اخبار کوتاه داخلی
 

سرمربی پیشین تیم ژاپن: ایران شانس زیادی برای قهرمانی دارد

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ژاپن اعتقاد دارد ایران یکی از قدرت‎های برتر فوتبال آسیاست که می‌تواند در جام ملت‌ها به قهرمانی برسد.به گزارش خبرنگار مهر، اوکادا سرمربی سابق ژاپنی که هدایت این تیم را در جام‌های جهانی ۱۹۹۸ و ۲۰۱۰در اختیار داشت درباره شانس تیم ملی فوتبال ایران برای رسیدن به قهرمانی هفدهمین دوره جام ملت‌های آسیا گفت: کی روش مربی خیلی بزرگی است که در ایران حضور دارد. او می‌تواند با بهره گیری از بازیکنان پرقدرت و خلاق ایران به قهرمانی در جام ملت‌ها برسد.اوکادا در ادامه درباره کیفیت تیم‌ها در این دوره از رقابت‌ها اظهار داشت: فوتبال در آسیا پیشرفت محسوسی کرده است و فاصله تیم‌ها خیلی کم شده است. با این حال تنها چند تیم می توانند همچنان به قهرمانی فکر کنند که ایران وژاپن و کره جنوبی از مدعیان قهرمانی هستند. من فکر می کنم ایران شانس زیادی برای قهرمانی دارد.

۱۷ دی‌ماه به نام روز پیشکسوتان نامگذاری می‌شود

وزیر ورزش و جوانان با پیشنهاد صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان برای نامگذاری ۱۷ دی ماه به نام روز پیشکسوتان ورزش موافقت کرد.به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، با موافقت مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، ۱۷ دی ماه به نام روز پیشکسوتان ورزش در شورای فرهنگ عمومی کشور به عنوان پیشنهاد وزارت ورزش و جوانان مطرح می‌شود. هدف از نام­گذاری این روز گرامیداشت مقام و جایگاه پیشکسوتان ورزش و تحکیم جایگاه بزرگان و بزرگداشت قهرمانان و ارزش­ها و تحکیم پیوندهای دینی، فرهنگی، اجتماعی در جامعه است.

فغانی دیدار ژاپن و ترکمنستان را سوت می‌زند

نماینده داوری ایران در جام ملت‌های آسیا، دیدار ژاپن و ترکمنستان را قضاوت می‌کند.به گزارش ایسنا، در ادامه دور نخست جام ملت‌های آسیا دو تیم ژاپن و ترکمنستان در گروه Fفردا ساعت ۱۴:۳۰ به مصاف هم می‌روند.در همین راستا کنفدراسیون فوتبال آسیا،‌ علیرضا فغانی و تیمش را برای قضاوت در این دیدار انتخاب کرد تا نماینده داوری ایران در جام ملت‌های آسیا، نخستین قضاوتش را انجام دهد.

پیروزی دشوار چین در اولین گام

تیم ملی فوتبال چین موفق شد با برتری ۲ بر یک برابر قرقیزستان، جام ملت‌های آسیا را با برد شروع کند.به گزارش ایسنا، برخلاف تصورها قرقیزستان که اولین حضور خود را در جام ملت‌ها تجربه می‌کرد، توانست بازی بهتری به نمایش بگذارد. در اواخر نیمه نخست، اخلیدین اسرائیلوف توانست با شوتی زیبا دروازه چین را باز کند و اولین گل تاریخ تیم ملی کشورش را در جام ملت‌های آسیا به ثمر برساند و نیمه نخست با برتری یک بر صفر قرقیزها خاتمه یافت.در آغاز نیمه دوم چینی‌ها کمی بهتر از نیمه نخست بازی کردند. در دقیقه ۵۱ ماتیاس دروازه‌بان قرقیزستان به شکلی عجیب دروازه خودی را باز کرد تا بازی یک بر یک شود.یو دابائو در دقیقه ۷۸ موفق شد با عبور از دروازه‌بان قرقیزستان دروازه این تیم را باز کند تا چینی‌ها با نتیجه ۲ بر یک حریف خود را شکست دهند.

در دیگر دیدار نیز تیم کره جنوبی در صورتی که برتری محسوسی نسبت به فیلیپین نداشت با نتیجه یک بر صفر پیروز شد.

رقابت‌های هندبال بانوان غرب آسیا به تعویق افتاد

با اعلام کنفدراسیون هندبال آسیا زمان آغاز رقابت‌های بانوان غرب این قاره به فروردین ماه سال آینده موکول شد.به گزارش ایرنا، با اعلام کنفدراسیون هندبال آسیا رقابت‌های بانوان غرب آسیا به تعویق افتاد. قرار بود این رقابت‌ها از هفدهم تا بیست و چهارم بهمن ماه در لبنان برگزار شود.سومین دوره از رقابت‌های هندبال بانوان غرب آسیا طبق برنامه ریزی جدید بیست و چهارم تا سی ام فروردین ماه سال ۹۸ در بیروت برگزار خواهد شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ