اخبار کوتاه داخلی
 

یکشنبه، ثبت‌نام از نامزدهای ریاست ۴ فدراسیون

با اعلام معاونت ورزش قهرمانی، قرار است ثبت‌نام از نامزدهای ریاست ۴ فدراسیون ورزشی از یکشنبه آغاز شود.به گزارش خبرگزاری فارس‌ به دنبال ممنوعیت بکارگیری بازنشسته ها در دستگاه‌های دولتی و فدراسیون‌های ورزشی‌ وزارت ورزش و جوانان برای ۴ فدراسیون سرپرست معرفی کرد. احمد گواری به عنوان سرپرست فدراسیون قایقرانی، حسن سلگی به عنوان سرپرست فدراسیون ناشنوایان، یاشار بی غم سرپرست فدراسیون چوگان و حسن اباذری به عنوان سرپرست فدراسیون هاکی معرفی شدند.قرار است ثبت‌نام از نامزدهای ریاست این فدراسیون‌ها از روز یکشنبه آغاز شود و به مدت ۱۰ روز کاری ادامه خواهد داشت.با توجه به پایان دوره ۴ ساله غلامرضا امینی در فدراسیون قایقرانی، ثبت‌نام از نامزدهای ریاست فدراسیون یک بار انجام و تاریخ برگزاری مجمع انتخاباتی نیز اعلام شد اما قبل از بازی‌های آسیایی زمان مجمع لغو شد.

استعفاهای دیگر در فدراسیون کشتی

بدنبال استعفای رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی، اعضای شورای فنی کشتی آزاد نیز از سمت خود استعفا دادند.به گزارش ایسنا‌ ابراهیم جوادی و منصور برزگر دو عضو اصلی شورای فنی کشتی آزاد در گفتگو با ایسنا اعلام کردند بدنبال استعفای خادم، آن ها نیز دیگر به حضور در شورای فنی ادامه نمی‌دهند و از سمت خود استعفا کرده‌اند.‌همچنین حمید بنی تمیم نایب رییس و رضا لایق دبیر فدراسیون کشتی در نامه ای به اعضای مجمع عمومی فدراسیون کشتی، از سمت‌های خود استعفاء دادند.

برد تیم دوبل ایران در مسابقات جهانی

در مسابقات تنیس روی میز اپن جهانی سوئد تیم دوبل ایران در دور اول پیروز شد.به گزارش خبرگزاری فارس، در ادامه رقابت های تنیس روی اپن جهانی سوئد، مرحله مقدماتی رقابت های دوبل برگزار شد و در اولین بازی دور مقدماتی تیم دونفره ایران متشکل از برادران عالمیان به مصاف تیم دونفره تاماس لاکاتوش از مجارستان و هونور شزوکس رفت و موفق شد با نتیجه ۳ بر ۲ این تیم را شکست دهد.

نایب قهرمانی نماینده ایران در مسابقات شطرنج تایلند

با پایان ۹ دور مسابقات شطرنج اوپن تایلند،امیررضا پوررمضانعلی نماینده کشورمان با کسب ۷ امتیاز به عنوان نایب قهرمانی دست یافت.به گزارش ایرنا، در پایان این رقابتها

«ترن تون» ویتنامی با هشت امتیاز در رده نخست و «داروین لایلو» فیلیپینی با ۷ امتیاز در رده سوم قرار گرفتند.پوررمضانعلی در سال ۲۰۱۴ عنوان استاد بین المللی و در سال ۲۰۱۶ عنوان استاد بزرگی شطرنج را کسب کرد. او در مسابقات زون غرب آسیا به عنوان قهرمانی رسید و در سال ۲۰۱۷ به همراه تیم شطرنج سایپا مقام نخست باشگاه های آسیا را از آن خود کرد. آخرین عنوان چشمگیر این شطرنج باز گیلانی پیش از مسابقات اوپن تایلند، کسب عنوان نایب قهرمانی در جام استعدادهای جوان یادبود «کارپف کپ دگد» فرانسه در سال ۲۰۱۷ بود.

مهاجرانی بهترین سرمربی تاریخ جام‌ملت‌ها شد

سرمربی تیم‌ملی ایران در جام ملت‌های ۱۹۷۶ که به همراه این تیم توانست عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را کسب کند، به عنوان بهترین سرمربی تاریخ جام‌ملت‌ها انتخاب شد.به گزارش ایسنا، حشمت مهاجرانی سرمربی تیم‌ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۱۹۷۸‌ المپیک ۱۹۷۶ و جام ملت‌های ۱۹۷۶ که توانست در این دوره از جام ملت‌ها به همراه ایران‌ قهرمان این رقابت‌ها شود با کسب ۹۳ درصد آرا به عنوان بهترین سرمربی تاریخ جام ملت‌های آسیا انتخاب شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ