۵/۸ میلیون نفر در‌کشور دفتر‌چه بیمه سلامت همگانی دریافت کردند
 

سرویس شهرستانها: مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت:از زمان اجرای طرح بیمه سلامت همگانی تاکنون ۵ر۸میلیون نفر در این صندوق عضو شده اند و دفترچه بیمه خود را دریافت کرده اند.

انوشیروان محسنی بندپی در آیین معارفه مدیرکل بیمه سلامت استان همدان افزود: استقرار بیمه همگانی مطالبه قانون اساسی ،اسناد بالا دستی و تکلیفی بود که رهبر معظم انقلاب همواره به آن اشاره داشتند.

وی اظهار داشت:طبق برآوردها۲۳ میلیون نفر از جمعیت کشور بیمه شده روستایی بودند و عده ای نیز از خدمات بیمه تامین اجتماعی برخوردار بودند اما آن دسته از کسانی که از چتر بیمه خارج بودند اغلب از قشرهای آسیب پذیر و فاقد حداقل درآمد بودند.

او از طراحی یک سامانه و آغاز ثبت نام ایرانیان بدون هرگونه پوشش بیمه از اوایل اردیبشهت سال گذشته خبر داد وافزود:در این مدت ۵ر۹ میلیون نفر در این سامانه ثبت نام کرده اند که برای ۵ر۸ میلیون نفر از آنها دفترچه بیمه صادر شده است.

محسنی بند پی گفت:اجرای طرح تحول نظام سلامت که استقرار بیمه همگانی یکی از محورهای آن است آثار اقتصادی و اجتماعی مثبتی در پی داشته است که نمونه آن کاهش هزینه های بستری بیماران روستایی به ۳ درصد و بیماران ساکن شهرها به ۶ درصد است.وی اضافه کرد:با وجود این کاهش پرداختی ها از جیب مردم تعرفه ها تا ۶۵ درصد و هتلینگ بیمارستان ها نیز تا ۸۵ درصد افزایش داشته است.

او ادامه داد: زیرپوشش قرار دادن ۴۰ داروی ناباروری،پوشش خدمات دندانپزشکی کودکان زیر ۱۴ سال،ارائه خدمات بیمه ای به بیماران خاص و زیر پوشش قرار دادن هزینه های تعویض زانو در سالمندان از جمله خدماتی بود که پارسال به لیست خدمات بیمه سلامت افزوده شده است.

وی افزود: امروز سه رادیو دارو، نخستین مجموعه سوخت مجازی و یک محصول زیست محیطی رونمایی شد.

او با بیان این که دولت تدبیر و امید در همه امور با مردم صادق است ادامه داد:دولت یازدهم از زمان استقرار خود با تلاش های گسترده توانست بسیاری از مشکلات حوزه سلامت را با اجرایی کردن طرح تحول نظام سلامت برطرف کند.

در این آیین از عملکرد عباس جمشیدی تقدیر و سعید فرجی به عنوان مدیرکل بیمه سلامت استان همدان معرفی شد.

نسخه مناسب چاپ