اخبار کوتاه داخلی
 

خلیلی ۴ سال دیگر رئیس فدراسیون سوارکاری ماند

مسعود خلیلی بار دیگر به عنوان رئیس فدراسیون سوارکاری انتخاب شد.

به گزارش “ورزش سه”، انتخابات فدراسیون سوارکاری با پایان دوره ۴ ساله ریاست مسعود خلیلی در آکادمی ملی المپیک به ریاست محمدرضا داورزنی برگزار شد.

‌۶ کاندیدا به نام های محمدعلی جاویدی برازنده، غلامرضا جوادی، محمود حیدری، مسعود خلیلی، علی محمد صفانیا و عبدالجلیل غیادی برای رقابت بر سر ریاست معرفی شده بودند که جوادی، حیدری و صفانیا قبل از رای گیری انصراف دادند. در پایان انتخابات خلیلی با کسب ۳۷ رای برای ۴ سال آتی به عنوان رئیس فدراسیون سوارکاری انتخاب شد و در سمت خود باقی ماند. البته جاویدی ۲ رای و یک رای باطله هم در رای‌گیری ثبت شد.

تعویض‌های اجباری کولا کوویچ برای سفر به آمریکا

به خاطر مشکلات روادید کشور آمریکا تغییراتی در ترکیب تیم ملی برای هفته چهارم لیگ ملت های ۲۰۱۸ به وجود آمد.

به گزارش “ورزش سه”، با پایان هفته سوم لیگ ملت های والیبال دیروز کاروان تیم ملی کشورمان مسکو را به مقصد آمریکا ترک کرد.

در این میان به خاطر مشکلات روادید آمریکا که البته از سال گذشته برای تیم ایران استارت خورده بود، تغییرات تقریبا اجباری در ترکیب تیم کولاکوویچ به وجود آمد.‌صابر کاظمی و امیرحسین توخته که جزو بازیکنان محسوب می شدند و در بازی با برزیل هم نمایش خوبی داشتند، به خاطر صادر نشدن روادید آمریکا به تهران بازگشتند.از طرف دیگر پوریا یلی و علی اصغر مجرد که البته آنها هم جزو نسل جوان والیبال ایران محسوب می شوند، دیشب تهران را ترک کردند تا بعد از سفری طولانی به آمریکا برسند و به جمع شاگردان کولاکوویچ اضافه شوند.این تنها مشکل کاروان والیبال ایران نبود و در اتفاقی عجیب سفارت آمریکا روادید امیر خوش خبر سرپرست تیم ملی ایران را هم صادر نکرد.

نخستین برد تاریخ در کارنامه دختران بسکتبالیست

تیم ملی بسکتبال ۳ نفره دختران یک برد و یک شکست در جام جهانی به دست آورد.

به گزارش فدراسیون ، رقابت‌های جام جهانی بسکتبال سه نفره زنان از ۱۸ تا ۲۲ خرداد در فیلیپین برگزار می‌شود که تیم ملی بسکتبال سه نفره زنان ایران در گروه Cاین رقابت‌ها با تیم‌های آمریکا، روسیه، اوگاندا و آندورا همگروه است.در روز نخست مسابقات دختران بسکتبالیست ایران مقابل تیم های آمریکا و اوگاندا شکست خورده بودند.شاگردان «بیک لیک لی» دیروز در نخستین مسابقه به مصاف روسیه مدافع عنوان قهرمانی جام جهانی بسکتبال ۳ نفره رفتند و در نهایت با نتیجه ۲۲ بر ۱۲ مغلوب شدند.آنها همچنین دیروز در آخرین بازی مرحله گروهی برابر آندورا قرار گرفتند که این مسابقه برخلاف بازی های قبلی با برد ایران همراه بود. در بازی برابر آندورا دختران بسکتبالیست ایرانی خوش درخشیدند و نخستین برد خود را با نتیجه ۲۱ بر ۱۲ رقم زدند. بدین ترتیب کار ایران در مرحله گروهی با ۳ شکست و یک برد به پایان رسید و دختران بسکتبالیست در نخستین تجربه خود از صعود به مراحل بالاتر بازماندند.

تفتیان قهرمان لیگ الماس استکهلم شد

سریع ترین مرد ایران قهرمان ١٠٠ متر مسابقات لیگ الماس استکهلم سوئد شد.

به گزارش ایسنا، در جریان برگزاری مرحله ششم مسابقات دایموند لیگ استکهلم سوئد، حسن تفتیان موفق شد با ثبت زمان ۰۷ر۱۰ ثانیه ضمن ثبت بهترین رکورد فصل خود به مقام نخست این رقابت ها دست یابد.

یوشی هیده کیریو از ژاپن با رکورد ۱۵ر۱۰ ثانیه نایب قهرمان شد و گیوین اسمیلی از کانادا با زمان ۱۷ر۱۰ ثانیه به مقام سومی رسید.

نخستین پیروزی فوتبال ۵ نفره برابر فرانسه

تیم‌ ‌ملی فوتبال پنج نفره ایران در دومین دیدار خود در رقابت‌های قهرمانی جهان با نتیجه هفت بر صفر فرانسه را شکست داد.

به گزارش ایسنا، در دومین روز از رقابت‌های قهرمانی جهان فوتبال پنج نفره در مادرید اسپانیا، تیم‌ ‌ملی فوتبال پنج نفره کشورمان با نتیجه‌ هفت بر صفر فرانسه را مغلوب خود کرد.تیم‌ ‌ملی فوتبال نابینایان در نخستین بازی خود با یک گل مغلوب آرژانتین شده‌ بود.‌رقابت‌های فوتبال پنج‌ نفره قهرمانی جهان در چهار‌ گروه پنج تیمی برگزار می‌شود و ایران در گروه Bبا آرژانتین، فرانسه و کلمبیا همگروه است. تیم ایران در سومین دیدار خود امروز با کلمبیا بازی خواهد کرد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ