق‌العاده کالا در بندر خرمشهر، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره سازمان بنادر و کشتیرانی باتفاق چندتن از معاونان این سازمان برای نظارت در امر تخلیه و بارگیری کالا در خرمشهر و ایجاد سرعت بیشتر در تخلیه کالا به خرمشهر رفت.یک مقام مسئول در این مورد تأکید کرد، سازمان بنادر و کشتیرانی طی هفته آینده به صاحبان کالا مهلت خواهد داد تا نسبت به ترخیص کالا از خرمشهر اقدام کنند و پس از مهلت مقرر اقدامات مقتضی بعمل خواهد آورد.


Scroll To Top