آیین‌های عزاداری محرم به دور از خرافات برگزار شود
همدان- خبرنگار اطلاعات: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: عاشورای حسینی شناسنامه شیعیان است بنابراین باید آیین‌های عزاداری این ماه به دور از خرافات و با آداب مناسب برگزار شود.

آیت الله غیاث الدین طه محمدی در جمع هیات‌های مذهبی اظهار کرد: دین مبین اسلام به مساله کیفیت توجه زیادی داشته و در تمامی برنامه‌ها به ویژه آیین عزاداری برای امام حسین(ع) باید کیفیت و آداب عزاداری مورد توجه هیات های مذهبی قرار گیرد.

وی افزود: دین اسلام به عنوان دین کامل جهان یک دین کیفی است با این توصیف که تمامی شروط لازم برای هر عمل و کاری را مورد توجه قرار داده است.نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت : اگر فعالیت‌ها بدون توجه شروط و استانداردها انجام شود حتی در صورت انبوهی جمعیت و کارهای زیاد، نتیجه بخش نیست.

طه محمدی اضافه کرد: نحوه برگزاری مراسم ماه محرم در ۱۵ سال گذشته گویای این است که عزاداران حسینی مظلومیت آل الله را درک نکرده و بیشتر تماشاچی مراسم سید الشهدا (ع) بوده اند.

وی با تاکید بر اینکه دشمن با تشخیص این خلاء سعی در خالی کردن عزاداری‌ها از محتوا دارد، گفت: تمامی افراد سهیم در برگزاری آیین‌های عزاداری با خودسازی، کار خود را تنها برای رضای خدا انجام دهند.

او قمه زنی را کار ناصحیح و بدترین عمل در آیین‌های مذهبی دانست و اضافه کرد: عده‌ای این امر زشت را ترویج می‌کنند در حالی که رهبر معظم انقلاب بر اهمیت ترک این کار بسیار تاکید کردند. طه محمدی ادامه داد: برنامه زیبای شیرخوارگان حسینی حاوی پیام بی‌گناه بودن کودکان و جلوگیری از کشتار بی رحمانه آنها برای جهانیان است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ