اخبار کوتاه داخلی
 

کیمیا علیزاده پرچمدار ایران در بازی های آسیایی

پرچمدار کاروان ایران در بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا مشخص شد.

به گزارش ایسنا، هیات اجرایی کمیته ملی المپیک نشست خود را در وزارت ورزش و جوانان با حضور مسعود سلطانی فر برگزار کرد.‌در این نشست در مورد پرچمدار کاروان ایران در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا تصمیم گیری شد و یک بانوی ورزشکار به عنوان پرچمدار انتخاب شد.بنا بر تصمیم هیات اجرایی کمیته ملی المپیک کیمیا علیزاده دارنده مدال برنز تکواندوی بانوان در المپیک ریو به عنوان پرچمدار ایران معرفی شد.در بازیهای آسیایی اینچئون بهداد سلیمی پرچمدار کاروان ایران بود. پیش از این زهرا محروقی ملی پوش تیراندازی در بازیهای آسیایی ۱۹۹۸ بانکوک نخستین بانوی پرچمدار ایران بود و علیزاده دومین بانوی پرچمدار ایران در بازیهای آسیایی به حساب می آید.

مدال برنز آسیا بر گردن نوجوانان والیبال

نوجوانان والیبالیست ایران به مدال برنز مسابقات آسیایی دست پیدا کردند.

به گزارش ایرنا ، نوجوانان ایران در آخرین دیدار خود از رقابت های قهرمانی آسیا به میزبانی تبریز در دیدار رده بندی برابر تایپه قرار گرفت و موفق شد حریف خود را۳بریک شکست دهد تا با یک پله صعود نسبت به دوره قبل به مدال برنز برسد.‌ایران این دیدار را با ترکیب بردیا سعادت، امیرحسین خانی، کمیل اکبری، امیرحسین همتی، ایمان قلیچ راد، رضا محمود آبادی و علیرضا عبداللهی آغاز کرد.‌همچنین تیم نوجوانان ژاپن هم توانست رقیب خود کره جنوبی را با نتیجه ۳ بر ۱ شکست دهد و قهرمان این مسابقات شود.‌بدین ترتیب تیم های ژاپن، کره جنوبی، ایران و چین تایپه موفق شدند سهمیه مسابقات جهانی مصر را کسب کنند.

ثبت پنجمین حرکت کیخا در کتاب جهانی ژیمناستیک

سعیدرضا کیخا پنجمین حرکت خود را در وسیله خرک حلقه در رقابت‌های ژیمناستیک هنری جام جهانی ترکیه به ثبت رساند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ژیمناستیک، در نخستین روز مسابقات ژیمناستیک جام جهانی ترکیه ، سعید رضا کیخا، کاپیتان تیم ملی ایران در وسیله خرک حلقه حرکتی جدید به نام کیخا پنج با ارزش f به نام ایران و خودش در کتاب داوری فدراسیون جهانی ثبت کرد. این برای نخستین بار است که ورزشکاری در جهان پنج حرکت را به نام خود ثبت می کند. پیش از این حرکت های کیخا یک، دو، سه و چهار در سایت فدراسیون جهانی ژیمناستیک به نام کاپیتان تیم ملی ایران ثبت

شده بود.‌او همچنین در وسیله خرک حلقه این مسابقات با امتیاز ۹۵۰ر۱۳ پس از نماینده جمهوری آذربایجان در رده دوم قرار گرفت و به فینال رسید. او باید در فینال با ورزشکارانی از ایرلند، ترکیه، انگلیس، کانادا، ازبکستان رقابت کند.

اعلام ترکیب تیم ملی ووشوی دانشجویان در مسابقات جهانی

ترکیب نهایی تیم ووشوی ساندای دانشجویان برای مسابقات جهانی اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی، از سوی کادر فنی تیم ملی ووشوی دانشجویان ترکیب نهایی ورزشکاران دختر و پسر نهایی رشته ساندا برای شرکت در مسابقات دانشجویان جهان اعلام شد. دومین دوره مسابقات ووشوی دانشجویان جهان یازده تا ۱۴ مرداد امسال در ماکائو چین برگزار خواهد شد.

ساندا مردان:وزن منهای ۶۰ کیلوگرم: علیرضا ریکیوزن منهای ۷۰ کیلو‌گرم: حمیدرضا سهندیوزن منهای ۸۰ کیلوگرم: امیر کریمی، ساندا دختران:وزن منهای ۶۰ کیلو گرم زهره شهپری

تیم ملی تیروکمان عازم چین تایپه شد

تیم ملی تیروکمان برای شرکت در مرحله سوم کاپ آسیا راهی چین تایپه شد.

به گزارش ایسنا، تیم ملی تیروکمان برای شرکت در مرحله سوم کاپ آسیا در رشته‌های ریکرو و کامپوند زنان و مردان دیروز راهی چین تایپه شد.

کمانداران اعزامی به این رقابتها را در بخش ریکرو مردان و زنان را صادق اشرفی، میلاد وزیری، عرفان ارژنگی‌پور، امین پیرعلی، پارمیدا قاسمی، شیوا شجاع مهر، مهسا بدخشان و رویا نوریان و در بخش کامپوند زنان و مردان را راحله فارسی، پریسا براتچی، فرشته قربانی، مینو عابدی، اسماعیل عبادی، مجید قیدی، امیر کاظم‌پور و نیما محبوبی تشکیل می‌دهد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ