اخلاص، شرط نخست برای اثرگذاری برنامه‌های فرهنگی است
قم ـ خبرنگار اطلاعات: هنگامی که فعالیت‌های فرهنگی با اخلاص صورت گیرد قطعاً آثار زیادی در پی خواهند داشت.

آیت‌الله سید محمد سعیدی، تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) در جلسه کرسی تلاوت که با حضور مرتلین قرآنی برگزار شد، با اشاره به این‌که این جلسات اذن دخولی برای ماه قرآن است، اظهار داشت: خداوند در آیه ۵۳ سوره احزاب می‌فرماید، مومنین افرادی هستند که هم با آموزه‌های اسلام آشنایند و هم آماده پذیرفتن مطالبی که فرا نگرفته‌اند.

اما جمعه قم برگزاری جلسات قرآنی را الگو برای همگان دانست و اضافه کرد: هنگامی که فعالیت‌ها با اخلاص صورت گیرد قطعاً مثمرثمر نیز واقع خواهد شد.

حجت‌الاسلام صفر فلاحی، معاون فرهنگی آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) نیز در جلسه کرسی تلاوت از تربیت بیش از ۴۰۰ حافظ قرآن کریم در مرکز قرآن و حدیث آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها خبر داد. وی اظهار داشت: برنامه‌های فرهنگی مناسب و مطلوبی در آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) برای نشر معارف اهل بیت(ع) در قالب‌‌های گوناگون اجرا می‌شود. فلاحی با بیان این‌که بیش از ۴۰ هزار نفر در مرکز قرآن و حدیث آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) آموزش دیده‌اند، افزود: با توجه به شمار فراگیران و قرآن آموزان همچنان با کمبود فضا مواجه هستیم.

وی از برگزاری طرح‌های انس با قرآن یاد کرد و افزود: بیش از ۴۰۰ نفر در مرکز قرآن و حدیث آستان مقدس حافظ شده‌اند و طرح‌های بسیاری برای انس با قرآن در حال برگزاری است. او با اشاره به برگزاری طرح یکساله برای حفظ قرآن کریم یادآوری کرد: در این طرح نوجوانان در یک سال علاوه بر حافظ شدن با معارف اهل‌بیت(ع) نیز آشنا می‌شوند. حجت‌الاسلام فلاحی به دیگر برنامه‌های فرهنگی و قرآنی در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: آیین ترتیل خوانی ویژه بانوان با عنوان «مانده نور» و با مدیریت امور فرهنگی خواهران، ترتیل‌خوانی نوجوانان با عنوان ایوان آیینه، خدمات کتابخانه‌ای و موزه‌ای از جمله دیگر برنامه‌هایی است که در ماه مبارک رمضان برگزار خواهد شد.

Email this page

نسخه مناسب چاپ