by etnew | شهریور ۲۱, ۱۳۹۷ ۴:۳۶ ق.ظ

هینن :بازی مقابل ایران یک تجربه عالی برای من است

 

تیم ملی والیبال ایران دوشنبه آینده رو در روی تیم لهستان قرار خواهد گرفت.مسابقه ای که از هم اکنون جذاب وحساس پیش بینی می شود.خبرگزاری فارس مصاحبه ای مفصل با سرمربی این تیم انجام داده که قسمت هایی از آن را می خوانید:

به گزارش خبرگزاری فارس ویتال هینن، سرمربی بلژیکی تیم ملی والیبال لهستان است. او در حال حاضر هدایت عقاب‌ها و باشگاه بیدگوشچ را برعهده دارد.ویتال در آغاز مربیگری خود سرمربی تیم نولیکو مازک شد و توانست این تیم را ۵ بار قهرمان لیگ برتر و جام حذفی بلژیک کند.

در سال ۲۰۰۸ هم نایب قهرمانی و در ۲۰۱۰ سومی لیگ قهرمانان اروپا را برای نولیکو مازک به دست آورد. در سال ۲۰۱۲ به زراعت بانک ترکیه پیوست و در دسامبر ۲۰۱۳ به عنوان سرمربی جدید بیدگوشچ انتخاب شد.هینن در فوریه ۲۰۱۲ سرمربی آلمان شد و ژرمن‌ها را به مدال برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۴ رساند. در ادامه تصمیم گرفت در تیم ملی لهستان فعالیت کند و حالا همراه با ستاره‌های این کشور در رقابت‌های قهرمانی جهان است؛ جایی که در دور مقدماتی باید یک بار دیگر به مصاف ایران هم برود.هینن در مورد بازی با ایران می گوید:پیش از این همراه با لهستان برابر ایران بازی نکرده‌ام. احساس خوبی دارم و فکر می‌کنم یک تجربه عالی برای من باشد.

در بازی‌های دوستانه با فرانسه و روسیه بازی کرده‌ایم، اما درمورد ایران نمی‌دانم شرایط چگونه پیش خواهد رفت. فکر می‌کنم بازی جذابی را بین ایران و لهستان شاهد باشیم. هر دو تیم جنگنده هستند و بازیکنان بسیار خوبی در اختیار دارند. بازی سختی برای هر دو تیم خواهد بود.هینن درمورد مدعیان قهرمانی این دوره می گوید:به نظرم تیم‌های آمریکا، روسیه و ایتالیا از شانس‌های اول قهرمانی هستند. بعد از آنها تیم‌های فرانسه و صربستان شانس بالایی دارند. تیم‌های بلغارستان، ایران، لهستان و برزیل هم در گروه بعدی قرار دارند که می‌توانند قهرمان شوند. من معتقدم که ایتالیا می‌تواند از شرایط میزبانی استفاده کند، اما باید منتظر ماند و دید که چه نتایجی رقم خواهد خورد.

Email this page

Source URL: https://www.ettelaat.com/etiran/index.php/%d9%87%d9%8a%d9%86%d9%86-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d9%8a-%d9%85%d9%82%d8%a7%d8%a8%d9%84-%d8%a7%d9%8a%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d9%8a%d9%83-%d8%aa%d8%ac%d8%b1%d8%a8%d9%87-%d8%b9%d8%a7%d9%84%d9%8a-%d8%a8%d8%b1%d8%a7/