اخبار کوتاه ورزشی
یک طلا ویک برنز برای جودوی ایران

نماینده وزن ۱۰۰ – کیلوگرم جودوی ایران موفق شد مدال طلای مسابقات آزاد اروپا در اتریش را بر گردن بیاویزد.

در چارچوب این رقابت‌ها جواد محجوب نماینده وزن ۱۰۰ – کیلوگرم ایران در دیدار فینال به مصاف آرسن عمروف از روسیه رفت و در پایان موفق شد حریف خود را ضربه فنی کند و به مدال ارزشمند طلا دست یابد.محجوب در حالی حریف روس خود را با ضربه فنی از پیش رو برداشت که در سه مسابقه قبلی خود هم به ترتیب حریفانی از اتریش ، آذربایجان وایتالیا را با ضربه فنی شکست داده بود.دیگر نماینده ایران در این رقابت‌ها سعید ملایی در وزن منهای ۸۱ کیلوگرم بود که با پیروزی مقابل آرمن مخامبتوف از قزاقستان مدال برنز را از آن خود کرد.

کسب۳ طلا و یک برنز در مسابقات کشتی اوکراین

روز نخست رقابتهای بین المللی جام کشتی گیران و مربیان برتر اوکراین با کسب سه مدال طلا برای نمایندگان ایران به پایان رسید.

به گزارش مهر، در روز نخست این رقابتها که سه آزادکار و ۷ فرنگی کار کشورمان به میدان رفتند، پیمان یاراحمدی در وزن ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد و عظیم گرمسیری و مهدی فلاح فرنگی کاران اوزان ۷۱ و ۸۰ کیلوگرم صاحب مدال طلا شدند. همچنین مصطفی صالحی زاده در وزن ۹۸ کیلوگرم کشتی فرنگی، به مدال برنز دست یافت.

پیروزی بانک سرمایه در مرحله حذفی لیگ والیبال

تیم والیبال بانک سرمایه با نتیجه ۳ بر صفر آرمان ورزش اردکان را در پلی آف لیگ برتر شکست داد.

در نخستین بازی از مرحله یک هشتم نهایی لیگ برتر والیبال، بانک سرمایه میزبان آرمان ورزش اردکان بود. شاگردان مصطفی کارخانه که دور مقدماتی لیگ را با قهرمانی به پایان برده بودند، موفق شدند در نخستین بازی از پلی‌آف با اقتدار آرمان ورزش اردکان را شکست دهند.بانک سرمایه در سه ست پیاپی و با امتیازهای ۲۵-۲۲ ، ۲۵-۱۲ و ۲۵-۱۹ مقابل آرمان ورزش اردکان به برتری رسید.سیچلو مربی تیم ملی والیبال ایران از نزدیک شاهد این بازی بود.

باخت سایپا و شهرداری تبریز

همچنین در ادامه همین مسابقات تیم های شهرداری ارومیه و

ثامن الحجج خراسان به ترتیب سایپا و شهرداری تبریز را شکست دادند.

در ارومیه شهرداری این شهر مقابل سایپا با نتیجه ۳ بر یک پیروز شد. اما در مشهد شهرداری تبریز نتوانست از سد میزبان خود بگذرد و ثامن الحجج با نتیجه ۳ بر یک این تیم را شکست داده و دست خالی بدرقه کرد.دور برگشت پلی اف لیگ برتر والیبال روز چهارشنبه برگزار می شود. برنده دو دیدار از سه دیدار پلی اف به نیمه نهایی راه پیدا می کند.

شهرداری ارومیه ٣ – سایپا ١ (٢٨-٢٦، ٢٥-١٥، ٢٥-٢٧، ٢٥-١٦)

ثامن الحجج ٣ – شهرداری تبریز ١ (٢٦-٢٤، ٢٦-٢٤، ٢٢-٢٥، ٢٥-٢٣)

تور جهانی والیبال ساحلی کیش امروز آغاز می‌شود

تور جهانی والیبال ساحلی کیش از امروز با آغاز رقابت تیمهای جدول مقدماتی آغاز می شود.

به گزارش ایسنا، ایران از ۲۵ تا ۳۰ بهمن ماه برای نخستین بار میزبان تور جهانی والیبال ساحلی خواهد بود و این میزبانی به مدت سه سال تکرار می شود. برای کسب میزبانی این رقابتها منطقه آزاد کیش تغییرات عمده ای

‌زیر نظر فدراسیون والیبال در مجموعه پلاژ مردان کیش بوجود آورد تا استانداردهای مد نظر فدراسیون جهانی (FIVB) را برای این رقابتها مهیا کند.مسابقات جدول مقدماتی تور جهانی کیش از امروز و جدال جدول اصلی هم از فردا آغاز می شود و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.بیش از ۵۰ تیم از ۲۴ کشور جهان برای حضور در این رقابت ها اعلام آمادگی کردند.

۸ تیم حاضر در پلی‌آف لیگ بسکتبال مشخص شدند

مرحله مقدماتی لیگ برتر بسکتبال به پایان رسید و ۸ تیم راه یافته به پلی آف مشخص شدند.

هفته پایانی از مرحله مقدماتی لیگ برتر بسکتبال دیروز با دو مسابقه به پایان رسید. در جریان این دیدارها ثامن مشهد مهمان شیمیدر تهران بود که با نتیجه ۸۱ بر ۷۳ تن به شکست داد. در دیگر دیدار این هفته نفت آبادان میزبان شهرداری تبریز بود و با نتیجه ۸۱ بر ۷۰ به پیروزی رسید تا مرحله مقدماتی از این فصل لیگ برتر به پایان برسد.مرحله پلی آف لیگ از دهم اسفند شروع می‌شود.

جدول رده‌بندی:۱- پتروشیمی-۲- شیمیدور-۳- نفت آبادان-

۴- شهرداری اراک-۵- دانشگاه آزاد-۶- شهرداری گرگان-

۷- ثامن مشهد-۸- شهرداری تبریز

Email this page

نسخه مناسب چاپ