آماده سازی زیرساخت های فنی راه اندازی بورس ارز
مدیر فرهنگ سازی و آموزش شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس بیان کرد زیرساخت های فنی برای بورس ارز مهیا شده تا ارز در بازار سرمایه به آرامش برسد.
به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، بهنام بهزادفر در برنامه گفتگوی سیما با موضوع ضرورت‌ها و مزیت‌های راه‌اندازی بورس ارز گفت: در صورت رونق بورس ارز، بازار به سمت حرفه ای شدن پیش
می رود.وی تاکید کرد: بورس ارز به صورت همگانی و عمومی نخواهد بود.بهزادفر افزود: بورس می تواند به نرخ ارز، ثبات و شفافیت بدهد و تجربه نشان داده است که ارز می تواند در بازار سرمایه آرام بگیرد.
کارشناس بورس گفت: بورس ارز مقداری از تخصصی بودن معاملات را می طلبد که باید آموزش های لازم داده شود.
بهنام بهزادفر درباره وضع بازار سرمایه گفت: آمار و ارقام نشان
می دهد که در مسیر ارتقا و رشد است.همایون دارابی کارشناس بورس هم در گفتگوی تلفنی گفت:راه اندازی بورس ارز می تواند سرفصلی جدید در بازار ارز باشد.
وی تاکید کرد: اقتصاد ها وقتی شروع به رشد می کنند؛ باید از ساختار سنتی جدا شوند.همایون دارابی افزود: اقتصاد ایران چاره ای ندارد جز اینکه در متغیرات کلان مثل ارز، معدن و فلزات به سمت شفافیت برود.وی افزود: بازار ارز ما آشفته و چند نرخی است و ما نمی توانیم قیمت ها را تعیین کنیم.همایون دارابی افزود: قیمت گذاری ها را افراد
بی شناسنامه انجام می دهند و از کنترل ما خارج هستند.دارابی گفت: در انتهای سال جاری ارزش پول ما دچار نوساناتی شد که ما می توانیم با شفاف سازی از این خطرات در امان بمانیم.
خبر دیگر اینکه عرضه اولیه سهام فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش با نماد “افق” روز شنبه ۲۷ بهمن سال جاری در بورس تهران انجام می شود.
به گزارش روابط عمومی شرکت بورس تهران، روز شنبه ۲۷ بهمن تعداد۵۰ میلیون سهم معادل ۵ درصد از سهام شرکت فروشگاه های زنجیره ای
افق کوروش به عنوان پانصدوبیست و ششمین شرکت پذیرفته شده برای اولین بار پس از پذیرش و درج نام شرکت در فهرست شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش “خرده فروشی، به استثنای وسایل نقلیه موتوری” و گروه و طبقه ” خرده فروشی انواع مواد غذایی، نوشیدنی و غیره” در فهرست نرخ‌های بازار دوم و در نماد “افق” به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه خواهد شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ