اخبار کوتاه
 

پیروزی ژاپن و ازبکستان در جام ملت ها

تیم ملی ژاپن در دیدار اولش در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ مقابل ترکمنستان به پیروزی رسید.به گزارش خبرگزاری فارس، ژاپنی ها در نیمه اول فرصت جدی برای گلزنی نداشتند و در این بین ترکمنستان با یک بازی منطقی ‌موفق شد در دقیقه ۲۶ ‌با شوت سرکش ارسلانمراد امانوف، کاپیتانش به گل برتری برسد و در نهایت بازی در نیمه اول با نتیجه یک بر صفر به نفع ترکمنستان شگفتی ساز به پایان رسید.ژاپنی‌ها در نیمه دوم موفق شدند در دقیقه ۵۶ با گل اوساکو بازی را به تساوی بکشانند و حملاتشان دو چندان شد تا جایی که بعد از ۲ دقیقه ‌اوساکو گل دوم خودش و تیمش را به ثمر رساند. سامورایی ها در دقیقه ۷۱ بوسیله دوان گل سومشان را زدند.ترکمنستان پس از دریافت گل سوم به خودش آمد و در نهایت در دقیقه ۷۹ ترکمن ها از روی نقطه پنالتی گل دومشان را بوسیله اتایوف به ثمر رساندند. در نهایت این دیدار با نتیجه۳ بر ۲ به نفع سامورایی ها به پایان رسید.

در دیگر دیدار که جان‌دار‌تر از بازی اول بود ازبکستان ۲ بر یک عمان را از پیش رو برداشت در حالی که در دقایق پایانی داور از صحنه مشکوک به پنالتی برای عمانی‌ها صرف‌نظر کرد.

«شاعر فوتبال» در تالار مشاهیر ماراکانا جاودانه شد

رونالدینیو فوق ستاره اسبق تیم ملی برزیل به تالار مشاهیر ورزشگاه مشهور ماراکانا واقع در ریودوژانیرو پیوست تا رد پای «شاعر فوتبال» در قلب تاریخ جاودانه شود.به گزارش ایرنا، خبرگزاری آسوشیتد پرس نوشت: رونالدینیو که در سال ۲۰۰۲ به همراه سلسائو جام قهرمانی جهان را بالای سر برد و چهار سال بعد یعنی در سال ۲۰۰۶ به همراه آبی اناری ها عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را تصاحب کرد، به این افتخار نائل آمد.ستاره ۳۸ ساله سال های نه چندان دور باشگاه بارسلونا، با این افتخار به جمع بزرگانی همچون پله، گارینکا، زیکو و یک دوجین نام بزرگ دیگری پیوست که ردپای خود را در تالار مشاهیر این ورزشگاه پرآوازه به یادگار گذاشته اند.

شکست سنگین شینجیانگ با حضور حامد حدادی

تیم بسکتبال شینجیانگ در حضور ستاره ایرانی خود در لیگ چین مغلوب گواندونگ شد.به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، رقابت‌های لیگ بسکتبال چین پیگیری شد و تیم شینجیانگ در حضور حامد حدادی مقابل گواندونگ قرار گرفت.در این بازی که با شکست ۱۱۵ بر ۸۹ شینجیانگ همراه بود حدادی ۳۰ دقیقه و ۱۰ ثانیه در ترکیب تیمش قرار داشت و در این مدت ۷ امتیاز، ۱۴ریباند، ۴ پاس منجر به گل، ۳ توپ ربایی و ۲ بلاک شات داشت.تقابل حدادی و جیان لیان، سنتر تیم ملی بسکتبال چین که بارها در مسابقات آسیایی مقابل هم قرار گرفته‌اند، از نکات جالب توجه این بازی بود.

رکورد ویژه پیتسی با عربستان

خوان آنتونیو پیتسی به اولین سرمربی تاریخ عربستان تبدیل شد که به برد در جام جهانی و جام ملت‌ها می‌رسد.به گزارش ایسنا و به نقل از اهداف، تیم ملی فوتبال عربستان موفق شد در اولین دیدار خود در جام ملت‌های آسیا کره شمالی را که یک نیمه ۱۰ نفره بازی کرد، با ۴ گل شکست دهد. خوان آنتونیو پیتسی سرمربی عربستان بعد از این برد صاحب یک رکورد ویژه در تاریخ فوتبال عربستان شد و به اولین سرمربی تاریخ سعودی‌ها تبدیل شد که به برد در جام ملت‌ها و جام جهانی دست می‌یابد.تیم او در جام جهانی موفق شد مصر را با نتیجه ۲ بر یک شکست دهد و اکنون نیز بعد از برتری ۴ بر صفر برابر کره شمالی، این رکورد برای پیتسی ثبت شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ