اخبار کوتاه خارجی
 

هرو رنارد: آماده دیدار با ایران هستیم

سرمربی تیم ملی فوتبال مراکش تاکید کرد که بازیکنانش از نظر ذهنی و بدنی آماده بازی با ایران هستند.

به گزارش شوف TV، تیم‌ ‌ملی فوتبال مراکش در آخرین بازی دوستانه خود قبل از آغاز جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به مصاف استونی رفت و توانست با نتیجه‌ سه بر یک به پیروزی برسد.هرو رنارد، سرمربی فرانسوی مراکش بعد از بازی، گفت‌: در نیمه نخست بازی خوبی را به نمایش گذاشتیم اما در نیمه دوم با چند تغییری که در ترکیب تیم داشتیم افت کردیم.رنارد درباره تعویض بن عطیه و زیخ دو بازیکن کلیدی تیمش، گفت‌: چمن ورزشگاه اصلا مناسب نبود و بازیکنان استونی هم خشن بازی می‌کردند. از ترس مصدومیت ترجیح دادم که بن عطیه و زیخ را تعویض کنم.تیم‌ ‌ملی فوتبال مراکش در نخستین بازی خود در روسیه جمعه به مصاف ایران خواهد رفت.

درآمد ۵ر۱ میلیارد دلاری ازصنعت توریسم در روسیه

طبق گزارش وزارت توسعه اقتصادی روسیه ، توریست‌های خارجی جام جهانی ۲۰۱۸ در این کشور ۶ر۱ میلیارد دلار هزینه خواهند کرد.

به‌ گزارش تاس، وزارت توسعه اقتصادی روسیه، اعلام کرد طبق پیش‌بینی‌های آنها مسافران خارجی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بیش از ۱۰۰ میلیارد روبل معادل ۶ر۱ میلیارد دلار در زمان برگزاری بازی‌ها خرج خواهند کرد.این وزارتخانه مطمئن است که تحریم‌های ضد روسیه تاثیری بر سود اقتصادی روسیه در جام جهانی نخواهد داشت.

یکی از مسئولان روس در این باره گفت: سیاست وجود دارد. اقتصاد وجود دارد اما زندگی مردم عادی هم ادامه‌ دارد. همیشه درخواست برای حضور در بازی‌های بزرگ ورزشی همچون جام جهانی زیاد است.

پدیده پرتغال: برزیل و اسپانیا شانس نخست قهرمانی هستند

گونچالو گوئدس، پدیده تیم ملی پرتغال را یکی از جذابیت های ویژه جام جهانی ۲۰۱۸ می دانند.

به گزارش “ورزش سه”، گوئدس متعلق به باشگاه پاری سن ژرمن است که فصل گذشته به صورت قرضی در والنسیا بازی کرد و بسیار هم خوش درخشید. او یکی از ستاره های پرتغال در جام جهانی روسیه خواهد بود. پرتغال با ایران، اسپانیا و مراکش در گروه دوم رقابت ها قرار دارد.

گوئدس در آستانه شروع جام جهانی و بازی حساس برابر اسپانیا در یک پرسش و پاسخ کوتاه با نشریه مارکا شرکت کرد.

نخستین خاطره از جام جهانی:« سری که زیدان به ماتراتزی در فینال سال ۲۰۰۶ زد.»

بهترین گل جام های جهانی:« گل مارادونا به انگلیس در جام جهانی ۱۹۸۶ مکزیک.»

شادی گل در صورت زدن گل قهرمانی پرتغال:« مطمئنا از خود بی خود خواهم شد و به بهترین شکل، گلم را جشن می گیریم.»

بهترین بازیکن جام:« یا رونالدو می شود یا مسی.»

پدیده های احتمالی جام:« خیلی زیاد هستند.»

تیم شگفتی ساز:« احتمالا بلژیک»

شانس های اول قهرمانی:« برزیل، اسپانیا و آلمان.»

واکنش تند سرمربی برزیل به شایعه جانشینی زیدان

تیته، سرمربی تیم ملی برزیل هرگونه امکان حضورش روی نیمکت رئال مادرید برای فصل آینده را رد کرد.

به گزارش “ورزش سه”، روز گذشته منابع اسپانیایی ادعا کردند که تیته، سرمربی برزیل مورد توجه رئال قرار گرفته و مذاکراتی هم برای حضور او به عنوان سرمربی فصل بعد این باشگاه صورت گرفته است.تیته در واکنش به این خبر و در نشست خبری خود گفت:« اگر فردی در مورد من صحبت کند و نظرش را بگوید، قابل احترام است ولی وقتی می گویند که من با رئال وارد مذاکره شده ام، دیگر یک نوع بی احترامی محسوب می شود. شایعه مذاکره ام با رئال واقعا آزارم داد.با هیچ فرد یا تیمی مذاکره نکرده ام. این حرف آخر من است. از حضور در تیم ملی برزیل احساس غرور می کنم و اهداف بلندی در جام جهانی داریم. خبرنگاری که این دروغ را علیه من منتشر کرد، اخلاق حرفه ای درستی ندارد.»

Email this page

نسخه مناسب چاپ