اخبار کوتاه
واریز یارانه نقدی بهمن پنجشنبه شب

نود و ششمین مرحله از یارانه نقدی پس فرداشب به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

بر اساس اعلام سازمان هدفمندی یارانه ‌ها، نود و ششمین مرحله پرداخت یارانه نقدی مربوط به بهمن به همراه افزایش حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور ساعت ۲۴ پنجشنبه ۲۵ بهمن ۹۷ به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت خواهد بود.‌یارانه نقدی ماهانه خانوار به ازای هر نفر ۴۵۵ هزار ریال طبق روال ماه‌های قبل است.

حداقل و حداکثر عیدی پایان سال کارگران

مبلغ عیدی کارگران امسال حداقل ۲ میلیون و ۲۲۲ هزار و ۵۳۸ تومان و حداکثر ۳ میلیون و ۳۳۳ هزار و ۸۰۷ تومان است.

به گزارش فارس، از اول سال ۱۳۹۷ حداقل مزد روزانه با نرخ یکسان برای همه کارگران مشمول قانون کار (اعم از قرارداد دائم یا موقت) مبلغ ۳۷۰ هزار و ۴۲۳ ریال تعیین شده بود. بر همین مبنا مبلغ عیدی کارگران امسال حداقل ۲ میلیون و ۲۲۲ هزار و ۵۳۸ تومان و حداکثر ۳میلیون و ۳۳۳ هزار و ۸۰۷ تومان است.

ممنوعیت واردات برخی کالا‌ها لغو می شود

ممنوعیت واردات ۱۳۰۰ قلم کالا از طریق مرز‌های زمینی که دولت در سال ۹۵ وضع کرده بود به زودی لغو می‌شود.

گمرک اعلام کرد: دولت برای ساماندهی واردات کالا از طریق مناطق مرزی، ​مصوبه‌ای در سال۹۵ داشته است که بر اساس آن، ورود ۱۳۰۰ قلم کالا به کشور از مرز‌های فوق ممنوع شده بود.‌با توجه به شرایط مرزنشینان، کمیسیونی در این باره تشکیل شد و فهرست جدید کالا‌هایی که در گذشته ورود آن مجاز بود به تصویب وزیران رسید.

کاهش ۱۱ درصدی بدهی خارجی ایران

میزان بدهی‌ خارجی کشور در آذر امسال نسبت به ابتدای سال ۱۱ درصد کاهش یافته است.

به گزارش ایرنا، میزان بدهی‌های خارجی (تعهدات بالفعل) کشور در پایان آذر امسال به رقم ۱۰ میلیارد و ۳۴ میلیون دلار رسید.‌از این رقم ۳ میلیارد و ۱۷۴ میلیون دلار مربوط به بدهی‌های خارجی کوتاه مدت و ۶ میلیارد و ۸۶۰ میلیون دلار مربوط به بدهی‌های میان مدت و بلندمدت می‌شود.

Email this page

نسخه مناسب چاپ