by etnew | خرداد ۲۲, ۱۳۹۷ ۴:۳۶ ق.ظ

اخبار کوتاه خارجی

 

تیته: نیمار حد و مرزی ندارد

تیته، سرمربی تیم ملی برزیل معتقد است که هنوز سقف توانایی های نیمار، ستاره تیمش را کشف نکرده و به نظر او هیچ حد و مرزی ندارد.

به گزارش “ورزش سه”، نیمار در دیدار دوستانه برزیل مقابل اتریش توانست گلزنی کند و به رکورد روماریو نزدیک شود. این در حالیست که او اواسط فصل گذشته مصدوم شده بود و حضورش در جام جهانی در هاله ای از ابهام قرار داشت و حالا در دو دیدار دوستانه اخیر برزیل موفق به گلزنی شده است. تیته پس از بازی به تمجید از ستاره تیمش پرداخت و تاکید کرد که نمی‌داند سقف توانایی های نیمار کجاست.او گفت:” من هنوز حد و مرزی برای نیمار پیدا نکرده ام. تکنیک و خلاقیت او استثنایی است. وقتی او را به یک سوم حریف می‌فرستیم، واقعا مرگبار است.”‌تیته درباره اینکه آیا ترکیب تیمش برای دیدار نخست در جام جهانی را انتخاب کرده یا نه گفت:” روز جمعه تیم را انتخاب خواهم کرد. در حال حاضر، هنوز، آدرنالین در خونم جریان دارد.

میزبانی همسایه‌های قطر در ۲۰۲۲ جدی‌تر شد

بحث میزبانی کشورهای همسایه در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر این روزها داغ و جدی شده است.

به گزارش “ورزش سه”، پس از جدی تر شدن بحث حضور ۴۸ تیم در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، این موضوع مطرح شد که برای چنین کاری نیاز است کشورهای همسایه قطر به این کشور در میزبانی بازی ها و همچنین دادن امکانات مختلف به تیم ها کمک کنند.چندی پیش جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا، درباره این موضوع خبر داد که این موضوع حتما در جلسات فیفا مطرح و به رای گذاشته خواهد شد. در صورتی که این مسئله در فیفا رای بیاورد، به کشور قطر ابلاغ می شود و فقط در شرایطی که قطری ها حاضر به چنین کاری شوند، این طرح عملی می شود.اکنون خبرگزاری های عربی به نقل از آسوشیتد پرس خبری را منتشر کرده اند که گویا این احتمال جدی تر از قبل شده و در صورت ۴۸ تیمی شدن جام جهانی ۲۰۲۲، کشورهای همسایه قطر هم در میزبانی از برخی بازی ها به قطری ها کمک خواهند کرد.با توجه به روابط تیره امارات و عربستان، و ارتباط خوب ایران با قطر، به نظر می رسد اگر چنین طرحی به تصویب نهایی برسد، ایران بیشترین شانس را در میزبانی کمکی جام جهانی خواهد داشت.

بازیکن رئال مادرید دیدار با ایران را از دست داد

سایت مراکشی العمق مدعی شد اشرف حکیمی در دیدار با ایران حضور نخواهد داشت.

به گزارش “ورزش سه”، سایت العمق مراکش ادعا کرد اشرف حکیمی دفاع راست رئال مادرید و تیم ملی مراکش دیدار با ایران را به دلیل مصدومیت از دست داد و نمی تواند برابر ایران به میدان برود.‌حکیمی که در دیدار آخر دوستانه تیم ملی مراکش برابر استونی هم به عنوان یار جانشین وارد زمین شده بود، بنابر ادعای سایت مراکشی العمق شانس حضور در دیدار اول را از دست داده است.حکیمی در جریان صعود تیم ملی مراکش به جام جهانی بازیکن کلیدی در خط دفاع بود و از جمله بازیکنان تاثیر گذار این تیم محسوب می شود. البته هنوز منابع دیگر خبری ادعای این سایت مراکشی را تایید نکردند و مشخص نیست این موضوع صحت دارد یا تنها شایعه ای برای فریب دادن حریفان از سوی این سایت مراکشی است.

پاداش۳۰۰ هزار یورویی برای بازیکنان فرانسه

فدراسیون فوتبال فرانسه اعلام کرد به هر بازیکن این تیم در صورت قهرمانی در جام جهانی ۳۰۰ هزار یورو پاداش می‌دهد.

به گزارش اکیپ، تیم ملی فرانسه که برای حضور در جام جهانی وارد روسیه شده است، باید در گروه سوم این رقابت‌ها با تیم‌های دانمارک، پرو، استرالیا دیدار کند.‌نایب قهرمان یورو ۲۰۱۶ از مدعیان جدی قهرمانی در روسیه محسوب می‌شود. به همین خاطر فدراسیون این کشور به منظور روحیه دادن به اعضای این تیم اعلام کرد به هر بازیکن فرانسوی در صورت قهرمانی در جام جهانی ۳۰۰ هزار یورو پاداش خواهد داد. همچنین برای کادر فنی و اعضای فدراسیون هم پاداش‌های جداگانه که به مراتب از این مقدار کم تر است تعلق خواهد گرفت.تیم ملی فرانسه در نخستین مسابقه خود در جام جهانی با نماینده آسیا یعنی استرالیا بازی خواهد کرد.

Email this page

Source URL: https://www.ettelaat.com/etiran/index.php/%d8%a7%d8%ae%d8%a8%d8%a7%d8%b1-%d9%83%d9%88%d8%aa%d8%a7%d9%87-%d8%ae%d8%a7%d8%b1%d8%ac%d9%8a-422/