اخبار کوتاه داخلی
 

صعود دانشجویان ایران به جمع ۸ تیم برتر آسیا

تیم فوتبال دانشجویان دانشگاه جامع علمی- کاربردی با شکست تیم مالزی به جمع ۸ تیم برتر آسیا راه یافت.

به گزارش فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی، تیم فوتبال دانشگاه جامع علمی-کاربردی در بازی سوم خود در مرحله گروهی رقابت‌های فوتبال قهرمانی دانشگاه های آسیا با شکست نماینده مالزی به جمع هشت تیم برتر راه یافت.

دانشجویان کشورمان در این بازی با نتیجه ۶ بر صفر به پیروزی دست یافتند و با سه پیروزی به عنوان تیم نخست گروه Aبه مرحله بعد راه یافتند. پیش از این هم تیم دانشجویان کشورمان موفق به شکست تیم چین و هنگ‌کنگ شده بود. دو تیم برتر این دوره از رقابت ها به عنوان نماینده قاره آسیا به لیگ جهانی فوتبال دانشجویان راه خواهند یافت.

چهارمین دوره مسابقات فوتبال دانشگاه های آسیا ۷ تا۲۰ آبان در شهر جین جیانگ چین در حال برگزاری است.

تیم ملی فوتبال ایران به مصاف ترینیداد و توباگو می رود

فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرد: تیم ملی کشورمان در ادامه روند آمادگی خود برای حضور قدرتمند در جام ملت های آسیا به مصاف تیم ملی ترینیداد و توباگو خواهد رفت.

به گزارش ایرنا، دیدار این دو تیم روز پنجشنبه،۲۴ آبان ماه ساعت ۱۸ در ورزشگاه آزادی برگزار می شود. تیم ملی فوتبال ایران پس از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در دیدارهای دوستانه به مصاف ازبکستان و بولیوی رفت که در هر دو دیدار موفق به کسب پیروزی شد. این در حالی است که ملی پوشان ایران دو تاریخ فیفادی را برای برگزاری دیدارهای دوستانه از دست دادند.‌ اردوی سوم تیم ملی از۱۶ تا ۲۹ آبان برگزار می‌شود.

شانس بالای ایران برای میزبانی واترپلوی قهرمانی جوانان جهان

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو از شانس ۶۰ تا ۷۰ درصدی ایران برای گرفتن میزبانی مسابقات واترپلوی قهرمانی جوانان جهان

خبر داد.

محسن رضوانی در گفتگو با ایسنا، در باره تصمیم فدراسیون شنا،‌ شیرجه و واترپلوی ایران برای در اختیار گرفتن میزبانی رقابت‌های قهرمانی واترپلو جوانان جهان ، توضیح داد: عملی شدن این کار یک اتفاق بزرگ است که امیدوارم محقق شود. برای رخ دادن این مهم تلاش کرده‌ایم اما کار سختی است و باید منتظر تصمیم فدراسیون جهانی باشیم.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا ایران شرایط، توانایی و زیر ساخت‌های لازم را برای فراهم کردن یک میزبانی خوب دارد؟ توضیح داد: من فکر می‌کنم اگر بتوانیم از داشته‌های خود به صورت برنامه‌ریزی شده استفاده کنیم به مشکل نمی‌خوریم. اگر این اتفاق رخ دهد قصد دارم استخر بین‌المللی ۹ دی را محل برگزاری رقابت‌ها و استخرهایی چون نوفلاح را محل تمرین تیم‌ها کنیم.

یک طلا و ۲ نقره آسیا برای سنگنوردان نوجوان و جوان ایران

در مسابقات سنگنوردی قهرمانی جوانان و نوجوانان آسیا یک مدال طلا و دو مدال نقره برای ایران به دست آمد.

به گزارش ایسنا، در جریان برگزاری مسابقات سنگنوردی قهرمانی جوانان و نوجوانان آسیا محیا دارابیان با غلبه بر سنگنوردی از چین به مدال طلای سرعت در بخش نوجوانان Aدست یافت. همچنین در بخش سرعت پسران نوجوان A، پوریا کریم پور بعد از سنگنوردی از چین به مدال نقره رسید.

در ماده سرعت جوانان هم میلاد علیپور با رکورد ۶.۴۲۰ ثانیه در رده دوم ایستاد و مدال نقره را بر گردن آویخت.

دیدار دوستانه بسکتبال ایران و قطر

تیم ملی بسکتبال ایران پیش از سفر به استرالیا دو دیدار تدارکاتی برابر قطر خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، با دعوت فدراسیون قطر، تیم ملی بسکتبال ایران پیش از سفر به استرالیا دو دیدار دوستانه با تیم ملی قطر در دوحه خواهد داشت و سپس برای شروع کارش در پنجره سوم انتخابی جام جهانی ٢٠١٩ راهی استرالیا خواهد شد. تیم ملی ایران در پنجره پنجم انتخابی جام جهانی برابر استرالیا و فیلیپین بازی خواهند کرد و دو مسابقه خارج از خانه

دارد.

ایران پنجره چهارم را با برد برابر فیلیپین آغاز کرد و برابر ژاپن باخت.

Email this page

نسخه مناسب چاپ