اجتماع مردم مشهد در سالروز قیام گوهرشاد
مشهد – خبرنگار اطلاعات: اجتماع مردم مشهد به مناسبت سالروز واقعه قیام گوهرشاد (۲۱ تیر) در میدان شهدای این شهربرگزار می شود.

دبیر عفاف و حجاب شهرداری مشهد اعلام کرد: ویژه برنامه‌های هفته عفاف و حجاب در مشهد از ۲۰ تا ۲۴ تیراجرا می‌شود.

بهادر صمدیان با اشاره به برگزاری نمایشگاه حجاب در ادیان و سیر تاریخی حجاب، افزود : نمایشگاه واقعه قیام گوهرشاد نیز در میدان شهدا و بوستان‌های سطح شهر برگزار می‌شود.وی همچنین از برپایی ۲۱ ایستگاه فرهنگی با مشارکت ستاد مردمی عفاف و حجاب در مشهد خبر داد و گفت :

۴۵ ایستگاه فرهنگی در بوستان کوهسنگی با محوریت عفاف و حجاب برپا می شود.

به گفته صمدیان در این هفته حواله خرید رایگان محصولات عفاف و حجاب در مشهد توزیع و ۸ غرفه در بوستان حجاب، ملت و کوهسنگی مشهد در حوزه مد و لباس، قاب خاطره، خوش لباسی و مسابقه کتابخوانی برپا می شود.دبیر عفاف و حجاب شهرداری مشهد گفت : برگزاری گردهمایی نخبگان با موضوع عفاف و حجاب، فضاسازی و تبلیغات شهری، توزیع حواله ۳۰ هزار تومانی خرید محصولات عفاف و حجاب در فرهنگسراها، اکران مستند بازماندگان قیام گوهرشاد در فرهنگسراها و برگزاری نمایشنامه و نمایش عروسکی از دیگر برنامه‌های هفته عفاف و حجاب سال ۹۷ شهرداری مشهد است.

* اجرای ۲۰۰۰ ویژه برنامه هفته عفاف و حجاب در خراسان رضوی

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی نیز در جمع خبرنگاران از اجرای ۲۰۰۰ ویژه برنامه هفته عفاف و حجاب دراین استان خبر داد. سید عبدالله ارجاعی افزود: راهپیمایی مدافعان حریم خانواده در

۲۱ تیر ، برپایی ۲۱ ایستگاه عفاف و حجاب در شهر مشهد، چاپ و توزیع پوسترهای موضوعی و شب شعر قیام گوهرشاد از جمله این برنامه ها است.دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی اعلام کرد : در یک برنامه ۲ ساله باید ۴۲ هزار آمر به معروف و ناهی از منکر ۲۵ تا ۶۰ ساله را آموزش دهیم که تاکنون ۲۷ درصد از این افراد آموزش دیده اند و ۱۰ درصد هم سازماندهی شده اند.

به گفته وی، در ماه مبارک رمضان امسال گروه های مستقر در اطراف حرم مطهر رضوی ۱۲۴ هزار تذکر لسانی در زمینه عدم فروش کالای خارجی، قاچاق، استعمال نکردن دخانیات، فرهنگ میزبانی و عفاف و حجاب دادند که نشانگر پذیرش عمومی فریضه امر به معروف و نهی از منکر است. او با اشاره به نامگذاری هفته عفاف و حجاب افزود: قتل عام مردم معترض در تیر ۱۳۱۴ نشان داد که رژیم پهلوی ضد دین و ضد مردم است اما دشمن می خواهد مردم را از انقلاب اسلامی مایوس کرده و رضا خان را تطهیر کند و از او اسطوره بسازد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ