اخبار کوتاه داخلی
 

مدال نقره عبادی در کاپ آسیا

در ادامه رقابتهای تیروکمان مرحله سوم کاپ آسیا که در چین تایپه در حال برگزاری است، کمانداران ریکرو و کامپوند زنان و مردان با شکست برابر حریفان خود از دور رقابتهای انفرادی کاپ آسیا حذف شدند و تنها اسماعیل عبادی به مدال نقره رسید.

به گزارش ایسنا، در ادامه رقابتهای تیروکمان مرحله سوم کاپ آسیا در چین تایپه و در بخش انفرادی ریکرو و کامپوند زنان و مردان، اسماعیل عبادی نقره گرفت اما سایر کمانداران ایران با شکست برابر حریفان آسیایی خود از دور رقابتهای انفرادی کاپ آسیا

حذف شدند.‌تیم ایران در این رقابتها با کسب ۲ مدال نقره در بخش تیمی کامپوند زنان و مردان، مدال برنز در میکس کامپوند و یک مدال نقره انفرادی توسط اسماعیل عبادی به کار خود در مرحله سوم کاپ آسیا پایان داد.

سلطانی نایب قهرمان وزنه برداری جوانان جهان شد

وزنه بردار جوان ایران با کسب دو مدال نقره و یک برنز ، نایب قهرمان جهان در دسته ۷۷ کیلوگرم شد.

به گزارش ایسنا، رقابت‌های دسته ۷۷ کیلوگرم قهرمانی جوانان جهان به پایان رسید و ایران توانست در این وزن صاحب دو مدال نقره و یک برنز شود.‌حسین سلطانی تنها نماینده ایران در این وزن با رکورد ۱۴۹ کیلوگرم در یک ضرب مدال نقره گرفت. در دوضرب با ۱۷۷ کیلوگرم مدال برنز را کسب کرد و در مجموع دو حرکت با رکورد ۳۲۶ کیلوگرم نایب قهرمان جهان شد.وزنه بردار لتونی قهرمان شد و وزنه بردار ارمنستان بر سکوی سوم جهان قرار گرفت.

۲۵ تیر، قرعه‌کشی لیگ دسته اول فوتبال

مراسم قرعه کشی لیگ دسته اول فوتبال در فصل ۹۸-۹۷ روز دوشنبه ۲۵ تیر برگزار می‌شود.‌به گزارش ایسنا، مراسم قرعه کشی رقابت‌های لیگ دسته اول برای فصل ۹۸-۹۷ (۲۵ تیر) در هتل آکادمی فوتبال ایران با حضور نمایندگان ۱۸ تیم حاضر در مسابقات برگزار می‌شود.رقابت‌های لیگ دسته اول در فصل ۹۸-۹۷ از ۲۰ مرداد ۹۷ آغاز می‌شود.

همگروه‌های بسکتبال ایران در تورنمنت اطلس مشخص شدند

تیم ملی بسکتبال ایران در تورنمنت اطلس چین با نماینده کشورهای آمریکا، لهستان و استرالیا همگروه شد.

به گزارش ایسنا، تیم ملی بسکتبال ایران در این رقابت ها در گروه دوم با نماینده آمریکا، نماینده لهستان و نماینده استرالیا همگروه شده است و از ۲۶ تا ۳۱ تیر به میدان می رود.

گروه بندی مسابقات:

گروه A: چین، آلمان، نیجریه و جمهوری چک

گروه B: آمریکا، ایران، لهستان و استرالیا

تیم ایران سه شنبه ۲۶ تیربه مصاف استرالیا‌ و سپس با لهستان وآمریکا مسابقه می دهد.

در پایان دیدارهای مقدماتی تورنمنت بین المللی اطلس اسپورت، دو تیم برتر هر گروه راهی مرحله نیمه نهایی می شوند تا رقابت خود را برای کسب عنوان نخست تا چهارم پیگیری کنند.‌همچنین بعد از تورنمنت اطلس تیم ملی در یک رویداد دیگر هم شرکت می کند. در این رویداد آلمان، چین و نیجریه هم حضور دارند.‌تیم ایران در دومین تورنمنت بسکتبال چین‌ سه‌شنبه ۲ مرداد با آلمان وسپس به مصاف‌ چین ونیجریه می رود.تیم ملی ایران خود را برای حضور در بازی های آسیایی آماده می کند.

خداحافظی دارنده ۳ مدال پارالمپیک از دنیای قهرمانی

علی صادق‌زاده دارنده سه مدال بازی‌های پارالمپیک در رشته وزنه‌برداری، از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.

به گزارش ایسنا، علی‌ صادق‌زاده وزنه‌بردار معلول کشورمان که سابقه حضور در رقابت‌های جهانی، پاراآسیایی و پارالمپیک در ۱۷ سال گذشته را در کارنامه خود دارد، از دنیای قهرمانی و ورزش حرفه‌ای خداحافظی کرد.‌صادق‌زاده در مدت حضورش در تیم ملی وزنه‌برداری معلولان افتخاراتی همچون سه‌بار قهرمانی در جهان، کسب یک طلا و یک برنز در بازی‌های پاراآسیایی اینچئون و گوانجو و همچنین کسب سه مدال برنز در بازی‌های پارالمپیک ۲۰۰۸ پکن، ۲۰۱۲ لندن و ۲۰۱۶ ریو را در کارنامه قهرمانی خود دارد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ