اجرای طرح‌های تشویقی مدیریت مصرف برق در همدان
همدان- خبرنگار اطلاعات: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان از آغاز اجرای طرح‌های تشویقی مدیریت مصرف برق برای کاهش پیک بار در استان همدان خبر داد.

محمدمهدی شهیدی اظهار کرد: ظرفیت نیروگاهی ما به ۷۸ هزار مگاوات رسیده است که در این زمینه ما رتبه اول خاورمیانه و رتبه ۱۴ در جهان را داریم.

وی افزود: سال گذشته پیک بار کشور به ۵۵ هزار و ۴۰۰ مگاوات رسید که نسبت به سال ۹۵، ۷ر۷ درصد افزایش داشت که شاهد رشد مصرف بودیم که پیش‌بینی می‌کنیم برای سال جاری این میزان به ۵۸ هزار مگاوات برسد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان اضافه کرد: ۸ میلیارد مترمکعب ظرفیت نیروگاه‌های برق‌آبی بود که در سال جاری این میزان به ۳ میلیارد مترمکعب کاهش یافته است.

شهیدی با بیان اینکه از نظر توزیع برق نیز ۹ هزار مگاوات ما ظرفیت تولید برق‌آبی داشتیم که پیش‌بینی می‌شود به ۵۰۰۰ مگاوات کاهش یابد، یادآور شد: با توجه به این امر ما ۴۰۰۰ مگاوات در تولید نیروگاه برق‌آبی کسری داریم و در مصرف نیز حدود ۴۰۰۰ مگاوات افزایش با رشد ۵ درصد داریم.

وی بیان کرد:عمده‌ترین مصرف‌کننده بخش کشاورزی با حدود ۳۷ درصد مصرف است و بخش خانگی نیز حدود ۳۵ درصد مصرف را به خود اختصاص می‌دهد.

او اضافه کرد: عمده مصرف در بخش خانگی بحث روشنایی است که با فرهنگ‌سازی انجام شده و استفاده از لامپ‌های کم‌مصرف موجب شد مصرف در این بخش به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

شهیدی با بیان اینکه مهمترین چالش در بخش خانگی تجهیزات سرمایشی است، گفت: در حال حاضر با استفاده از کولرهای گازی به خصوص در شهرهای شمالی این امر به عنوان یک چالش شده که پیک رااز شب به روز منتقل کرده است اما در استان همدان پیک مصرف در شب است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان همدان با اشاره به آغاز اجرای طرح‌های تشویقی مدیریت مصرف برق برای کاهش پیک بار استان یادآور شد: برای امسال نیز علاوه بر بخش کشاورزی، بخش‌های اداری، تجاری، صنایع، ایستگاه‌های CNG و پمپاژ آب نیز شامل طرح‌های تخفیفی مدیریت مصرف می‌شوند که می‌توانند برای استفاده از این طرح‌ها اقدام کنند و از ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور ماه با ما همکاری داشته باشند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ