اخبار کوتاه داخلی
 

خسرو هرندی اولین استاد بین المللی شطرنج درگذشت

خسرو هرندی پس از نیم قرن فعالیت صادقانه در عرصه علم و ورزش جان‌به‌جان آفرین تسلیم کرد.به گزارش خبرگزاری فارس، خسرو هرندی استاد بین‌المللی شطرنج ۱۷ دی ماه ۱۳۹۷ از دنیا رفت. بسیاری از قهرمانان شطرنج امروز ایران ثمره سالها تلاش این استاد گرانقدر بودند و نقش پررنگ ایشان در شطرنج ایران بر هیچ کس پوشیده نیست.خسرو هرندی متولد ۲۰ شهریور ۱۳۲۹، فارغ التحصیل رشته مهندسی برق دانشگاه صنعتی شریف است. استاد هرندی در رشته ورزشی شطرنج بیش از ۵۰ سال فعالیت داشت و دوبار عنوان قهرمانی کشور را به خود اختصاص داد. وی دو بار (به مدت ۶ سال) عنوان قهرمانی غرب آسیا را نیز در اختیار داشت. هرندی اولین استاد بین المللی شطرنج ایران بود که این عنوان را در سال ۱۳۵۴ همراه با قهرمانی آسیا بدست آورد.در هنگام بازگشایی مجدد فدراسیون شطرنج پس از انقلاب، استاد هرندی به عنوان دبیر فدراسیون فعالیتش را از سر گرفت و با هزینه شخصی فدراسیون ایران را به عضویت فدراسیون جهانی (فیده) در آورد.

ستایش فیفا از نمایش خوب ایران برابر یمن

سایت فیفا به تمجید از عملکرد خوب ایران در بازی برابر یمن پرداخت و نمایش شاگردان کی‌روش را ستود.به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از فیفا، تیم‌های مدعی کره جنوبی، چین، ایران توانستند سه تیم فیلیپین، قرقیزستان و یمن را که برای اولین بار در جام ملت‌های آسیا حاضر بودند را از پیش رو بردارند. ایران با نمایش خوب خود در بازی نخست برای تیم‌های دیگر خط و نشان کشید و با پنج گل یمن را شکست داد.قهرمان سه دوره جام ملت‌های آسیا در همان ۲۵ دقیقه نخست توانست سه گل به حریف خود بزند. دو گل از مهدی طارمی و یک کاشته از اشکان دژاگه که به دروازه‌بان یمن اصابت کرد و وارد دروازه‌ شد. در نیمه دوم سردار آزمون و سامان قدوس که به عنوان بازیکن تعویضی به زمین آمده بود دو گل دیگر به ثمر رساندند تا پیروزی پر گلی نصیب ایران شود. ‌‌آس اسپانیا نیز در گزارشی نوشت ایران فرم خوب خود را بعد از جام جهانی حفظ کرد و نمایش خوبی در بازی نخست خود در جام ملت های آسیا داشت.

برد عراق مقابل ویتنام

تیم ملی فوتبال عراق برابر ویتنام کامبک زد و با نتیجه ۳ بر ۲ حریف را با شکست روبرو ساخت.به گزارش ایسنا، دو تیم هم‌گروه ایران در جام ملت‌های آسیا یعنی ویتنام و عراق برابر هم به میدان رفتند که این دیدار با برتری ۳ بر ۲ عراقی ها به پایان رسید. دو تیم فوتبال جسورانه‌ای را به نمایش گذاشتند.

قدوس: بهتر از این گل را برای تیم ملی می زنم

هافبک تیم ملی فوتبال ایران گفت: فکر می‌کردم توپ به جایی برسد که ایستادم ولی بهتر از این گل را در آینده برای تیم ملی خواهم زد.سامان قدوس در گفت و گو با خبرنگار اعزامی فارس به امارات در خصوص گل زیبایی که به ثمر رساند گفت: من بیرون از محوطه جریمه بودم، فکر کردم توپ همان جایی که ایستاده بودم می آید، خوشحال شدم که توپ به من رسید و یک شوت محکمی زدم که وارد دروازه شد.مطمئن باشید بهتر از این گل را برای تیم ملی می زنم.

قلی زاده راهی اسپانیا شد

علی قلی زاده هافبک تیم ملی فوتبال ایران اردوی تیم ملی را در امارات ترک کرد. قلی‌زاده به دلیل مصدومیت قادر به همراهی ایران در جام ملت‌ها نبود.به گزارش خبرگزاری مهر، علی قلی زاده که بامداد دیروز امارات را به مقصد اسپانیا و با هدف پیوستن به باشگاهش که در اسپانیا اردو دارد، ترک کرد، گفت: پس از جام جهانی تمام تلاشم را به کار بستم تا بتوانم توجه کی‌روش را جلب کنم. اما با یک بدشانسی روبرو شدم و تمام مدت که اینجا بودم بیشترین توجه به من شد تا بتوانم به مسابقات برسم و قسمتم حضور در این مسابقات نبود.وی افزود: امیدوارم تیم ملی بعد از سالیان دراز این امر مهم را محقق کند و قهرمان بشود. من هم تمام وجودم همراه تیم خواهد بود و دعا می کنم که تیم موفق شود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ