اجرای طرح‌ آماده‌سازی زیرساخت‌های سفر اربعین‌ حسینی
در راستای مدیریت تقاضای سفر زائران اربعین حسینی و رفع مشکلات زائران در سال گذشته، بر اجرای طرح‌ آماده‌سازی زیرساخت‌ها در سومین جلسه کمیته حمل‌ونقل و سوخت تأکید شد.

‌به گزارش فارس به نقل از روابط ‌عمومی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، رضا نفیسی‌‌ مدیرکل دفتر حمل‌ونقل بین‌المللی و ترانزیت سازمان راهداری ضمن اعلام این مطلب، با ارایه گزارشی از اقدامات انجام شده در جلسات قبلی کمیته حمل‌ونقل و سوخت اربعین حسینی اظهار داشت: طی جلسه‌ای که با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با مدیران استان‌های مرزی برگزار شد، سیاست‌ها و برنامه‌های مصوب در راستای خدمات‌رسانی مطلوب به زائران و ارتقای ایمنی سفرهای جاده‌ای معرفی و موضوع تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات مورد نیاز استان‌ها در اجرای طرح‌های آماده‌سازی و زیرساختی ابلاغ شد.

وی افزود: ساماندهی پارکینگ‌های اتوبوس‌های برون‌شهری و درون‌شهری، خودروهای شخصی و سواری و مسیرهای موکب ها از اهمیت زیادی برخوردار است و باید برنامه ریزی مناسب برای مدیریت ارائه خدمات در ایام اربعین انجام شود.

براساس این گزارش در ادامه این نشست اعضای حاضر در جلسه گزارشی از آخرین اقدامات انجام شده و طرح‌های اجرایی پیشنهادی را ارایه کردند.

مقرر شد طی دو هفته آتی جلسه‌‌ای در منطقه مرزی مهران با حضور اعضای ستاد و مسئولان استانی برگزار شود و ضمن بازدید میدانی از زیرساخت‌ها، نسبت به رفع مشکلات موجود تصمیمات لازم اتخاذ شود.

در خبر دیگری مدیرکل دفتر حمل‌ونقل بین‌‌المللی و ترانزیت سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای همچنین از آغاز تخصیص ارز مورد نیاز شرکت‌ها و رانندگان بخش حمل‌ونقل بین‌المللی خبر داد.

وی گفت: از میان پنج بانک عامل تعیین شده توسط بانک مرکزی، بانک تجارت موفق به راه‌‌اندازی سامانه مکانیزه تخصیص ارز مورد نیاز به رانندگان شده ودر فاز اول توزیع ارز در شعب منتخب این بانک در استان‌های تهران، آذربایجان‌غربی، آذربایجان‌شرقی و خراسان‌رضوی، از طریق پیش‌فروش به رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، نفیسی گفت: رانندگان می‌توانند بعد از انجام سفر هم با ارایه مدارک و اسناد CMRارز مورد نیاز را دریافت کنند.

وی با بیان این که فرایند تسهیل در انجام کار در حداقل زمان ممکن همچنان از طریق برگزاری جلسات مستمر با نمایندگان بانک های عامل و بانک مرکزی در دست بررسی است، افزود: پس از اجرای موفق مرحله اول سامانه مذکور، شعب سایر استان‌های با حجم بالای تردد از مرزها هم به این سیستم اضافه می‌شوند و با همکاری و مشارکت سایر بانک‌های عامل در پرداخت ارز مورد نیاز رانندگان عزیز تسریع می‌ شود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ