اخبار کوتاه داخلی
 

ایجاد دو کمپ مجهز برای سرخابی ها

سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان از ایجاد دو کمپ مجهز برای سرخابی ها با مشارکت بخش خصوصی خبر داد.به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ، مسعود سلطانی فر در آستانه دیدارهای حساس دو تیم استقلال و پرسپولیس در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مدیران عامل دو باشگاه استقلال و پرسپولیس دستور داد مقدمات ایجاد و راه اندازی دو کمپ مجهز و کامل برای هر دو باشگاه با مشارکت بخش خصوصی و با حمایت دولت را هر چه سریعتر دنبال کنند.

نکونام و طلای تفنگ سه وضعیت

در ادامه رقابت‌های تیراندازی قهرمانی جهان در کره جنوبی، امیر محمد نکونام ملی پوش جوان کشورمان در رشته تفنگ سه وضعیت مدال طلا را برگردن آویخت.به گزارش خبرگزاری مهر، امیر محمد نکونام در رقابتی سخت و فشرده با مدعیان جهانی خود بر سکوی اول جهان تکیه زد. پس از ایران نمایندگان کشورهای مجارستان و چین به عناوین دوم و سوم دست یافتند.کاروان تیراندازی ایران تاکنون صاحب ۳ مدال نقره در رشته میکس تفنگ، تیمی تفنگ بادی و انفرادی تفنگ بادی آقایان رده سنی جوانان و یک مدال طلا در رشته تفنگ سه وضعیت آقایان رده سنی جوانان شده است.

مدال آوران پاراآسیایی همانند آسیایی هاپاداش می گیرند

سرپرست کاروان ایران در بازی های پاراآسیایی ۲۰۱۸ اندونزی با اعلام اعزام ۲۱۰ ورزشکار به جاکارتا گفت که پاداش پای سکوی مدال آوران همانند قهرمانان آسیایی برای طلا پنج هزار، نقره ۲ هزار و برنز یک هزار دلار پرداخت می شود. هادی رضایی درباره تامین منابع ارزی کاروان اعزامی ایران به اندونزی به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پرداخت پاداش های پای سکو منوط به این است که منابع ارزی به طور کامل تامین شود که این پاداش از سوی کمیته پارالمپیک پرداخت خواهد شد.وی ادامه داد: منابع ارزی کمیته ملی المپیک بر اساس نرخ دولتی چهار هزار و ۲۰۰ تومان تامین شده، در حالی که برای پاراآسیایی، این نرخ ۲ برابر شده است.رضایی افزود: کاروان ایران به غیر از بوچیا با هدف مدال آوری بسته شده است و پیش بینی می شود بین ۸۰ تا ۸۵ درصد مدال آوری کنیم. با این حال کاروان ایران با حفظ جایگاه چهارمی خود، نیم نگاهی هم به جایگاه سومی دارد.

افزایش قیمت ارز گریبان وزنه‌برداران را هم گرفت

اعزام وزنه برداران به مسابقات قهرمانی دانشجویان جهان لغو شد. به گزارش ایسنا، سجاد انوشیروانی مسئول انجمن وزنه برداری فدراسیون ورزش های دانشگاهی در گفتگو با ایسنا در این مورد بیان کرد: ما نفرات را هم مشخص کرده بودیم و اسامی ۸ وزنه بردار و ۴ همراه را هم به شورای برون مرزی داده بودیم و اسپانسر ما پیش از افزایش قیمت ارز، مبلغی را تقبل کرده بود که برای اعزام تیم پرداخت کند و حتی پس از افزایش قیمت ارز هم در نظر داشت همان مبلغ را پرداخت کند اما مسئله این بود که ما با آن مبلغ نصف تیم را هم نمی توانستیم اعزام کنیم و اسپانسر ما هم نمی توانست بیشتر از آن مبلغ را پرداخت کند. از این رو برای اعزام به مشکل بر خوردیم و در نهایت اعزام تیم به مسابقات قهرمانی دانشجویان جهان لغو شد.

طباطبایی :پنجره استقلال را عملکرد آقایان بست

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: اگر پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس را فیفا بست پنجره نقل و انتقالات استقلال به لطف عملکرد آقایان عملا بسته شد!هادی طباطبایی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بعد از آن که یک مصاحبه تند انجام دادم و حرف دل میلیون ها هوادار استقلال را در آن بیان کردم، بعضی از دوستان و پیشکسوتان مرا متهم به سهم خواهی در استقلال کردند، در حالی که همه این دوستان یا خودشان منافعی در باشگاه داشتند و یا بعد از مصاحبه علیه من پست گرفتند. خدا را شکر که مصاحبه من و موضع گیری آنها باعث شد تا بعد از سالها به حق و حقوقشان هم برسند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ