اخبار کوتاه اقتصادی
نحوه استرداد وجوه ارز زائران اربعین

زائرانی که ارز خود را به هر دلیل در عراق دریافت نکرده‌اند، می‌توانند برای دریافت وجوه خود از ۱۴ آبان با ارایه اصل گذرنامه اقدام کنند.

بانک ملی ایران طی اطلاعیه ای اعلام کرد: حماسه اربعین حسینی با لطف و عنایت خداوند با شکوه هر چه تمام تر پایان یافت و با توجه به اینکه بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران هم تحویل ارز اربعین را تا روز ۱۱ آبان به بانک ملی ایران ابلاغ کرده بود، لذا زائرانی که ارز خود را به هر دلیل در کشور عراق تحویل نگرفته اند، می توانند از روز ۱۴ آبان با ارائه اصل گذرنامه برای استرداد وجوه خود اقدام کنند. قابل ذکر است استرداد وجه در تمامی شعب سراسر کشور قابل انجام است.

مرحله سوم عرضه نفت خام در بورس انرژی؛ ۲۰ آبان

رینگ بین الملل بورس انرژی ایران روز یکشنبه ۲۰ آبان میزبان سومین مرحله از عرضه نفت خام سبک از سوی شرکت ملی نفت ایران است.

بورس انرژی هفته قبل برای نخستین بار شاهد عرضه یک میلیون بشکه نفت خام سبک ایران بود که در نهایت ۸ محموله ۳۵ هزار بشکه‌ای به قیمت ۸۵ر۷۴ دلار به ازای هر بشکه از سوی سه شرکت کارگزاری برای مجموعه‌ای از شرکت‌های مختلف خصوصی خریداری شد.

محموله بعدی شامل ۷۰۰ هزار بشکه باقیمانده از محموله یک میلیون بشکه ای نفت خام یک روز بعد از این عرضه روانه میز فروش بورس انرژی شد که بدون خریدار باقی ماند.

به گزارش فارس، در اطلاعات مندرج بر روی تابلوی معاملات بورس انرژی قیمت پایه هر بشکه نفت خام معادل با ۲۹ر۷۶ دلار تعیین شده و نوع معامله هم به صورت کشف پرمیموم خواهد بود.

حجم عرضه نفت معادل ۷۰۰ هزار بشکه نفت خام سبک ایران برای تحویل در فوب جزیره خارک خواهد بود که از سوی شرکت کارگزاری خبرگان سهام روانه میز فروش رینگ بین‌الملل بورس انرژی می‌شود و حداقل حجم خرید تعداد ۳۵ هزار بشکه تعیین شده است.

Email this page

نسخه مناسب چاپ