اردوغان: پایان جریان«گولن» نزدیک است
سرویس خارجی:رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد: پایان کار جریان گولن موسوم به «فتو» در داخل و خارج از این کشور نزدیک است.

«رجب طیب اردوغان»گفت: من به تمامی اعضای فتو در داخل و خارج از کشور می گویم که پایان شما نزدیک است و هیچ جایی برای رفتن و هیچ کاری برای انجام دادن ندارید. وی افزود:فتح الله گولن، رهبر گروه تروریستی فتو که ترکیه وی را عامل کودتای شکست خورده ۲۰۱۶ می‌داند، دیر یا زود به ترکیه بازمی‌گردد.اردوغان تاکید کرد: نمی دانم تا کی افرادی که پشت فتح الله گولن ایستاده‌اند به حمایت از او ادامه می‌دهند اما وی دیر یا زود به ترکیه می‌آید. در چنین شرایطی،پلیس ترکیه درچندین عملیات همزمان در۲۰ استان، ۵۲ نظامی این کشور را به اتهام طرفداری از جریان گولن دستگیر کرد. همچنین مقامات ترکیه دستور بازداشت ۱۰۰ سرباز و دانشجوی افسری سابق این کشور رابه دلیل ارتباط با شبکه گولن صادرکردند.

در خبر دیگری،«مولود چاووش اوغلو»، وزیرخارجه ترکیه ضمن استقبال از پیشنهاد آمریکا برای فروش سامانه موشکی پاتریوت به آنکارا، اعلام کرد: کشورش نمی‌تواند پیش شرط لغو خرید سامانه موشکی اس ۴۰۰ از روسیه را برای خرید پاتریوت آمریکایی بپذیرد.

ازسویی،ژنرال «اسماعیل حقی پکین» رئیس سابق اداره اطلاعات ستاد مشترک ارتش ترکیه اظهار داشت: در پایگاه هوایی اینجرلیک ۵۰ عدد بمب هسته‌ای وجود داشت که در سال ۲۰۱۷ با همین تعداد بمب‌ جدید هسته‌ای حرارتی تعویض شده‌اند.

Email this page

نسخه مناسب چاپ