اخبار کوتاه
 

امباپه‌، ارزشمندترین فوتبالیست دنیا ، مسی در رده هفتم!

طبق آخرین مطالعه انجام شده ارزشمندترین بازیکنان دنیای فوتبال معرفی شدند، این بازیکنان عمدتا از لیگ انگلیس و از ۱۱ کشور دنیا هستند.به گزارش خبرگزاری مهر، اخیراً یک مطالعه فوتبالی نشان داده که کیلیان امباپه، ستاره جوان تیم فوتبال پاری‌سن ژرمن، ارزشمندترین بازیکن دنیای فوتبال است. قیمت او ۲۱۸ر۵ میلیون یورو تخمین زده شده است که ۱۸ر۲ میلیون یورو بیشتر از نفر دوم لیست منتشر شده در این مطالعه، یعنی هری کین از تاتنهام است.نفر سوم هم‌تیمی برزیلی امباپه، نیمار، است و قیمت او ۱۹۷ر۱ میلیون یورو تخمین زده شده است. بازیکنان دیگری که جزو ۵ بازیکن اول این لیست هستند هم رحیم استرلینگ و محمد صلاح هستند که به ترتیب ۱۸۵ر۸ و ۱۸۴ر۳ میلیون یورو قیمت دارند.در این لیست لیونل مسی، یکی از غول‌های دنیای فوتبال در رتبه هفتم و با ارزش ۱۷۱ر۲ میلیون یورو قرار گرفته و رقیب همیشگی او، کریس رونالدو، در رتبه نوزدهم با ۱۲۷ر۲ میلیون یورو قرار دارد.

چین میزبان لیگ بسکتبال NBA

اتحادیه ملی بسکتبال آمریکا ‌ اعلام کرد که دو دیدار از لیگ بسکتبال این کشور در چین برگزار می شود.به گزارش ایرنا، طبق اعلام اتحادیه ملی بسکتبال دو تیم بروکلین و لس آنجلس لیکرز در تاریخ های دهم و دوازدهم اکتبر ۲۰۱۹ (هجدهم و بیستم مهر سال ۹۸) در چین به مصاف هم خواهند رفت.دیدار اول به میزبانی شانگهای برگزار می شود و شهر شنژن میزبان دومین مسابقه است.بسکتبال NBAبا هدف توسعه این رشته در کشورهای مختلف، برخی دیدارهای حساس و البته جذابش را با حضور ستاره ها در کشورهای دیگر برگزار می کند. مکزیک و انگلستان نیز از جمله کشورهایی بودند که میزبان برخی دیدارهای این لیگ شدند. انگلیس بیست و هفتم ماه جاری میزبان دو تیم نیویورک و واشنگتن خواهد بود.

پوچتینو: آرسنال با آرسن ونگر خوب رفتار نکرد

سرمربی آرژانتینی تیم فوتبال تاتنهام هاتسپر از نحوه برخورد آرسنال با مربی سابقش انتقاد کرد.به گزارش خبرگزاری فارس، آرسن ونگر چندین ماه است که دیگر روی نیمکت آرسنال نمی‌نشیند.به جای او، اونای امری مسئولیت توپچی‌ها را برعهده دارد.مائوریسیو پوچتینو در مصاحبه‌ای به نحوه برخورد اواخر فصل گذشته مدیریت باشگاه رقیب با ونگر اشاره کرده و البته به این موضوع نقد دارد.وی در مصاحبه با فورفورتو اظهار داشت:برای آرسن ونگر بسیار احترام قائل هستم.این که شما در تیمی مثل آرسنال ۲۲ سال مربیگری کنی، فقط و فقط مربی خوبی نیستی بلکه شخصیتی بس بزرگ هستید که به بازیکنان عظمت را می‌بخشید.از این که مدیریت آرسنال با او به خوبی برخورد نکرد و تیم را آنگونه ترک کرد، متاسف شدم.به نظرم باید از او قدردانی بهتری به عمل می‌آمد.

اشک‌های فدرر در یک مصاحبه

تنیسور سوییسی به خاطر نخستین سرمربی‌اش در یک مصاحبه اشک ریخت.به گزارش ایسنا و به نقل از آس، راجر فدرر درمصاحبه با سی ان ان وقتی در مورد اولین سرمربی‌اش، پتر کارتر از او پرسیده شد، اشک ریخت. مربی اتریشی به خاطر تصادفی که در ماه عسلش در آفریقای جنوبی رخ داد جانش را از دست داد و نتوانست روزهای اوج شاگردش را ببیند. این اتفاق ۱۶ سال پیش و در آگوست ۲۰۰۲ اتفاق افتاد و فدرر برای نخستین بار در سال ۲۰۰۳ نخستین ویمبلدون خود را به دست آورد.مرد شماره سه جهان با چشمان گریان درباره این موضوع صحبت کرد و گفت: اگر قرار باشد از کسی به خاطر تکنیکم تشکر کنم او کسی نیست جز کارتر. دلم برایش خیلی تنگ شده است. امیدوارم به من افتخار کند. مرگ او باعث شد من به خودم آیم و از آن روز شروع کردم به سخت تمرین کردن.

Email this page

نسخه مناسب چاپ