ایران و ونزوئلا تجارت متقابل را‏ از سر می‌گیرند | Ettelaat International Newspaper

صفحه اصلی » اقتصاد » ایران و ونزوئلا تجارت متقابل را‏ از سر می‌گیرند

ایران و ونزوئلا تجارت متقابل را‏ از سر می‌گیرند

روابط تجاری ایران و ونزوئلا که در چند ماه گذشته با رکود مواجه شده بود، به زودی با سفر هیأت تجاری ایران به ونزوئلا از سر گرفته خواهد شد. ولی الله افخمی راد معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران روز یکشنبه در دیدار با سفیر ونزوئلا با بیان این مطلب گفت: هیأت تجاری ایران ماه آینده میلادی (نیمه خرداد تا نیمه تیر) در سفری به ونزوئلا اقدام‌های عملی در این زمینه را آغاز خواهد کرد.
صادرات دارو، راه اندازی کارخانه دوچرخه سازی، ساخت مسکن، طراحی کارت سوخت، نوسازی خودروهای فرسوده و برقراری پرواز مستقیم ایران و ونزوئلا از مهم‌ترین کالاها و خدماتی است که قرار است ایران به ونزوئلا ارائه کند و در دیدار مشترک رئیس سازمان توسعه تجارت و سفیر ونزوئلا در این مورد توافق‎‌‎های نسبی صورت گرفت.رئیس سازمان توسعه تجارت در این نشست به طرف ونزوئلایی وعده داد که در ماه آینده میلادی همراه با وزیر صنعت، معدن و تجارت و هیأت تجاری مربوطه به ونزوئلا سفری خواهد داشت تا توافقات را به مرحله عمل برساند.
نامبرده با اشاره به برقراری خطوط هواپیمایی بین دو کشور، گفت: شرکت‎‌‎های هواپیمایی ایران ظرفیت بالایی دارند، بنابراین پیشنهاد می‌شود تا شرکت هواپیمایی تابان با همکاری ونزوئلا خط هوایی مستقیم از ایران به ونزوئلا دایر کنند. افخمی راد ساخت و فروش دوچرخه به ونزوئلا را از دیگر برنامه‎‌‎های گسترش تجارت بین دو کشور برشمرد و با اشاره به اینکه پیش از این در دوره ریاست جمهوری هوگو چاوز استقبال خوبی از سوی ریاست جمهوری و مردم ونزوئلا از دوچرخه‎‌‎های ایرانی شده بود، پیشنهاد داد که کارخانه دوچرخه سازی ایران در ونزوئلا تکمیل و راه اندازی شود.


Scroll To Top