اخبار کوتاه داخلی
 

بیرانوند: قابل مقایسه با حجازی و عابدزاده نیستم

دروازه‌بان پرسپولیس با اعلام این که قهرمانی در لیگ قهرمانان آسیا و کسب عنوان مرد سال اهداف او هستند، یادآور شد، چیزهای زیادی از عابدزاده و حجازی آموخته است.به‌ گزارش ‌ایسنا، دروازه‌بان پرسپولیس در گفت‌وگو با سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در پاسخ به شباهتش به احمدرضا عابدزاده و ناصر حجازی‌ گفت‌: عابدزاده و حجازی دروازه‌بانان بزرگی هستند و من چیزهای زیادی از آنها یاد گرفتم. من هیچ وقت نمی‌توانم شبیه آنها شوم. حجازی مرد بزرگی بود که به اصول اخلاقی پایبند بود و همیشه به این اصول احترام می‌گذاشت. من همیشه از او چیزهای زیادی یاد گرفتم. عابدزاده را هم خیلی دوست دارم. پسر او در تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران هم بازی من است.دروازه‌بان پرسپولیس اضافه کرد: اگر من به عنوان مرد سال آسیا انتخاب شوم، افتخار بزرگی نصیب خود و کشورم کرده‌ام. امیدوارم این اتفاق رخ دهد، چرا که همیشه این یکی از آرزوهای من در زندگی بوده است. اگر این جایزه را ببرم سال‌ها آن را به یاد خواهم داشت و لذت خواهم برد.

دانشور در کمپ نخبه‌های دوچرخه‌سواری دنیا

محمد دانشور ملی‌پوش دوچرخه‌سواری کشورمان جهت حضور در دوره نخبگان اتحادیه جهانی راهی کشور سوئیس شد.به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از فدراسیون دوچرخه‌سواری، محمد دانشورخرم، مرد طلایی بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ و دارنده چندین مدال قهرمانی آسیا در بخش سرعت از سوی اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری (یو سی آی) به عنوان یکی از نخبگان رشته سرعت به این دوره پیشرفته دعوت شده است.تمرینات دانشور زیر نظر گرک مکلین، دارنده مدال نقره المپیک، طلای پارالمپیک که در سال ۲۰۱۰ نیز سرمربی تیم ملی دوچرخه‌سواری ایران در بازی‌های آسیایی چین بوده است صورت می‌گیرد. دانشور تا تاریخ ۲۶ آذرماه در کشور سوئیس به تمریناتش ادامه می‌دهد.

برگزاری کمیسیون ورزشکاران کمیته بین المللی المپیک در ایران

کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک قصد دارد در صورت فراهم بودن شرایط، میزبان یکی از نشست‎های آینده کمیسیون ورزشکاران کمیته بین‎المللی المپیک (IOC) باشد.به گزارش خبرنگار مهر، این پیشنهاد به صورت رسمی در اختیار رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک قرار داده شده است تا توسط وی در هیات اجرایی مطرح و مورد بررسی قرار بگیرد. در صورت موافقت صالحی امیری و اعضای هیات اجرایی کمیته ملی المپیک، رایزنی‌های ابتدایی برای موافقت کمیته بین المللی المپیک و کمیسیون ورزشکاران این کمیته جهت میزبانی ایران در یکی از نشست های آینده توسط کمیته ملی المپیک و کمیسیون ورزشکاران کشورمان انجام خواهد شد.

نوری :وادارم کردند قطع همکاری کنم

نایب‌رئیس بانوان فدراسیون هندبال گفت استعفا نکرده است.به گزارش خبرگزاری فارس‌‌ در رسانه‌ها خبرهایی مبنی بر استعفای میترا نوری از نایب‌رئیسی هندبال بانوان منتشر شد.وی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی فارس، در این باره گفت: من استعفا نکردم. برخی از مدیران بازنشسته به دنبال انتخاب جانشین برای خود هستند اگر در این میان آلترناتیوی هم در آن رشته باشد عرصه را به او تنگ می‌کنند تا مجبور به استعفا شود.وی افزود: اگر استعفا دهد برای تخریب شخص و اجرای برنامه‌یشان استفاده می‌کنند اگر استعفا ندهد محترمانه قطع همکاری را به او ابلاغ می‌کنند.

دختران بسکتبالیست ، گوام را بردند

تیم ملی بسکتبال دختران زیر ۱۸ سال ایران در ادامه رقابت‌های قهرمانی آسیا گوام را شکست داد.به گزارش ایسنا، دختران بسکتبالیست ایران در آخرین بازی مرحله گروهی قهرمانی آسیا به مصاف تیم گوام رفتند و با نتیجه ۹۸ بر ۵۵ به پیروزی رسیدند.دختران ایران کوارتر اول را ۱۹ بر ۱۸ به گوام واگذار کردند اما در کوارتر دوم و در یک بازی یک طرفه ۲۹ بر ۸ از حریف خود پیش افتادند. در ادامه، رقابت نزدیک ۱۸ بر ۱۴ کوارتر سوم را تیم ایران برد تا فاصله خود را با حریف بیشتر کند و کوارتر چهارم هم ۳۳ بر ۱۴ به نفع ایران به پایان رسید. در بازی‌های روزهای گذشته، ایران ۷۳ بر ۶۵ برابر هند شکست خورد اما سنگاپور را ۷۰ بر ۵۳ شکست داد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ